OGC Nice

Francja Francja

OM przeskoczyło drużynę Obraniaka i jest liderem

Olympique Marsylia pokonał na Stade Vélodrome OGC Nice 4:2 w meczu 32. kolejki Ligue 1. Wygrana mistrzom Francji nie przyszła łatwo - goście postawili wysokie wymagania przed drużyną Didiera Deschampsa. Różnicę zrobili bracia Ayew - Andre skompletował hattricka, a jego brat strzelił jedną bramkę i dołożył asystę. Marsylia w ligowej tabeli przeskoczyła OSC Lille i to, czy zdobędzie mistrzostwo Francji, zależy tylko od niej...

Ligue 1: Remis Marsylii, Lyon awansował

W niedzielę dokończono 30. kolejkę Ligue 1. Olympique Marsylia miało szansę odrobić trzy punkty do OSC Lille, ale zaledwie zremisowało z Toulouse FC 2:2 i zyskało tylko "oczko" do lidera. Z kolei swój mecz pewnie wygrał Lyon i wskoczył na trzecie miejsce w tabeli.

Lyon upokorzony w doliczonym czasie gry

Mecz Nice - Lyon dobiegał końca. Goście prowadzili 2:0 i nic nie zapowiadało zmiany wyniku. Ale w trzy minuty Nice wprost zdemolowało rywala. Najpierw Eric Mouloungui wykorzystał rzut karny w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, a 120 sekund później było 2:2! Piłkarze Lyonu, schodząc z murawy, wprost nie mogli uwierzyć w to, co się stało...

Udany weekend Polaków w lidze francuskiej

Ireneusz Jeleń - to temu panu powinno podziękować całe Auxerre, jeśli tylko drużynie uda się utrzymać w Ligue 1. W sobotę dzięki dwóm golom Polaka zespół Luisa Fernandeza pokonał wyżej notowane Sochaux 2:0. Wygrało także Lille. Ludovic Obraniak dopiero drugi raz wyszedł w podstawowym składzie w tym sezonie.

Ligue 1: Cenna wygrana Auxerre z PSG, grali Polacy

AJ Auxerre wygrało 1:0 z Paris Saint Germain w sobotnim spotkaniu 27. kolejki francuskiej Ligue 1. Zwycięstwo gospodarzom, w barwach których po 90 minut rozegrali Ireneusz Jeleń i Dariusz Dudka, zapewnił w 85. minucie Kamel Chafni.

OGC Nice wypożyczył napastnika Bordeaux

Do drużyny OGC Nice dołączył napastnik Boredaux, David Bellion, na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. 28-letni piłkarz nie mieścił się w planach Jeana Tigana, pod którego wodzą rozegrał tylko dwa spotkania.

Ligue 1: Porażka Marsylii, wygrana PSG

Dotychczasowy lider, Olympique Marsylia przegrał na wyjeździe z Nice 0-1. Gospodarze wygrali dzięki trafieniu w doliczonym czasie gry Emerse Fae. Zwycięstwo przed własną publicznością odnieśli piłkarze Paris Saint Germain, którzy pokonali 3:1 Stade Brestois.

Lionel Letizi kończy karierę

Były bramkarz reprezentacji Francji, Lionel Letizi, ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery wraz z ostatnim meczem obecnego sezonu. Aktualnie golkiper przywdziewa barwy występującej w Ligue 1 Nicei.

Ligue 1: Lille ograło lidera, grał Obraniak

W niedzielę rozegrano kolejne mecze 12. kolejki francuskiej Ligue 1. W najbardziej interesującym pojedynku OSC Lille Ludovica Obraniaka pokonało na własnym obiekcie Brest 3:1. Mimo porażki, beniaminek utrzymał prowadzenie w tabeli. Polak pojawił się na placu gry w 67. minucie meczu.

Niedziela w Ligue 1: Wygrana Lyonu

W dziewiątej kolejce francuskiej Ligue 1 najciekawiej zapowiadało się spotkanie między Olympique Lyon a Lille. Zawodzący w rozgrywkach ligowych podopieczni Claude'a Puela zdołali odnieść trzecie zwycięstwo w sezonie, co pozwoliło im odbić się od dna.

Remis Auxerre, zwycięstwo Marsylii

W meczu 7. kolejki francuskiej Ligue 1 komplet punktów zdobyły zespoły Olympique Marsylia, Stade Rennais, Montpellier i Lorient. Mistrzowie Francji pokonali Sochaux 2:1. Spotkanie Rennes z OGC Nice zakończyło się takim samym wynikiem.

Wyniki sobotnich spotkań Ligue 1

Olympique Marsylia pewnie pokonało w meczu 6. kolejki francuskiej Ligue 1 AC Arles 3-0. Formą strzelecką błysnął reprezentant Ghany, Andre Ayew, który zdobył dwie bramki dla mistrza kraju. W niedzielę dojdzie do najciekawszego spotkania tej kolejki, w którym zmierzą się ze sobą Girondins Bordeaux i Olympique Lyon.