Heart of Midlothian

Szkocja Szkocja

"Serca" z pucharem. Polak już nie zagrał

Do derbów stolicy doszło w finale Pucharu Szkocji. Na Hampden Park działo się sporo, ale zdecydowanie skuteczniejsi byli gracze Heart of Midlothian, którzy ograli Hibernian Edynburg aż 5:1.

Mrowiec opuszcza szkocki klub

Do końca dobiega przygoda Adriana Mrowca z Heart of Midlothian FC. Polak odchodzi ze szkockiego klubu.

Celtic rozgromił Hearts. Debiut Brożka

Celtic Glasgow pokonał na wyjeździe Heart of Midlothian aż 4:0. Gole dla The Bhoys zdobyli Scott Brown, Victor Wanyama, Joe Ledley i Gary Hooper. W 74. minucie na boisku pojawił się Paweł Brożek, który zmienił Scotta Browna. Celtic utrzymał pozycję lidera ligi szkockiej i ma cztery punkty przewagi na Glasgow Rangers.

Nowy szkoleniowiec Serc

Oficjalnie nowym szkoleniowcem Heart of Midlothian został Paulo Sergio. Zastąpił on na tym stanowisku Jima Jefferiesa.

Marokańczyk wybrał ofertę Hearts

Nowym zawodnikiem Heart of Midlothian został Mehdi Taouil. Marokańczyk przez ostatnie cztery lata występował w Kilmarnock, z którym nie przedłużył kontraktu.

Polak odszedł ze szkockiego klubu

Do sporych zmian kadrowych doszło w Hearts. Z ekipą Serc pożegnało się pięciu zawodników. Wśród nich znalazł się Dawid Kucharski.

Transferowa ofensywa Serc

Po sprowadzeniu Jamiego Hamilla oraz Johna Suttona Hearts potwierdzili trzeci transfer przed następnym sezonem. Do ekipy Serc dołączył Danny Grainger.

Wysokie zwycięstwo Rangers FC, grał Mrowiec

W pierwszym sobotnim meczu 3. kolejki grupy mistrzowskiej Scottish Premier League Glasgow Rangers pokonali 4-0 Heart of Midlothian. Dzięki wygranej The Gers mają już cztery punkty przewagi na Celtikiem, który jednak rozegrał jedno spotkanie mniej. W drużynie gości do 78. minuty na placu gry przebywał Adrian Mrowiec.

Rangersi liderem, remis w Inverness

Glasgow Rangers wygrali na Ibrox Park z Saint Mirren 2:1 w zaległym meczu 18. kolejki ligi szkockiej. Dzięki temu zwycięstwu The Gers wskoczyli na fotel lidera - mają punkt przewagi nad Celtikiem, ale jeden mecz rozegrany więcej. W drugim sobotnim meczu pomiędzy Inverness a Heart of Midlothian padł remis 1:1.

Kevin Kyle nie zagra już w tym sezonie

Do końca obecnego sezonu na boiskach ligi szkockiej nie zobaczymy Kevina Kyle'a. Napastnik Heart of Midlothian jest już po operacji stawu biodrowego i teraz czeka go długa rehabilitacja.

Dramatyczny mecz drużyny Polaka w Szkocji

Hearts Adriana Mrowca potwierdziło, że ambicje bycia trzecią siłą w Szkocji nie są bezpodstawne. Mecz z 11. St. Mirren był niezwykle emocjonujący. Jeszcze w 81. minucie "Serca" przegrywały 1:2, ale skończyło się 3:2! Swój mecz wygrało także czwarte Dundee. Natomiast mocno wynudzili się kibice Hamilton Academical...

Webster dołączył do Hearts

Obrońca Andy Webster, który w poniedziałek opuścił Glasgow Rangers, podpisał dwuipółletnią umowę z Hearts. Zawodnik w przeszłości występował już w ekipie "Serc", jednak warto przypomnieć, że gdy przenosił się do Wigan musiał zapłacić 150 tys. funtów kary swojemu byłem klubowi za naruszenie kontraktu.

Liga szkocka: 13 maja 2012, 13:30
Celtic FC - Heart of Midlothian 5:0
Liga szkocka: 6 maja 2012, 16:00
Heart of Midlothian - St. Johnstone FC 2:0
Liga szkocka: 1 maja 2012, 20:45
Heart of Midlothian - Motherwell FC 0:1