Stade Brestois 29

Francja Francja

Lyon zremisował i może stracić trzecie miejsce

W jedynym poniedziałkowym meczu 36. kolejki Ligue 1 Stade Brestois 29 zremisował przed własną publicznością z Olympique Lyon 1:1. W pierwszej połowie kibice na Stade Francis-Le Blé zobaczyli tylko jednego gola autorstwa Edersona. W drugiej części gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania za sprawą Mario Lički. Remis może oznaczać utratę trzeciego miejsca przez les Gones, jeśli swój mecz wygra PSG.

Ligue 1: Pewna wygrana Marsylii

W spotkaniu zamykającym 35. kolejkę Ligue 1 Olympique Marsylia pokonał Best 3-0. Gole dla zespołu ze Stade Vélodrome zdobyli Loic Remy, Jordan Ayew i Gabriel Heinze. Na trzy kolejki przed końcem sezonu podopieczni Didier Deschampsa wciąż mają szanse na obronę mistrzowskiego tytułu. Do liderującego Lille tracą cztery punkty.

Ligue 1: Porażka OSC Lille, gol Dudki

W sobotę rozegrano siedem spotkań 30. kolejki Ligue 1. Do niespodzianki doszło na Stade Louis II, gdzie walczące o utrzymanie AS Monaco pokonało 1:0 lidera ligi francuskiej - OSC Lille. Z kolei AJ Auxerre zremisowało przed własną publicznością 2:2 z AS Saint-Etienne. Gola na wagę jednego punkty zapewnił AJA Dariusz Dudka, który wykorzystał rzut karny w 80. minucie po faulu na Ireneuszu Jeleniu.

Udany weekend Polaków w lidze francuskiej

Ireneusz Jeleń - to temu panu powinno podziękować całe Auxerre, jeśli tylko drużynie uda się utrzymać w Ligue 1. W sobotę dzięki dwóm golom Polaka zespół Luisa Fernandeza pokonał wyżej notowane Sochaux 2:0. Wygrało także Lille. Ludovic Obraniak dopiero drugi raz wyszedł w podstawowym składzie w tym sezonie.

Ligue 1: Pewne wygrane Lyonu i Bordeaux

Olympique Lyon nie miał żadnych kłopotów z pokonaniem w niedzielę ostatniego zespołu tabeli Ligue 1, AC Arles - Avignon. Drużyna ze Stade Gerland wygrała 5:0, a doskonały mecz rozegrał Lisandro Lopez. Argentyńczyk popisał się hat-trickiem i asystą przy golu Miralema Pjanicia. Ostatnie trafienie dołożył natomiast Michel Bastos.

Pewne zwycięstwa faworytów w Pucharze Francji

Na niedzielę zaplanowanych zostało dziewięć spotkań 1/32 finału Pucharu Francji. Swoje mecze wygrały m.in. Nancy i Brest, a Rennes nie dało szans Cannes wygrywając aż 7:0.

Ligue 1: Porażka Marsylii, wygrana PSG

Dotychczasowy lider, Olympique Marsylia przegrał na wyjeździe z Nice 0-1. Gospodarze wygrali dzięki trafieniu w doliczonym czasie gry Emerse Fae. Zwycięstwo przed własną publicznością odnieśli piłkarze Paris Saint Germain, którzy pokonali 3:1 Stade Brestois.

Ligue 1: Kolejne zwycięstwo beniaminka

Bardzo dobrze spisujący się od początku sezonu Ligue 1 beniaminek Brest pokonał we wtorek Lens 4:1 w zaległym spotkaniu 15. kolejki. Gole dla zwycięzców zdobyli Bruno Grougi, który dwukrotnie pokonał bramkarza rywali, Romain Poyet i Paul Baysse. Lens odpowiedziało jedynie bramką Eduardo.

Ligue 1: PSG nowym liderem

Paris Saint Germain zostało w sobotę nowym liderem francuskiej Ligue 1. Paryżanie wygrali u siebie z SM Caen 2:1 i jako, że Stade Rennais ograło w takim samym stosunku Stade Brestois, przynajmniej na kilka godzin objęli pierwsze miejsce w tabeli. Ważne zwycięstwo w Tuluzie odniósł także mistrz Francji, Olympique Marsylia, który pokonał gospodarzy 1:0.

Ligue 1: Lille ograło lidera, grał Obraniak

W niedzielę rozegrano kolejne mecze 12. kolejki francuskiej Ligue 1. W najbardziej interesującym pojedynku OSC Lille Ludovica Obraniaka pokonało na własnym obiekcie Brest 3:1. Mimo porażki, beniaminek utrzymał prowadzenie w tabeli. Polak pojawił się na placu gry w 67. minucie meczu.

Ligue 1: Wygrana Auxerre, cały mecz Dudki

W sobotę rozegrano pierwsze spotkania ósmej kolejki francuskiej Ligue 1. Pierwsze zwycięstwo odniosła drużyna Auxerre, w barwach którego całe spotkanie rozegrał Dariusz Dudka. Bramkę dla Sochaux zdobył przymierzany do gry w reprezentacji Polski Damien Perquis.

Ligue 1: Remis Lille, wygrana Stade Brestois

OSC Lille zremisowało 1:1 z Tolouse FC w meczu 7. kolejki francuskiej Ligue 1. W zespole Rudy'ego Garcii od pierwszej minuty zagrał reprezentant Polski, Ludovic Obraniak, który w 26. minucie otrzymał żółtą kartkę.