1899 Hoffenheim

Niemcy Niemcy

Kaiserslautern spadł do 2. Bundesligi, gol Peszki

1.FC Kaiserslautern wygrał na wyjeździe 2-1 (2-0) z Herthą Berlin, ale spadł do 2. Bundesligi. W innym sobotnim meczu 32. kolejki ligi niemieckiej 1.FC Köln zremisował 1-1 (0-0) z VfB Stuttgart. Gola dla Kozłów w 50. minucie strzelił Sławomir Peszko. W pozostałych spotkaniach Bayer 04 Leverkusen wygrał z Hoffenheim 1-0 (0-0), a 1.FC Nürnberg podzielił się punktami z HSV.

Bracia z Radzionkowa w Hoffenheim?

Testy w Herthcie Berlin zakończyli bracia Mateusz i Michał Mak. Młodzi zawodnicy Ruchu Radzionków już niebawem wyjadą na testy do innego niemieckiego klubu - Hoffenheim.

Zapadły ostatnie rozstrzygnięcia w Bundeslidze

Po wygranej mającej już zapewniony tytuł Borussii (3:1) Eintracht pożegnał się z Bundesligą, podobnie jak FC St. Pauli. Natomiast Borussia M-Gladbach musi grać w barażach o utrzymanie. Oprócz mistrza - BVB do Ligi Mistrzów awansował Bayer, a o LM w eliminacjach zagra Bayern. Przepustki do Ligi Europy przypadły Hannoverowi i Mainz.

Bundesliga: Porażka Borussii, Bayern gromi

W sobotę rozegrano wszystkie spotkania 33. kolejki Bundesligi. Świeżo upieczony mistrz Niemiec, Borussia Dortmund, przegrał z Werderem Brema 0:2. Gole dla zespołu z Weserstadion zdobyli Mickaël Silvestre i Claudio Pizarro. W innym meczu Bayern Monachium rozgromił na wyjeździe FC St. Pauli aż 8:1. Utrzymanie w Bundeslidze zapewnił sobie zespół Sławomira Peszki i Adama Matuszczyka po wygranej 2:0 z Eintrachem Frankfurt.

Bundesliga: Remis Bayernu, porażka półfinalisty LM

W sobotnich meczach 31. kolejki Bundesligi doszło do kilku niespodzianek. Pierwszą z nich był remis Bayernu Monachium z Eintrachtem Frankfurt 1:1. Bawarczycy jeden punkt uratowali w 89. minucie, kiedy to gola z rzutu karnego zdobył Mario Gomez. Również w kategoriach sensacji można traktować porażkę półfinalisty Ligi Mistrzów, FC Schalke 04, z 1. FC Kaiserslautern 0:1.

Klub Bundesligi zmieni szkoleniowca

Władze TSG 1899 Hoffenheim zadecydowały, że po zakończeniu sezonu pracę straci pierwszy trener zespołu, Marco Pezzaiuoli. Decyzja jest spowodowana słabymi wynikami uzyskiwanymi przez klub. Następcą Niemca ma być obecny szkoleniowiec FC St. Pauli, Holger Stanislawski.

Błaszczykowski bohaterem BVB!

Dochodziła druga minuta doliczonego czasu gry. Borussia przegrywała z HSV i nic nie zapowiadało porażki. Ale strzał rozpaczy Jakuba Błaszczykowskiego dał punkt. Ten gol może okazać się decydujący w walce o mistrzostwo...

Andreas Beck głównym celem transferowym Valencii

Obrońca 1899 Hoffenheim, Andreas Beck, znalazł się na celowniku Valencii. Hiszpański klub widzi w reprezentancie Niemiec głównego kandydata do wzmocnienia defensywy. Aktualnie 24-latek jest wyceniany na sześć milionów euro.

Bundesliga: Osiem goli w Hamburgu, wygrana Bayernu

W meczu 27. kolejki Bundesligi Hamburger SV rozgromił 6:2 1. FC Köln. Hattrickiem popisał się Mladen Petrić. W innych meczach Bayern Monachium rzutem na taśmę pokonał na wyjeździe SC Freiburg 2:1 oraz Werder zwyciężył 2:1 w Norymberdze.

Napastnik jednak nie opuści Liverpoolu

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom niemieckich mediów, napastnik Liverpoolu, Ryan Babel nie wzmocni TSG Hoffenheim - potwierdził menedżer "The Reds", Kenny Dalglish.

Bundesliga: Remis w Sinsheim

W ostatnim meczu 19. kolejki Bundesligi Hoffenheim zremisowało na własnym obiekcie z broniącym się przed spadkiem St. Pauli 2:2. Gospodarze prowadzili od 29. minuty po golu Marvina Comppera. Drużyna z Hamburga odwróciła losy meczu i bliska była wywalczenia trzech punktów dzięki bramkom Maxa Kruse i Geralda Asamoah, ale remis w jednej z ostatnich akcji uratował dla Hoffenheim David Alaba.

Hamburger SV zdobył komplet punktów

W pierwszym meczu 19. kolejki niemieckiej Bundesligi Hamburger SV pokonał Eintracht Frankfurt 1:0. Jedyną bramkę strzelił w 65. minucie Mladen Petrić.