Calcio Catania

Włochy Włochy

Serie A: Zwycięstwa Cagliari i Atalanty

We wtorek rozegrano dwa spotkania zaległej 33. kolejki Serie A. W obu wygrały drużyny gospodarzy - Cagliari Calcio i Atalanta BC. Klub z Sardynii pewnie wygrał 3-0 (1-0) z Catanią. Z kolei Nerazzurri pokonali 1-0 (0-0) Chievo.

Juventus pokonał Catanię

W jedynym sobotnim spotkaniu 24. kolejki Serie A Juventus pokonał przed własną publicznością Catanię 3-1. Dzięki zwycięstwu Stara Dama wróciła na fotel lidera.

Catania z Romą na remis

Dzisiaj dokończono przerwany mecz 19. kolejki Serie A pomiędzy Catanią Calcio a AS Roma. Wynik nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Polski obrońca zdobył bramkę dla Catanii

Błażej Augustyn przesądził o zwycięstwie Catanii Calcio w sparingowym spotkaniu z Omonią Nikozja. Polak w doliczonym czasie gry zdobył gola na 2:1 dla włoskiego zespołu.

Augustyn może zmienić klub w Italii

Prawdopodobnie podczas letniego okienka transferowego Błażej Augustyn zmieni barwy klubowe. Młody obrońca może trafić do Torino. Od 2009 roku występuje w Catanii Calcio.

Montella nowym trenerem Catanii

Catalnia Calcio ma nowego szkoleniowca. Został nim Vincenzo Montella, który zastąpił Diego Simeone.

Serie A: Tylko remis Juventusu z Catanią

Juventus miał jeszcze nadzieję na zajęcie czwartego miejsca w Serie A. Ale po dwóch remisach z rzędu: z Fiorentiną i Catanią będzie musiał odłożyć plany na przyszły sezon. W meczu 34. kolejki ligi włoskiej "Stara Dama" prowadziła z Catanią 2:0, ale później to goście zdołali strzelić dwie bramki i zremisować na Stadio Olimpico 2:2.

Serie A: Remis Violi z Juventusem, bronił Boruc

ACF Fiorentina bezbramkowo zremisowała na własnym stadionie z Juventusem w meczu 33. kolejki Serie A. Cały mecz bramki Violi strzegł Artur Boruc, który zachował czyste konto. W innych meczach Lazio rozgromiło na wyjeździe Catanię 4:1, a Bari Kamila Glika wygrało z Ceseną 1:0. Polski obrońca nie zagrał z powodu kontuzji.

Serie A: Zmienne szczęście Polaków

Fiorentina z Arturem Borucem w bramce zremisowała 2:2 na wyjeździe z Ceseną. Polak mógł lepiej zachować się przy pierwszym golu, ale tłumaczy go fakt, że był zasłonięty przez kolegów z drużyny. Z kolei Bari wygrało na Stadio Ennio Tardini z Parmą 2:1. Kamil Glik pojawił się na boisku w 72. minucie za Gergely'ego Rudolfa.

Serie A: Inter goni Milan, wygrane Udinese i Juve

Inter wykorzystał potknięcie Milanu i wygrał z Lecce 1:0. Zwycięskiego gola zdobył w 52. minucie meczu Giampaolo Pazzini. Podopieczni Leonardo mają już tylko dwa punkty straty do rywala zza miedzy, a w najbliższej kolejce obie drużyny zmierzą się ze sobą w derbach Mediolanu. Zwycięstwa odniosły także zespoły Juventusu i Udinese.

Serie A: Pięć goli Interu, wygrana Fiorentiny

W niedzielę rozegrano spotkania 28. kolejki włoskiej Serie A. W najciekawszych pojedynkach Inter Mediolan pokonał u siebie Genoę 5:2, Fiorentina ograła 3:0 Catanię a Udinese Calcio skromnie pokonało 1:0 zespół AS Bari.

Wygrana Catanii, czerwona kartka Agustyna

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 27. kolejki włoskiej Seria A Catania Calcio pokonała przed własną publicznością drużynę Genoa FC 2:1.