Australia

Australia Australia

Egipt pokonał Australię

Piłkarska reprezentacja Egiptu pokonała w środowym meczu towarzyskim 3:0 Australię. Pierwszy gol w tym spotkaniu padł w 29. minucie, a jego autorem był Abdel Zaher. W 60. minucie na 2:0 podwyższył Mohamed Nagy Gedo, natomiast wynik ustalił kolega napastnik Borussii Dortmund, Mohamed Zidan.

Australia lepsza od Paragwaju

W towarzyskim meczu piłkarskim reprezentacja Australii wygrała 1:0 z drużyną Paragwaju. Zwycięskiego gola strzelił w 53. minucie konfrontacji Dave Carney.

"Zwycięstwo to zwycięstwo"

- Graliśmy przeciwko bardzo silnej drużynie i pokazaliśmy swoje zaangażowanie i dobre strony. Po powrocie do Australii musimy jednak przeanalizować także złą stronę naszej gry - powiedział trener reprezentacji Australii, Holger Osieck po wygranym 2:1 meczu towarzyskim z Polską.

Polska przegrała z Australią

Reprezentacja Polski przegrała w towarzyskim spotkaniu rozegranym w Krakowie z Australią 1-2. Jedyną bramkę dla Biało-Czerwonych zdobył w 18. minucie Robert Lewandowski po dograniu Sebastiana Boenischa.

Zmiany w kadrze Australii na mecz z Polską

Selekcjoner reprezentacji Australii powołał trzech dodatkowych zawodników na mecz z Polską, który odbędzie się 7 września w Krakowie - poinformował Polski Związek Piłki Nożnej.

Nowy szkoleniowiec Australii

Niemiec, Holger Osieck został oficjalnie nowym selekcjonerem reprezentacji Australii - ogłosiła tamtejsza federacja. Osieck to były opiekun kanadyjskiej kadry. W 1990 roku był on także asystentem Franza Beckenbauera kiedy reprezentacja Niemiec sięgnęła po Puchar Świata.

Australia wypunktowała Serbię!

Serbowie ostatecznie pożegnali się z Mundialem. Mimo że przed meczem zachowali realną szansę na awans, to po raz kolejny udowodnili, że spalają się w meczach o najwyższą stawkę. Australijczycy w mistrzowski sposób wypunktowali rywala...

Sędzia zniszczył mu mundial

Harry Kewell ostro krytykuje sędziego Roberto Rosettiego, który pokazał mu czerwoną kartkę w meczu z Ghaną. - On zniszczył mi mistrzostwa świata - irytuje się Australijczyk.

Co widział sędzia, czego nie widzieli inni?

Roberto Rosetti podjął kontrowersyjną decyzję w meczu Ghana - Australia. Otóż wyrzucił z boiska Harry'ego Kewella, który zagrał ręką w polu karnym. Była 24. minuta i to oznaczało walkę w osłabieniu przez większość meczu. Czy sędzia miał rację?

10 Australijczyków wywalczyło punkt

Remis Ghany z Australią strasznie skomplikował sytuację w grupie D. Ghana została liderem grupy D, ale wciąż wszystkie cztery drużyny mają szanse na awans. Nawet Australijczycy, którzy punkt wywalczyli grając większość meczu w osłabieniu.

Niemcy zdeklasowali Australijczyków

W meczu grupy D doszło do pogromu reprezentacji Australii. Niemcy urządzili sobie ostre strzelanie, a prym wiedli Lukas Podolski (gol i asysta) oraz Miroslav Klose (bramka). Zadanie naszym zachodnim sąsiadom ułatwił Tim Cahill, który wyleciał za czerwoną kartkę.

Oto najwyższe zwycięstwo na Mundialu!

W dotychczasowych meczach Mistrzostw Świata piłkarze skąpili kibicom bramek. Bariera niemożności pękła w meczu Niemiec z Australią. Duży w tym udział mieli zawonicy urodzeni w Polsce - Lukas Podolski i Miroslav Klose, a także... Australijczyk Tim Cahill, który wyleciał za czerwoną kartkę z boiska.