Kilmarnock FC

Szkocja Szkocja

Celtic mistrzem Szkocji sezonu 2011/12

Celtic Glasgow pokonał na wyjeździe 6-0 (4-0) Kilmarnock FC w spotkaniu 33. kolejki ligi szkockiej. Dzięki wygranej The Bhoys zapewnili sobie 43. tytuł mistrzowski. Łukasz Załuska i Paweł Brożek cały mecz obejrzeli z ławki rezerwowych.

Hiszpański napastnik w Kilmarnock

Do Kilmarnock na zasadzie wypożyczenia z Osasuny Pampeluna trafi Jorge Galana. Do finalizacji transakcji dojdzie w momencie, kiedy zawodnik przejdzie pozytywnie badania medyczne.

Poważne osłabienie Kilmarnock

Z Kilmarnock żegna się kapitan tego zespołu. Szkocki klub doszedł do porozumienia w sprawie sprzedaży Craiga Brysona do Derby County.

Glasgow Rangers mistrzem Szkocji!

Piłkarze Glasgow Rangers nie musieli oglądać się na lokalnego rywala, by zdobyć mistrzostwo. Zwycięstwo w meczu z Kilmarnock dawało im tytuł. Po siedmiu minutach Rangersi prowadzili 3:0 i właściwie sprawa była rozstrzygnięta. Skończyło się 5:1 i podopieczni Waltera Smitha mogli otwierać szampany!

Celtic goni Rangersów - walka o mistrzostwo otwarta

W jedynym niedzielnym meczu 3. kolejki grupy mistrzowskiej Scottish Premier League Celtic pokonał na Rugby Park Kilmarnock FC 2-0. Gole dla The Bhoys zdobyli Scott Brown i Kris Commons. Dzięki tej wygranej podopieczni Neila Lennona tracą do prowadzącego Glasgow Rangers jeden punkt. Całe spotkanie z perspektywy ławki rezerwowych oglądał Łukasz Załuska.

Dundee United coraz bliżej gry w Lidze Europy

W spotkaniu 1. kolejki grupy mistrzowskiej Scottish Premier League Dundee United pokonało aż 4:2 Kilmarnock. Gole dla zwycięzców zdobyli Scott Severin, David Goodwillie (dwie) i Craig Conway, a dla pokonanych trafił David Silva. Dzięki temu zwycięstwu Dundee umocniło się czwarty miejscu, gwarantującym grę w Lidze Europy.

Kilmarnock coraz bliżej czołówki

W spotkaniu 30. kolejki Scottish Premier League Kilmarnock pokonał 3:1 Motherwell. Spotkanie na Rugby Park lepiej zaczęli goście, którzy od 15. minuty prowadzili po golu Johna Suttona. Później obudzili się gospodarze i zdołali aż trzykrotnie pokonać Darrena Randolpha, co pozwoliło im zgarnąć komplet punktów.

Samobój dał wygraną The Gers

W jedynym niedzielnym meczu ligi szkockiej Glasgow Rangers pokonał na Ibrox Park Kilmarnock FC 2:1. Wygraną gospodarzom dało samobójcze trafienie Tima Clancy'ego z 87. minuty. The Gers tracą do Celtiku dwa punkty, ale mają rozegrane o jedno spotkanie mniej.

SPL: Zwycięstwa Hibernian i Kilmarnock

Oprócz spotkania Rangersów z Hearts, dziś rozegrano jeszcze dwa pojedynki Scottish Premier League, choć pierwotnie miały się odbyć cztery starcia. Motherwell przegrał przed własną publicznością z wyżej notowanym Kilmarnock 0:1, z kolei Hibernian odniósł pewne zwycięstwo w meczu z St. Mirren 2:0.

Kilmarnock ograło Hibernian

Kilamrnock pokonał na własnym stadionie zespół Hibernian 2:1 w spotkaniu 18. kolejki szkockiej Premier League. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Liam Kelly, natomiast honorowe trafienie dla gości zaliczył Derek Riordan.

Wygrana Celtiku, Załuska rezerwowym

W meczu 5. kolejki szkockiej Premier League wyjazdowe zwycięstwo odniósł Celtic Glasgow. The Bhoys pokonali 2:1 Kilmarnock. Bohaterem Celtiku został nowy nabytek tej drużyny, pozyskany z Hibernian, Anthony Stokes, który strzelił zwycięską bramkę w drugiej części gry.

Liga szkocka: 12 maja 2012, 16:00
Dunfermline Athletic - Kilmarnock FC 1:2
Liga szkocka: 5 maja 2012, 16:00
Kilmarnock FC - Aberdeen FC 1:1
Liga szkocka: 2 maja 2012, 20:45
Kilmarnock FC - Saint Mirren FC 0:2