Montpellier HSC

Francja Francja

Odważna decyzja prezesa Montpellier

Jakiś czas temu Louis Nicollin zapowiedział, że zapuści irokeza. Warunek? Montpellier musiało zdobyć mistrzostwo Francji.

Cenna wygrana Auxerre w walce o utrzymanie

AJ Auxerre uczyniło ważny krok w kierunku utrzymania w Ligue 1. W meczu 34. kolejki AJA pokonało przed własną publicznością Montpellier HSC 1-0. Zwycięskiego gola zdobył w 79. minucie Roy Contout. Cały mecz rozegrał Dariusz Dudka, z kolei Ireneusz Jeleń został zmieniony w 78. przez Jung Jo-Gooka.

Dramatyczny mecz Lyonu z happy endem

Jedno z dwóch miejsc w Ligue 1 to nie tylko prestiż. To także bezpośredni awans do Ligi Mistrzów. Dlatego Lyon ostro walczy o najwyższe lokaty. W środę musiał wygrać z Montpellier, ale wydawało się, że skończy się 2:2. Do remisu doprowadził Souleymane Camara na sześć minut przed końcem. Ale w 90. minucie bohaterem został wprowadzony chwilę wcześniej Yoann Gourcuff...

W Ligue 1 doszło do ważnych rozstrzygnięć w czołówce

Olympique Marsylia wygrał swój niedzielny mecz z Montpellier i dzięki temu zbliżył się do Lille, które straciło punkty w sobotę. Natomiast podobnej szansy nie wykorzystał Olympique Lyon, który powoli żegna się z marzeniami o tytule. W hitowym starciu uległ Paris Saint-Germain i jego strata do lidera to sześć punktów.

Ligue 1: Remis Marsylii, Lyon awansował

W niedzielę dokończono 30. kolejkę Ligue 1. Olympique Marsylia miało szansę odrobić trzy punkty do OSC Lille, ale zaledwie zremisowało z Toulouse FC 2:2 i zyskało tylko "oczko" do lidera. Z kolei swój mecz pewnie wygrał Lyon i wskoczył na trzecie miejsce w tabeli.

Udany weekend Polaków w lidze francuskiej

Ireneusz Jeleń - to temu panu powinno podziękować całe Auxerre, jeśli tylko drużynie uda się utrzymać w Ligue 1. W sobotę dzięki dwóm golom Polaka zespół Luisa Fernandeza pokonał wyżej notowane Sochaux 2:0. Wygrało także Lille. Ludovic Obraniak dopiero drugi raz wyszedł w podstawowym składzie w tym sezonie.

Wpadka PSG. Liga Mistrzów oddaliła się

Paris Saint-Germain prowadziło 2:0 do przerwy w meczu u siebie z Montpellier. To oznaczało, że do lidera - Stade rennais FC brakuje już tylko dwóch punktów. Ale Montpellier w drugiej połowie zupełnie zaskoczyło stołeczny klub i wyrównało. Ten remis może PSG słono kosztować...

Ligue 1: Cenna wygrana Auxerre z PSG, grali Polacy

AJ Auxerre wygrało 1:0 z Paris Saint Germain w sobotnim spotkaniu 27. kolejki francuskiej Ligue 1. Zwycięstwo gospodarzom, w barwach których po 90 minut rozegrali Ireneusz Jeleń i Dariusz Dudka, zapewnił w 85. minucie Kamel Chafni.

Ligue 1: Zwycięstwa Bordeaux i Montpellier

Girondins Bordeaux pokonało 2:0 Nice w meczu 21. kolejki francuskiej Ligue 1. Zwycięstwo gospodarzom zapewniły trafienia Ludovika Sane i Anthony'ego Modeste. Dzięki tej wygranej Żyrondyści awansowali na 8. miejsce w ligowej klasyfikacji. Nice jest 17. i ma zaledwie punkt przewagi nad strefą spadkową.

Remis w jedynym wtorkowym meczu Ligue 1

W jedynym wtorkowym meczu 19. kolejki Ligue 1 Lorient zremisowało bezbramkowo z Montpellier. Obie ekipy zajmują miejsca w środku tabeli francuskiej ekstraklasy.

Ligue 1: Remis Auxerre, grał Dudka

AJ Auxerre zremisowało 1:1 z Montpellier w wyjazdowym spotkaniu 18. kolejki francuskiej Ligue 1. Spotkanie w pełnym wymiarze czasowym rozegrał piłkarz reprezentacji Polski, Dariusz Dudka. Takim samym wynikiem zakończył się pojedynek Nice - Brest.

Ligue 1: Lille ograło lidera, grał Obraniak

W niedzielę rozegrano kolejne mecze 12. kolejki francuskiej Ligue 1. W najbardziej interesującym pojedynku OSC Lille Ludovica Obraniaka pokonało na własnym obiekcie Brest 3:1. Mimo porażki, beniaminek utrzymał prowadzenie w tabeli. Polak pojawił się na placu gry w 67. minucie meczu.