AC ChievoVerona

Włochy Włochy

Serie A: Zwycięstwa Cagliari i Atalanty

We wtorek rozegrano dwa spotkania zaległej 33. kolejki Serie A. W obu wygrały drużyny gospodarzy - Cagliari Calcio i Atalanta BC. Klub z Sardynii pewnie wygrał 3-0 (1-0) z Catanią. Z kolei Nerazzurri pokonali 1-0 (0-0) Chievo.

Skromne zwycięstwo Milanu z Chievo

AC Milan pokonał na wyjeździe 1-0 (1-0) Chievo Werona we wtorkowym spotkaniu 32. kolejki Serie A. Zwycięską bramkę zdobył w 9. minucie Sulley Muntari. Rossoneri wskoczyli na fotel lidera i pozostaną nim przynajmniej do meczu Juventusu z Lazio.

Domenico Di Carlo trenerem Chievo Werona

Domenico Di Carlo w przyszłym sezonie poprowadzi Chievo Werona. 47-letni szkoleniowiec zastąpił na stanowisku pierwszego trenera zespołu Stefano Pioliego, który kilka dni temu podpisał kontrakt z Palermo.

Zespół z Serie A podjął decyzję w sprawie trenera

Stefano Pioli nie poprowadzi Chievo w sezonie 2011/12. Zespół ze Stadio Marcantonio Bentegodi nie zdecydował się na przedłużenie umowy ze szkoleniowcem. Pod wodzą Włocha klub z Werony zajął 11. miejsce w zakończonych niedawno rozgrywkach Serie A.

Juventus przegrał Ligę Mistrzów w 60 sekund

Juventus po golach Del Piero i Matriego prowadził 2-0 z Chievo Werona i nic nie wskazywało na to, że goście mogę coś w tym meczu ugrać. Ale wtedy przyszło feralne 60 sekund, w którym podopieczni Luigiego Del Neriego stracili dwie bramki i wypuścili z rąk zwycięstwo. To najprawdopodobniej koniec marzeń o czwartym miejscu w Serie A.

Cenne zwycięstwo Romy w walce o Ligę Mistrzów

Nie było niespodzianki w pierwszym sobotnim meczu 34. kolejki Serie A. AS Roma pokonała na Stadio Olimpico w Rzymie Chievo Werona 1:0. Zwycięskiego gola zdobył już w 4. minucie Simone Perrotta. Rzymianie tracą cztery punkty do czwartego miejsca, które pozwala grać w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Serie A: Remis Violi z Juventusem, bronił Boruc

ACF Fiorentina bezbramkowo zremisowała na własnym stadionie z Juventusem w meczu 33. kolejki Serie A. Cały mecz bramki Violi strzegł Artur Boruc, który zachował czyste konto. W innych meczach Lazio rozgromiło na wyjeździe Catanię 4:1, a Bari Kamila Glika wygrało z Ceseną 1:0. Polski obrońca nie zagrał z powodu kontuzji.

Serie A: Męczarnie Interu z Chievo

Kibice Interu Mediolan nie mieli w ostatnim czasie powodów do radości. Najpierw podopieczni Leonardo przegrali 0:3 z Milanem, a później doznali sromotnej klęski z FC Schalke 04 2:5. Mecz na San Siro z Chievo był okazją do przełamania złej passy i tak też się stało. Mistrz Włoch wygrał 2:0 po wyrównanym meczu. Gole zdobyli Esteban Cambiasso i Maicon.

Serie A: Zmienne szczęście Polaków

Fiorentina z Arturem Borucem w bramce zremisowała 2:2 na wyjeździe z Ceseną. Polak mógł lepiej zachować się przy pierwszym golu, ale tłumaczy go fakt, że był zasłonięty przez kolegów z drużyny. Z kolei Bari wygrało na Stadio Ennio Tardini z Parmą 2:1. Kamil Glik pojawił się na boisku w 72. minucie za Gergely'ego Rudolfa.

Serie A: Inter goni Milan, wygrane Udinese i Juve

Inter wykorzystał potknięcie Milanu i wygrał z Lecce 1:0. Zwycięskiego gola zdobył w 52. minucie meczu Giampaolo Pazzini. Podopieczni Leonardo mają już tylko dwa punkty straty do rywala zza miedzy, a w najbliższej kolejce obie drużyny zmierzą się ze sobą w derbach Mediolanu. Zwycięstwa odniosły także zespoły Juventusu i Udinese.

Serie A: Pięć goli Interu, wygrana Fiorentiny

W niedzielę rozegrano spotkania 28. kolejki włoskiej Serie A. W najciekawszych pojedynkach Inter Mediolan pokonał u siebie Genoę 5:2, Fiorentina ograła 3:0 Catanię a Udinese Calcio skromnie pokonało 1:0 zespół AS Bari.

Serie A: Pewne zwycięstwo Chievo

Zwycięstwem Chievo Werona zakończyło się pierwsze z niedzielnych spotkań 22. kolejki Serie A. Podopieczni Stefano Pioliego pokonali na wyjeździe Brescię 3:0.