Benfica

Portugalia Portugalia

Chelsea wygrała w Lizbonie

W pierwszym spotkaniu 1/4 finału Ligi Mistrzów Benfica przegrała na Estádio da Luz 0-1 (0-0) z Chelsea Londyn. Zwycięskiego gola dla The Blues strzelił w 75. minucie Salomon Kalou. Rewanż odbędzie się 4 kwietnia 2012 roku na Stamford Bridge.

Znamy pary 1/4 finału Ligi Mistrzów! Milan zagra z Barceloną

W szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych i półfinałowych Ligi Mistrzów. W najciekawszym spotkaniu 1/4 finału Champions League AC Milan zmierzy się z Barceloną.

Nuno Gomes odchodzi z Benfiki Lizbona

Benfica Lizbona nie przedłuży kontraktu z Nuno Gomesem. Umowa napastnika z portugalskim klubem wygasa wygasającego wraz z końcem czerwca. Piłkarz dwukrotnie grał w swojej karierze w zespole w Estádio da Luz. Najpierw w latach 1997-2000, a następnie 2002-2011.

Historyczny sukces Bragi

Ostatnie gole u siebie w pucharach Braga straciła jeszcze jesienią w meczu grupowym Ligi Mistrzów, z Szachtarem. Później rywale bramek już nie zdobywali, a Braga na swoim stadionie tylko wygrywała. Efekt? 1:0 z Benfiką dało awans do wielkiego finału. To pierwszy w historii taki awans pogromcy Lecha.

Benfica bliżej finału po wygranej z Bragą

Pogromca Lecha Poznań - Braga przyjechał do Lizbony z prostą taktyką: nie przegrać. I był bliski osiągnięcia celu, kiedy Vandinho niespodziewanie wyrównał na 1:1. Ale Benfica za sprawą Óscara Cardozo wywalczyła zwycięstwo. 2:1 jednak daje spore nadzieje Bradze przed rewanżem

Znamy półfinalistów Ligi Europy

W półfinale Ligi Europy zmierzą się ze sobą wyłącznie drużyny z Półwyspu Iberyjskiego - trzy z Portugalii i jedna z Hiszpanii. FC Porto zagra z Villarreal, a Benfica Lizbona ze Sportingiem Braga. Pierwsze mecze 1/2 finału zaplanowano na 28 kwietnia.

Trzy portugalskie drużyny w półfinale LE? Bardzo realne!

Drużyny z Portugalii zdominowały ćwierćfinały Ligi Europy. Wygląda na to, że wszystkie trzy przejdą również do półfinału. FC Porto i Benfica Lizbona odniosły efektowne zwycięstwa u siebie, natomiast Braga wywiozła cenny bramkowy remis z Kijowa. Prawdopodobnie skład półfinalistów uzupełni Villarreal...

Sensacja w Manchesterze - to Dynamo awansuje!

W dwumeczu Manchester City - Dynamo Kijów Wyspiarze robili wszystko, by... nie awansować! Najpierw na wyjeździe gładko przegrali, a w rewanżu zamiast odrabiać straty, Mario Balotelli wyleciał z boiska już w pierwszej połowie. Skromne 1:0 nie dało awansu. Do sporej niespodzianki doszło też w Paryżu...

Benfica straci swoich najlepszych graczy

Szkoleniowiec Benfiki Lizbona, Jorge Jesus przyznał, że jest już pogodzony ze stratą swoich największych gwiazd. Liczy jednak na zatrzymanie czołowych zawodników swojego zespołu do końca obecnego sezonu.

Schalke wygrało w Lizbonie

Schalke 04 Gelsenkirchen pokonało na wyjeździe Benfikę Lizbona 2:1 w meczu ostatniej kolejki grupy B Ligi Mistrzów. Pierwszą bramkę strzelił w 20. minucie Hiszpan Jose Juardo, który wykorzystał podanie swojego rodaka Raula Gonzaleza i skierował piłkę do siatki. Wynik w 81. minucie ustalił Benedikt Howedes. Gospodarze odpowiedzieli jedynie trafieniem Luisao.

Benfica straciła szanse na awans

W przedostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów doszło do nie lada niespodzianki. Mający do tej pory na swoim koncie tylko jeden punkt Hapoel Tel-Awiw pokonał u siebie Benficę 3:0.

Siedem goli w Lizbonie

Benfica Lizbona pokonała u siebie Olympique Lyon 4:3 w meczu 4. kolejki grupy B. piłkarskiej Ligi Mistrzów. Spotkanie miało dosyć niespodziewany przebieg. Portugalczycy zdołali strzelić w pierwszej połowie trzy gole i nic nie zapowiadało, że goście mogą powalczyć o korzystny rezultat.