Serbia

Serbia Serbia

Rosja pokonała Serbię

Reprezentacja Rosji pokonała Serbię 1:0 w rozegranym w środę na moskiewskich Łużnikach meczu towarzyskim. Jedynego gola w 53. minucie zdobył dla gospodarzy napastnik VfB Stuttgart, Paweł Pogrebniak.

Zamieszki po meczu el. Euro. Wielu aresztowanych

Po meczu Estonii z Serbią doszło do groźnie wyglądających zamieszek. Prowodyrami byli goście, którzy podobnie jak w meczu z Włochami, zachowywali się prowokacyjnie. Doszło do aresztowania 72 osób.

Lazović już nie zagra w kadrze

Według najnowszych doniesień, serbski napastnik Danko Lazović zakończył karierę reprezentacyjną ze skutkiem natychmiastowym. 27-latek chce skoncentrować się na wyłącznie na grze w Zenicie Sankt Petersburg.

Bułgaria - Serbia 0-1

Reprezentacja Bułgarii przegrała 0:1 z Serbią w środowym meczu towarzyskim. Losy spotkania rozstrzygnął w 80. minucie napastnik Birmingham City, Nikola Zigić. 29-letni napastnik nie może jednak zaliczyć tego spotktnia całkowicie udanych, bo w końcówce został ukarany czerwoną kartką i musiał opuścić boisko.

UEFA przyznała walkowera Włochom

Komitet Dyscyplinarny UEFA podjął decyzję odnośnie rezultatu meczu eliminacji Euro 2012 pomiędzy Włochami a Serbią. Wynik spotkania przerwanego po sześciu minutach z powodu zamieszek wywołanych przez pseudokibiców gości został zweryfikowany na 3:0.

Mecz Włochy - Serbia powtórzony?

Serbska Federacja Piłkarska (FSS) zwróci się do władz UEFA z prośbą o powtórzenie przerwanego we wtorek meczu eliminacji do Euro 2012, w którym podopieczni Vladimira Petrovicia zmierzyli się z Włochami.

Serbia ma nowego szkoleniowca

Serbska Federacja Piłkarska (FSS) rozwiązała w środę kontrakt ze szkoleniowcem drużyny narodowej, Radomirem Anticiem. Jego następcą został Vladimir Petrović, były napastnik Red Star Belgrad.

Trener Serbów: Winny jest sędzia!

- To był czarny dzień dla Serbii, a winnym tego stanu rzeczy jest arbiter - takimi słowami szkoleniowiec Serbów, Radomir Antić skomentował przegrany 1:2 mecz z Australią.

Australia wypunktowała Serbię!

Serbowie ostatecznie pożegnali się z Mundialem. Mimo że przed meczem zachowali realną szansę na awans, to po raz kolejny udowodnili, że spalają się w meczach o najwyższą stawkę. Australijczycy w mistrzowski sposób wypunktowali rywala...

Uczynił bramkarza bohaterem kraju

- To był mój błąd - stwierdził samokrytycznie Nemanja Vidić, który sprokurował rzut karny dla Niemiec. Serb tym samym przyczynił się do tego, że bramkarz Vladimir Stojković został bohaterem narodowym, broniąc w znakomitym stylu jedenastkę.

Polacy pomogli Serbom z Niemcami [video]

Polacy pomogli Serbom z Niemcami. Najpierw Miroslav Klose wyleciał z boiska za głupi faul, a potem Lukas Podolski nie strzelił karnego. Czy można wyobrazić sobie gorszy scenariusz w wykonaniu Polaków grających dla Niemiec? Natomiast Serbowie dołożyli od siebie bramkę Jovanovicia i sensacja stała się faktem!

Niespodziewana wygrana Serbii

Milan Jovanović dał zwycięstwo Serbii z Niemcami. Ale przed tym zdarzeniem i po nim nastąpiła seria pecha Niemców. Karty rozdawali, tym razem w negatywnym kontekście, zawodnicy o polskim pochodzeniu - Lukas Podolski i Miroslav Klose...