SC Freiburg

Niemcy Niemcy

Cisse nie trafi do Premier League

Przynajmniej do zimowego okienka transferowego w barwach Freiburga występować będzie Papiss Demba Cisse. Niemiecki klub miał zbyt wygórowane żądania finansowe związane z tym zawodnikiem.

SC Freiburg nie sprzeda Schalke Cisse

SC Freiburg odrzucił ofertę Schalke 04 za napastnika Papissa Dembe Cisse. Klub z Badenova-Stadion oczekuje za swojego piłkarza 15 milionów euro, a zespół z Gelsenkirchen zaoferował tylko 12.

Zapadły ostatnie rozstrzygnięcia w Bundeslidze

Po wygranej mającej już zapewniony tytuł Borussii (3:1) Eintracht pożegnał się z Bundesligą, podobnie jak FC St. Pauli. Natomiast Borussia M-Gladbach musi grać w barażach o utrzymanie. Oprócz mistrza - BVB do Ligi Mistrzów awansował Bayer, a o LM w eliminacjach zagra Bayern. Przepustki do Ligi Europy przypadły Hannoverowi i Mainz.

Bundesliga: Porażka Borussii, Bayern gromi

W sobotę rozegrano wszystkie spotkania 33. kolejki Bundesligi. Świeżo upieczony mistrz Niemiec, Borussia Dortmund, przegrał z Werderem Brema 0:2. Gole dla zespołu z Weserstadion zdobyli Mickaël Silvestre i Claudio Pizarro. W innym meczu Bayern Monachium rozgromił na wyjeździe FC St. Pauli aż 8:1. Utrzymanie w Bundeslidze zapewnił sobie zespół Sławomira Peszki i Adama Matuszczyka po wygranej 2:0 z Eintrachem Frankfurt.

Wicelider strzelców Bundesligi trafi do Premier League?

Blackburn Rovers jest zainteresowane sprowadzeniem najlepszego strzelca SC Freiburg - Papissa Demby Cisse. Senegalczyk zdobył w obecnym sezonie Bundesligi 22 gole i jest wiceliderem klasyfikacji najlepszych strzelców. - Mogę potwierdzić, że Blackburn złożyło nam ofertę - przyznał dyrektor sportowy klubu z Freiburga, Dirk Dufner na łamach magazynu "Kicker".

Nieoczekiwane rozstrzygnięcie w czołówce Bundesligi

W pierwszym spotkaniu 31. kolejki Bundesligi Hannover 96 wygrał na wyjeździe z Freiburgiem 3:1. Trzy punkty pozwoliły zespołowi Mirko Slomki przeskoczyć w tabeli Bayern i awansować na trzecie miejsce. Jeśli Bawarczycy wygrają w sobotę z Eintrachtem Frankfurt, wrócą na utraconą pozycję.

Lewandowski przerwał fatalną serię

Robert Lewandowski ostatnią bramkę zdobył 4 marca z FC Koeln. Na kolejną czekał do meczu z Freiburgiem. Polak strzelił jednego z trzech goli, który może mieć ogromne znaczenie dla BVB. Po wpadce Bayeru Borussia ma już osiem punktów przewagi nad wiceliderem i zmierza po mistrzostwo...

Błaszczykowski bohaterem BVB!

Dochodziła druga minuta doliczonego czasu gry. Borussia przegrywała z HSV i nic nie zapowiadało porażki. Ale strzał rozpaczy Jakuba Błaszczykowskiego dał punkt. Ten gol może okazać się decydujący w walce o mistrzostwo...

Bundesliga: Osiem goli w Hamburgu, wygrana Bayernu

W meczu 27. kolejki Bundesligi Hamburger SV rozgromił 6:2 1. FC Köln. Hattrickiem popisał się Mladen Petrić. W innych meczach Bayern Monachium rzutem na taśmę pokonał na wyjeździe SC Freiburg 2:1 oraz Werder zwyciężył 2:1 w Norymberdze.

Bundesliga: Wyjazdowe zwycięstwo Werderu

Werder Brema pokonał SC Freiburg 3:1 w pierwszym z niedzielnych spotkań 25. kolejki Bundesligi. Tym samym drużyna z Weserstadion oddaliła się od strefy spadkowej. Bramki dla Werderu strzelili Sandro Wagner, Claudio Pizarro i Marko Marin. Freiburg odpowiedział jedynie golem Papissa Cisse z rzutu karnego.

Bundesliga: Remis we Freiburgu

W jedynym niedzielnym spotkaniu 21. kolejki Bundesligi SC Freiburg zremisował bezbramkowo z Eintrachtem Frankfurt. Mecz derbowy Hamburgera SV z St. Pauli został natomiast przełożony.

Bundesliga: Wygrana Bayernu, remis Borussii

Borussia Dortmund, z trzema Polakami w wyjściowej "11", zremisowała przed własną publicznością z VfB Stuttgart 1:1 w meczu 19. kolejki niemieckiej Bundesligi. Z trójki reprezentantów Polski tylko Łukasz Piszczek zagrał pełne 90 minut. Jakub Błaszczykowski został zmieniony w 64. minucie przez Lucasa Barriosa, a Robert Lewandowski w 89. minucie przez Marco Stiepermanna.