Chorwacja

Chorwacja Chorwacja

Bilić: Naszą siłą kreatywność

Reprezentacja Chorwacji wygrała z Irlandią po fantastycznym spotkaniu. Podopieczni Slavena Bilicia zaskakiwali przede wszystkim kombinacyjną grą.

Chorwacja liderem grupy C

Jeżeli ktoś był zawiedziony meczem Hiszpanii z Włochami, to na pewno nie mógł narzekać po spotkaniu Irlandii z Chorwacją.

Ostateczna kadra Chorwacji na Euro 2012

Znamy już ostateczny skład reprezentacji Chorwacji na Euro 2012. Wielkim nieobecnym jest Dejan Lovren.

Sensacja w Tbilisi!

Do ogromnej sensacji doszło w meczu grupy F eliminacji do Euro 2012. Reprezentacja Gruzji pokonała faworyzowaną Chorwację 1:0. Zwycięskiego gola zdobył już w doliczonym czasie Lewan Kobiaszwili.

Towarzysko: Chorwacja pokonała Czechy

Reprezentacja Chorwacji pokonała 4:2 Czechy w towarzyskim spotkaniu rozegranym na stadionie Aldo Drosina w Puli. Chorwaci już po 13. minutach po trafieniach Eduardo i Nikoli Kalinicia prowadzili 2:0. Czesi jednak jeszcze przed przerwą zdołali doprowadzić do wyrównania dzięki trafieniom Tomasa Sivoka i Tomasa Rosicky'ego.

Gej nie zagra w reprezentacji Chorwacji - "Tylko zdrowi ludzie grają w piłkę"

Chorwackie organizacje gejowskie zaprotestowały przeciwko słowom wypowiedzianym w niedzielę przez prezydenta tamtejszej federacji piłkarskiej. Vlatko Marković w jednym z wywiadów stwierdził, że nigdy nie pozwoli, by gej zagrał w barwach reprezentacji jego kraju.

Zwycięstwa Chorwacji i Francji

W sobotę rozegrano dwa spotkania eliminacji Euro 2012. W obu zwycięstwa odniosły wyżej notowane drużyny, dzięki czemu awansowały na pierwsze miejsca w swoich grupach. Francuzi rzutem na taśmę pokonali Rumunię. Natomiast Chorwacja pokonała na wyjeździe Izrael 2:1.