A.S. Bari

Włochy Włochy

Glik nie chce grać w Serie B

Wielkimi krokami zbliża się Euro 2012. Przed tym historycznym dla Polaków turniejem Kamil Glik chce grać w Serie A. Z tego powodu pod znakiem zapytania stoją przenosiny Polaka do AS Bari.

Serie A: Bari poległo na Sycylii

W spotkaniu otwierającym 36. kolejkę Serie A US Città di Palermo wygrało na Stadio Renzo Barbera z A.S. Bari 2-1. Wynik otworzyli już w 7. minucie przyjezdni za sprawą Simone Bentivoglio, ale jeszcze przed przerwą zdołał wyrównać Fabrizio Miccoli. W drugiej połowie wynik ustalił Cesare Bovo i zespół z Sycylii zmniejszył stratę do siódmego Juventusu do trzech punktów.

Montella pochwalił Romę po wygranej z drużyną Glika

Kamil Glik został antybohaterem meczu z AS Roma po tym, jak wyleciał z boiska, a wcześniej sprokurował rzut karny. Natomiast Roma wywalczyła ważne zwycięstwo, co szczególnie ucieszyło trenera, Vincenzo Montellę.

Serie A: Wygrane Interu i "Violi", grali Polacy

W najciekawszym spotkaniu 34. kolejki Serie A Inter Mediolan pokonał na San Siro Lazio Rzym 2:1. Gole dla mistrza Włoch zdobyli Wesley Sneijder i Samuel Eto'o, a dla gości trafił Mauro Zárate. W innym meczu Fiorentina z Arturem Borucem w bramce wygrała na wyjeździe z Cagliari Calcio 2:1, a Polak popisał się kilkoma dobrymi interwencjami.

Serie A: Remis Violi z Juventusem, bronił Boruc

ACF Fiorentina bezbramkowo zremisowała na własnym stadionie z Juventusem w meczu 33. kolejki Serie A. Cały mecz bramki Violi strzegł Artur Boruc, który zachował czyste konto. W innych meczach Lazio rozgromiło na wyjeździe Catanię 4:1, a Bari Kamila Glika wygrało z Ceseną 1:0. Polski obrońca nie zagrał z powodu kontuzji.

Serie A: Zmienne szczęście Polaków

Fiorentina z Arturem Borucem w bramce zremisowała 2:2 na wyjeździe z Ceseną. Polak mógł lepiej zachować się przy pierwszym golu, ale tłumaczy go fakt, że był zasłonięty przez kolegów z drużyny. Z kolei Bari wygrało na Stadio Ennio Tardini z Parmą 2:1. Kamil Glik pojawił się na boisku w 72. minucie za Gergely'ego Rudolfa.

Serie A: Inter goni Milan, wygrane Udinese i Juve

Inter wykorzystał potknięcie Milanu i wygrał z Lecce 1:0. Zwycięskiego gola zdobył w 52. minucie meczu Giampaolo Pazzini. Podopieczni Leonardo mają już tylko dwa punkty straty do rywala zza miedzy, a w najbliższej kolejce obie drużyny zmierzą się ze sobą w derbach Mediolanu. Zwycięstwa odniosły także zespoły Juventusu i Udinese.

Sensacyjny remis drużyny Polaka na San Siro

Sensacyjny remis drużyny Polaka na San Siro Wielka sensacja na San Siro. Ostatnia drużyna Serie A, AS Bari, wywiozła z Mediolanu jeden punkt. Do 83. minuty goście prowadzili z Milanem 1:0, ale wprowadzony w drugiej połowie Antonio Cassano uratował liderowi ligi włoskiej remis. Kamil Glik rozegrał całe spotkanie.

Serie A: Pięć goli Interu, wygrana Fiorentiny

W niedzielę rozegrano spotkania 28. kolejki włoskiej Serie A. W najciekawszych pojedynkach Inter Mediolan pokonał u siebie Genoę 5:2, Fiorentina ograła 3:0 Catanię a Udinese Calcio skromnie pokonało 1:0 zespół AS Bari.

Mutti nowym trenerem drużyny Glika

Trener Giampiero Ventura opuścił za porozumieniem stron klub Serie A, AS Bari. Nowym szkoleniowcem drużyny, w której występuje reprezentant Polski, Kamil Glik został Bortolo Mutti.

Trener Glika wierzy w utrzymanie

Trener Bari, Giampiero Ventura, mimo serii siedmiu spotkań przegranych z rzędu, nadal wierzy w wywalczenie przez jego zespół utrzymania w Serie A. Drużyna, której barw broni Kamil Glik zajmuje w tabeli ostatnie miejsce i traci do bezpiecznej strefy aż 9 punktów.

Serie A: Zespół Glika przegrał z Interem

W ostatnim meczu 23. kolejki Serie A Bari przegrało u siebie z Interem 0:3. 90 minut w barwach gospodarzy rozegrał Kamil Glik. Gole dla mistrza Włoch zdobyli Houssine Kharja, Giampaolo Pazzini i Wesley Sneijder.