1. FSV Mainz 05

Niemcy Niemcy

Lazio Rzym obserwuje Polanskiego

Euro 2012 to okno wystawowe dla piłkarzy. Na meczu otwarcia turnieju pomiędzy Polską i Grecją pojawiło się wielu skautów. Wysłannicy Lazio Rzym obserwowali m.in. reprezentanta Polski.

Gol Polanskiego rozpoczął wielkie strzelanie

Bez najmniejszych problemów FSV Mainz poradziło sobie z Kolonią. Gospodarze wygrali 4:0, a jednym z bohaterów meczu został Eugen Polanski.

Bramka Eugena Polanskiego!

Bramka Eugena Polanskiego! W niedzielnym spotkaniu Bundesligi Eugen Polanski otrzymał szansę gry od początku. Reprezentant Polski strzelił gola!

Zapadły ostatnie rozstrzygnięcia w Bundeslidze

Po wygranej mającej już zapewniony tytuł Borussii (3:1) Eintracht pożegnał się z Bundesligą, podobnie jak FC St. Pauli. Natomiast Borussia M-Gladbach musi grać w barażach o utrzymanie. Oprócz mistrza - BVB do Ligi Mistrzów awansował Bayer, a o LM w eliminacjach zagra Bayern. Przepustki do Ligi Europy przypadły Hannoverowi i Mainz.

Bundesliga: Porażka Borussii, Bayern gromi

W sobotę rozegrano wszystkie spotkania 33. kolejki Bundesligi. Świeżo upieczony mistrz Niemiec, Borussia Dortmund, przegrał z Werderem Brema 0:2. Gole dla zespołu z Weserstadion zdobyli Mickaël Silvestre i Claudio Pizarro. W innym meczu Bayern Monachium rozgromił na wyjeździe FC St. Pauli aż 8:1. Utrzymanie w Bundeslidze zapewnił sobie zespół Sławomira Peszki i Adama Matuszczyka po wygranej 2:0 z Eintrachem Frankfurt.

Bundesliga: Mainz umocniło się na piątym miejscu

W pierwszym spotkaniu 30. kolejki Bundesligi 1.FSV Mainz 05 wygrało przed własną publicznością z ostatnią w tabeli Borussią Mönchengladbach 1:0. Mecz ustawiła druga żółta kartka dla Mike Hanke. Osłabiona Borussia nie utrzymała wyniku remisowego do końca - w końcówce zwycięską bramkę zdobył André Schürrle.

Błaszczykowski bohaterem BVB!

Dochodziła druga minuta doliczonego czasu gry. Borussia przegrywała z HSV i nic nie zapowiadało porażki. Ale strzał rozpaczy Jakuba Błaszczykowskiego dał punkt. Ten gol może okazać się decydujący w walce o mistrzostwo...

Wpadka Borussii na Signal-Iduna-Park

Borussia Dortmund zremisowała 1:1 na własnym stadionie z 1. FSV Mainz. Gospodarze prowadzili już od 8. minuty po golu Matsa Hummelsa. Później mieli szansę podwyższyć wynik meczu, ale karnego nie wykorzystał Nuri Şahin. To zemściło się w końcówce. W 89. minucie goście wyrównali...

Bayer Leverkusen odrabia straty do Borussii

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 26. kolejki Bundesligi Bayer Leverkusen wygrał na wyjeździe z Mainz 1:0. Zwycięskiego gola zdobył w 82. minucie Renato Augusto. Efekt? Przewaga Borussii Dortmund nad dzisiejszym zwycięzcą zmalała do dziewięciu punktów.

Bundesliga: Porażka Hamburga

W ostatnim meczu 25. kolejki Bundesligi Hamburger SV na własnym obiekcie przegrał z FSV Mainz 2:4. Gospodarze po pierwszych 45 minutach prowadzili 1:0, a gola strzelił Marcell Jansen. W drugiej połowie błysnęli jednak goście. Dwa gole zdobył Andre Schuerrle, jednego Florian Heller, a samobójcze trafienie zaliczył Gojko Kacar. HSV stać było już jedynie na gola Mladena Petricia.

Wygrana Kolonii, asysta Peszki

Wygrana Kolonii, asysta Peszki W niedzielnym meczu 22. kolejki niemieckiej Bundesligi drużyna FC Koeln pokonała przed własną publicznością ekipę FSV Mainz 4:2 (2:1). W wyjściowym składzie "Kozłów" znalazło się dwóch reprezentantów Polski - Adam Matuszczyk oraz Sławomir Peszko.

Bundesliga: Wygrana Bayernu, remis Borussii

Borussia Dortmund, z trzema Polakami w wyjściowej "11", zremisowała przed własną publicznością z VfB Stuttgart 1:1 w meczu 19. kolejki niemieckiej Bundesligi. Z trójki reprezentantów Polski tylko Łukasz Piszczek zagrał pełne 90 minut. Jakub Błaszczykowski został zmieniony w 64. minucie przez Lucasa Barriosa, a Robert Lewandowski w 89. minucie przez Marco Stiepermanna.