1. FC Nürnberg

Niemcy Niemcy

Kaiserslautern spadł do 2. Bundesligi, gol Peszki

1.FC Kaiserslautern wygrał na wyjeździe 2-1 (2-0) z Herthą Berlin, ale spadł do 2. Bundesligi. W innym sobotnim meczu 32. kolejki ligi niemieckiej 1.FC Köln zremisował 1-1 (0-0) z VfB Stuttgart. Gola dla Kozłów w 50. minucie strzelił Sławomir Peszko. W pozostałych spotkaniach Bayer 04 Leverkusen wygrał z Hoffenheim 1-0 (0-0), a 1.FC Nürnberg podzielił się punktami z HSV.

Borussia liderem Bundesligi! Grali Polacy

W spotkaniu otwierającym 20. kolejkę Bundesligi Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe 1. FC Nürnberg 2:0 i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. Gole dla BVB zdobyli Sebastian Kehl (asysta Łukasza Piszczka) i Lucas Barrios.

Moda na polskich piłkarzy w Bundeslidze

Wracają czasy, w których polscy piłkarze odgrywają główne role w lidze niemieckiej. Istnieje temat wyprowadzki kolejnego zawodnika za naszą zachodnią granicę.

Nieudana inauguracja Herthy

Hertha Berlin zdołała powrócić do Bundesligi po roku banicji na zapleczu najwyższej klasy rozgrywek w Niemczech. Sobotnim meczem z FC Nurnberg udowodniła jednak, że o utrzymanie może być ciężko także w obecnym sezonie.

Zapadły ostatnie rozstrzygnięcia w Bundeslidze

Po wygranej mającej już zapewniony tytuł Borussii (3:1) Eintracht pożegnał się z Bundesligą, podobnie jak FC St. Pauli. Natomiast Borussia M-Gladbach musi grać w barażach o utrzymanie. Oprócz mistrza - BVB do Ligi Mistrzów awansował Bayer, a o LM w eliminacjach zagra Bayern. Przepustki do Ligi Europy przypadły Hannoverowi i Mainz.

Bundesliga: Porażka Borussii, Bayern gromi

W sobotę rozegrano wszystkie spotkania 33. kolejki Bundesligi. Świeżo upieczony mistrz Niemiec, Borussia Dortmund, przegrał z Werderem Brema 0:2. Gole dla zespołu z Weserstadion zdobyli Mickaël Silvestre i Claudio Pizarro. W innym meczu Bayern Monachium rozgromił na wyjeździe FC St. Pauli aż 8:1. Utrzymanie w Bundeslidze zapewnił sobie zespół Sławomira Peszki i Adama Matuszczyka po wygranej 2:0 z Eintrachem Frankfurt.

Mistrzostwo dla Borussii, kolejny gol Lewandowskiego!

Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu Borussia Dortmund zapewniła sobie mistrzostwo Niemiec. W sobotę podopieczni Juergena Kloppa ograli 2:0 1.FC Nuernberg, a jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski!

Błaszczykowski bohaterem BVB!

Dochodziła druga minuta doliczonego czasu gry. Borussia przegrywała z HSV i nic nie zapowiadało porażki. Ale strzał rozpaczy Jakuba Błaszczykowskiego dał punkt. Ten gol może okazać się decydujący w walce o mistrzostwo...

Bundesliga: Asysta Peszki zapewniła zwycięstwo

W pierwszym niedzielnym meczu 28. kolejki Bundesligi 1.FC Köln wygrało przed własną publicznością 1:0 z 1. FC Nürnberg. Do 92. minuty utrzymywał się w tym spotkaniu bezbramkowy remis, ale wtedy gospodarze przeprowadzili akcję meczu. Po wymianie kilku podań w obrębie pola karnego Sławomir Peszko dograł do Milivoje Novakovicia, który zdobył zwycięską bramkę.

Bundesliga: Osiem goli w Hamburgu, wygrana Bayernu

W meczu 27. kolejki Bundesligi Hamburger SV rozgromił 6:2 1. FC Köln. Hattrickiem popisał się Mladen Petrić. W innych meczach Bayern Monachium rzutem na taśmę pokonał na wyjeździe SC Freiburg 2:1 oraz Werder zwyciężył 2:1 w Norymberdze.

Bundesliga: Wygrana Bayernu, remis Borussii

Borussia Dortmund, z trzema Polakami w wyjściowej "11", zremisowała przed własną publicznością z VfB Stuttgart 1:1 w meczu 19. kolejki niemieckiej Bundesligi. Z trójki reprezentantów Polski tylko Łukasz Piszczek zagrał pełne 90 minut. Jakub Błaszczykowski został zmieniony w 64. minucie przez Lucasa Barriosa, a Robert Lewandowski w 89. minucie przez Marco Stiepermanna.

Bundesliga: Borussia zatrzymana, hat-trick Raula

Borussia Dortmund wreszcie została zatrzymana. W sobotnim wyjazdowym spotkaniu ostatniej, 17. kolejki rundy jesiennej Bundesligi podopieczni Juergena Kloppa przegrali z Eintrachtem Frankfurt 0:1. Na boisku w barwach gości pojawiła się cała trójka reprezentantów Polski.