Dania

Dania Dania

Fantastyczny finisz Portugalii

Blisko odpadnięcia z Euro 2012 była reprezentacja Portugalii. Podopieczni Paulo Bento jedynak ostatecznie wygrali z Danią 3:2.

Van Bommel... szczypał rywala

Prowokacje podczas spotkań są codziennością. William Kvist narzekał na zachowanie Marka van Bommela.

Niespodzianka w Charkowie. Dania pokonała Holandię

W pierwszym spotkaniu grupy B Euro 2012 reprezentacja Danii pokonała 1-0 (1-0) Holandię. Zwycięskiego gola strzelił w 24. minucie Michael Krohn-Dehli.

Olbrzymi bramkarski kłopot reprezentacji Danii

Podczas Euro 2012 absolutnie podstawowym bramkarzem reprezentacji Danii miał być Thomas Sorensen. Jednak wiele się pozmieniało.

Norwegowie utrzymali pozycję lidera

Reprezentacja Norwegii zremisowała 1:1 na Ullevaal Stadion w Oslo z Danią w meczu grupy H eliminacji do Euro 2012. Wynik spotkania otworzył w 28. minucie Dennis Rommedahl, a wyrównał w 81. Erik Huseklepp. W grupie prowadzi Norwegia z 11 punktami, a za nią z siedmioma znajduje się Portugalia i Dania.

Niemcy tylko zremisowali z Danią

Reprezentacja Niemiec zremisowała 2:2 w towarzyskim spotkaniu przeciwko Danii. Brązowi medaliści MŚ w RPA dzięki trafieniom Mario Gomeza i Patricka Helmesa po 73. minutach prowadzili już 2:0. W 74. minucie kontaktową bramkę dla Duńczyków strzelił jednak Dennis Rommedahl, a na 3 minuty przed zakończeniem meczu do wyrównania doprowadził Mads Junker.

Tomasson zrezygnował z gry w reprezentacji

Jon Dahl Tomasson zrezygnował z występów w reprezentacji Danii. 34-letni napastnik postanowił skupić się wyłącznie na karierze klubowej.

O co chodzi Nicklasowi Bendtnerowi?

Duńczyk Nicklas Bendtner zagrał wyjątkowo słaby mecz przeciwko Japonii. Nic nie pomogły jego przedmeczowe zabiegi. Jakie? Duńczyk został złapany przez operatora, jak malował swoje... skarpetki.

Japończycy odprawili do domu Danię

Japończycy nie dali najmniejszych szans Duńczykom. Szybko zdobyte prowadzenie pozwoliło im się skupić wyłącznie na obronie. Dostępu do własnej bramki strzegł szczelny mur - Japończycy perfekcyjnie zneutralizowali atuty rywali i spokojnie odnieśli zwycięstwo 3:1.

Duńczycy tresowali Lwy

Nieposkromione Lwy wracają do Afryki z podkulonymi ogonami. Dania pokonała Kamerun 2:1 i dalej walczy o awans z grupy. Tymczasem Kameruńczycy muszą jeszcze rozegrać ostatni mecz, który nic nie daje. Jak doszło do tego, że przegrali?

Duński dynamit wystrzelił!

"Nieposkromione Lwy" żegnają się z turniejem. A wszystko za sprawą sobotniej porażki. Duński dynamit dwa razy eksplodował i to wystarczyło. Lont podpalili Niclas Bendtner i Dennis Rommedahl.

Kto strzelił gola dla Holandii?

Wszystkie serwisy poinformowały, że bramkę dla Holendrów zdobył Duńczyk Simon Poulsen. Ale czy tak rzeczywiście było? Prześledźmy raz jeszcze powtórki, czy nie był to przypadkiem Daniel Agger....