Ghana Ghana

Gyan kończy z kadrą

Już więcej w reprezentacji Ghany nie będziemy oglądać Asamoah Gyana. Piłkarz podjął decyzję o zakończeniu swojej przygody z kadrą.

Świetny finisz Ghany w meczu z Anglią

Wszystko wskazywało na to, że Anglia dowiezie do końca cenne zwycięstwo z Ghaną 1:0. Zwycięstwo nie do końca zasłużone, bo rywale mieli też swoje sytuacje. Ale sprawiedliwości stało się zadość w 90. minucie. Asamoah Gyan pokonał Joe Harta i Ghana wywalczyła remis 1:1!

Essien zwleka z powrotem do reprezentacji

Michael Essien potwierdził, że ma zamiar wrócić do reprezentacji Ghany. Pomocnik Chelsea nie zagra jednak jeszcze w marcowych meczach "Czarnych Gwiazd".

Desailly: Nie mogę dłużej czekać

Marcel Desailly oznajmił, że nie ma zamiaru dłużej ubiegać się o posadę selekcjonera reprezentacji Ghany. - Nie mogę dłużej czekać - stwierdził były kapitan kadry narodowej Francji.

Ghana zremisowała z Arabią Saudyjską

Mimo sporej przewagi już od pierwszych minut, jedna z rewelacji tegorocznego mundialu, reprezentacja Ghany tylko bezbramkowo zremisowała z Arabią Saudyjską w rozegranym w środę w Dubaju spotkaniu towarzyskim.

Były szkoleniowiec Chelsea selekcjonerem Ghany?

We wtorek Ghańska Federacja Piłkarska ogłosiła, iż były szkoleniowiec reprezentacji Brazylii i londyńskiej Chelsea, Luis Felipe Scolari jest głównym kandydatem do objęcia posady selekcjonera "Czarnych Gwiazd".

Selekcjoner Ghany zrezygnował

Milovan Rajevac zrezygnował we wtorek ze stanowiska selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Ghany. Serbski szkoleniowiec będzie teraz pracował z zespołem z Arabii Saudyjskiej, Al-Ahly Dżudda.

Appiah zakończył reprezentacyjną karierę

Stephen Appiah, zawodnik beniaminka włoskiej Serie A, Ceseny Calcio, postanowił zrezygnować z gry w reprezentacji Ghany. 30-letni pomocnik decyzję o zakończeniu reprezentacyjnej kariery ogłosił na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Ghana przegrała, więc chce zmian w przepisach

Reprezentacja Ghany odpadła z Mundialu w RPA. Spotkało się to z dużym niezadowoleniem w kraju, nawet w kręgach rządowych. Minister sportu Ghany - Sena Dansua zaapelowała... o zmianę przepisów.

Rajevac: Urugwaj miał szczęście

Milovan Rajevac, selekcjoner reprezentacji Ghany, jego drużyna by lepsza. - Nie zasłużyliśmy na porażkę - podkreślił Rajevac, który długo nie mógł pogodzić się z porażką.

Dramat Gyana szczęściem Urugwaju

Ten mecz przypominał ostrą jazdę po krawędzi. Obie drużyny były blisko wypadnięcia za burtę Mundialu. Najbliżej Urugwaj, kiedy Ghana w ostatniej minucie egzekwowała karnego. Jednak nie wykorzystała szansy, a karne strzelali Lepiej Latynosi. Ale emocjami dałoby się obdzielić kilka spotkań...

"Ghana zmieni historię futbolu"

Selekcjoner Ghany Milovan Rajevac uważa, że jego zespół będzie pierwszą drużyną z Afryki, która awansuje do półfinałów Mistrzostw Świata w RPA. - Uważam, że jesteśmy na tyle mocni, aby pokonać Urugwaj - twierdzi Rajevac.