Holandia Holandia

Maaskant trenerem FC Groningen

Maaskant trenerem klubu z Eredivisie Nową pracę znalazł Robert Maaskant. W przyszłym sezonie Holender będzie pracował w swojej ojczyźnie.

Wygrane De Graafschap, SBV Vitesse i ADO Den Haag

Wygrana ADO Den Haag. Gol Smolarka Za nami 29. kolejka Eredivisie. W czwartkowych spotkaniach zwycięstwa odniosły zespoły De Graafschap, SBV Vitesse i ADO Den Haag. Jedną z bramek dla drużyny z Hagi strzelił Euzebiusz Smolarek.

Rywal Legii z Ligi Europy wzmocnił atak

PSV Eindhoven sprowadziło nowego napastnika. Piłkarzem rywala Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy został Tim Matavz.

Eredivisie: Hokejowy wynik drużyny Polaków

W sobotę rozegrano cztery spotkania 31. kolejki Eredivisie. Roda Kerkrade rozbiła na własnym stadionie 5:2 VVV-Venlo. W składzie gospodarzy zabrakło Polaków - Przemysław Tytoń leczy kontuzję, a Mateusz Prus pauzuje za czerwoną kartkę, którą otrzymał w ostatnim meczu ligowym z FC Twente. W innych meczach zwycięstwa odniosły Vitesse, AZ i Excelsior.

Eredivisie: Remis lidera, wygrana Ajaksu

W meczu 30. kolejki Eredivisie lider, FC Twente, zaledwie zremisował z Rodą Kerkrade 1:1. Bohaterem spotkania mógł zostać polski bramkarz - Mateusz Prus, który w 53. minucie obronił rzut karny wykonywany przez Bryana Ruiza. Jednak później 21-latek sfaulował w polu karnym rywala i wyleciał z boiska. "11" wykorzystali piłkarze z Enschede i mecz zakończył się podziałem punktów.

Eredivisie: Sześć goli w Almelo, remis outsiderów

W sobotę rozegrano cztery spotkania 28. kolejki Eredivisie. Aż sześć goli zobaczyli kibicie na Polman Stadion, gdzie Heracles Almelo pokonał 4:2 sc Heerenveen. Zwycięstwa odnotowały drużyny NEC i FC Groningen, a w meczu outsiderów ligi holenderskiej, VVV-Venlo i Willem II, padł bezbramkowy remis.

Eredivisie: Demouge zaliczył wejście smoka

Trzy minuty - tyle czasu potrzebował Frank Demouge, aby zostać bohaterem Utrechtu. Napastnik w 57. minucie pojawił się na placu gry w miejsce Leona de Kogela i już chwilę później cieszył się z gola dla swojej drużyny. To dało zwycięstwo nad drużyną Groningen.

Agent Matavza: Tim odrzucił kilka ofert

Agent napastnika Groningen, Tima Matavza przyznał, że jego klient wybierając w lecie transfer do SSC Napoli odrzucił oferty kilku europejskich klubów. Młodym zawodnikiem poważnie zainteresowany był Celtic Glasgow, Palermo oraz Schalke.

Bohaterowie 22. kolejki Eredivisie

Serwis Goal.com wybrał bohaterów 22. kolejki Eredivisie. Zdaniem dziennikarzy portalu na wyróżnienie zasługuje trzech zawodników: Mounir el Hamdaoui z Ajaksu Amsterdam, Tim Matavz z Groningen oraz Wesley Verhoek z ADO Den Haag.

Napastnik Groningen latem w Napoli

Napoli doszło do porozumienia z holenderskim Groningen w sprawie Tima Matavza. Napastnik latem trafi na południe Włoch. Neapolitańczycy chcieli sprowadzić 22-letniego Słoweńca już w styczniu, jednak zabrakło czasu na dogranie szczegółów kontraktu piłkarza i sumy odstępnego.

Groningen gromi Vitesse

Zgodnie z przewidywaniami, FC Groningen pewnie zainkasowało trzy punkty z niżej notowanym Vitesse Arnhem. Gospodarze zwyciężyli 4:1.

Eredivisie: Lider wygrywa, NEC gromi

Dziś rozegrano cztery spotkania 13. kolejki Eredivisie. Lider, Twente Enschede pewnie pokonało Excelsior Rotterdam 2:1. W innym ciekawym spotkaniu, NEC Nijmegen wysoko, bo aż 4:1 ograło De Graafschap.