FC Utrecht

Holandia Holandia

Wygrane De Graafschap, SBV Vitesse i ADO Den Haag

Wygrana ADO Den Haag. Gol Smolarka Za nami 29. kolejka Eredivisie. W czwartkowych spotkaniach zwycięstwa odniosły zespoły De Graafschap, SBV Vitesse i ADO Den Haag. Jedną z bramek dla drużyny z Hagi strzelił Euzebiusz Smolarek.

Utalentowany napastnik odszedł z Utrechtu

Z FC Utrecht pożegnał się czołowy napastnik tego klubu - Ricky van Wolfswinkel. Zaledwie 22-letni zawodnik odszedł do Sportingu Lizbona. Kwota transferu to 5,4 miliona euro.

Dramat piłkarza Utrechtu

Do fatalnego wypadku doszło podczas treningu FC Utrecht. W jego wyniku Mihai Nesu został przewieziony do szpitala, a jego kariera stanęła pod wielkim znakiem zapytania.

Eredivisie: Wysokie zwycięstwo Heerenveen

W meczu otwierającym 31. kolejkę Eredivisie sc Heerenveen bez problemów pokonało na Abe Lenstra Stadion FC Utrecht 3:0. Gole dla gospodarzy zdobyli kolejno Ousama Assaidi, Luciano Narsingh i Bas Dost.

Eredivisie: Remis lidera, wygrana Ajaksu

W meczu 30. kolejki Eredivisie lider, FC Twente, zaledwie zremisował z Rodą Kerkrade 1:1. Bohaterem spotkania mógł zostać polski bramkarz - Mateusz Prus, który w 53. minucie obronił rzut karny wykonywany przez Bryana Ruiza. Jednak później 21-latek sfaulował w polu karnym rywala i wyleciał z boiska. "11" wykorzystali piłkarze z Enschede i mecz zakończył się podziałem punktów.

Eredivisie: Zwycięstwa Rody i PSV, bronił Tytoń

PSV i FC Twente zwyciężyły w meczach 28. kolejki Eredivisie, co pozwoliło im odskoczyć od trzeciego w tabeli Ajaksu. Zespół z Eindhoven ograł na Philips Stadion FC Utrecht 1:0, a drużyna z Enschede wygrała 2:0 na wyjeździe z Excelsiorem. Z kolei Roda, z Przemysławem Tytoniem w bramce, odprawiła z kwitkiem Feyenoord.

Eredivisie: Demouge zaliczył wejście smoka

Trzy minuty - tyle czasu potrzebował Frank Demouge, aby zostać bohaterem Utrechtu. Napastnik w 57. minucie pojawił się na placu gry w miejsce Leona de Kogela i już chwilę później cieszył się z gola dla swojej drużyny. To dało zwycięstwo nad drużyną Groningen.

Remis Rody w Utrechcie, bronił Tytoń

Roda JC z Przemysławem Tytoniem w podstawowym składzie zremisowała na wyjeździe z Utrechtem 1:1 w meczu 26. kolejki Eredivisie. Na ławce rezerwowych zasiadł drugi z polskich golkiperów - Mateusz Prus.

Cairo daje punkt Heraclesowi

FC Utrecht nie sprostał wyzwaniu i zaledwie zremisował 1:1 z niżej notowanym Heraclesem Almelo w pierwszym spotkaniu 24. kolejki Eredivisie. Jeden punkt gościom zapewnił Cairo, który do wyrównania doprowadził dopiero w 89. minucie.