Szkocja Szkocja

Po wielu latach zmieni wreszcie otoczenie

Zdobył szacunek kibiców, ale nie zrobił wielkiej kariery. Kto taki? Hugh Murray!

Liga szkocka: Hamilton przegrał na pożegnanie

Hamilton Academical przegrał z Inverness CT 1:2 w meczu 6. kolejki grupy spadkowej Scottish Premier League. The Accies żegnają się z najwyższą klasą rozgrywkową w Szkocji z tragicznym bilansem meczów u siebie - z 19 spotkań wygrali zaledwie jedno. W innych sobotnich meczach Saint Mirren FC bezbramkowo zremsiował z St. Johnstone FC, a Aberdeen FC pokonał 3-1 Hibernian FC.

Glasgow Rangers coraz bliżej mistrzostwa

Bardzo blisko mistrzowskiego tytułu są piłkarze Glasgow Rangers. We wtorek ta drużyna wygrała 2:0 z Dundee United i tylko cud może sprawić, że tytuł nie trafi do Rangersów.

Rangersi liderem, remis w Inverness

Glasgow Rangers wygrali na Ibrox Park z Saint Mirren 2:1 w zaległym meczu 18. kolejki ligi szkockiej. Dzięki temu zwycięstwu The Gers wskoczyli na fotel lidera - mają punkt przewagi nad Celtikiem, ale jeden mecz rozegrany więcej. W drugim sobotnim meczu pomiędzy Inverness a Heart of Midlothian padł remis 1:1.

Dramatyczny mecz drużyny Polaka w Szkocji

Hearts Adriana Mrowca potwierdziło, że ambicje bycia trzecią siłą w Szkocji nie są bezpodstawne. Mecz z 11. St. Mirren był niezwykle emocjonujący. Jeszcze w 81. minucie "Serca" przegrywały 1:2, ale skończyło się 3:2! Swój mecz wygrało także czwarte Dundee. Natomiast mocno wynudzili się kibice Hamilton Academical...

Zwycięstwo Rangersów na wyjeździe

Piłkarze Glasgow Rangers odnieśli 20. zwycięstwo w Scottish Premier League, pokonując w wyjazdowym spotkaniu drużynę St. Mirren 1:0. Gola na wagę trzech punktów dla gości zdobył, wypożyczony z Arsenalu Londyn, Kyle Bartley.

Celtic zwycięski, Załuska znów na ławce

Celtic Glasgow pokonał na wyjeździe St. Mirren 1:0 w niedzielnym spotkaniu 13. kolejki Scottish Premier League. Cały mecz w barwach zespołu gości na ławce rezerwowych spędził Łukasz Załuska.

Wygrana Celtiku, czyste konto Załuski

Celtic Glasgow Łukasza Załuski pokonał St. Mirren 4:0 w niedzielnym meczu 2. kolejki Scottish Premier League. Polski bramkarz, który spędził na boisku pełne 90 minut, w tym sezonie nadal zachowuje więc czyste konto.