Stade Malherbe Caen

Francja Francja

Marsylia znowu zawiodła. Tylko remis z SM Caen

W spotkaniu 32. kolejki Ligue 1 Olympique Marsylia tylko zremisowała na Stade Vélodrome 1-1 (1-1) z SM Caen. Wynik spotkania otworzył w 11. minucie Frédéric Bulot. Wyrównał kwadrans później Loïc Rémy.

Ligue 1: Porażka OSC Lille, gol Dudki

W sobotę rozegrano siedem spotkań 30. kolejki Ligue 1. Do niespodzianki doszło na Stade Louis II, gdzie walczące o utrzymanie AS Monaco pokonało 1:0 lidera ligi francuskiej - OSC Lille. Z kolei AJ Auxerre zremisowało przed własną publicznością 2:2 z AS Saint-Etienne. Gola na wagę jednego punkty zapewnił AJA Dariusz Dudka, który wykorzystał rzut karny w 80. minucie po faulu na Ireneuszu Jeleniu.

Ligue 1: Porażka Monaco w meczu o życie

W coraz trudniejszej sytuacji znajduje się AS Monaco. "Czerwono-biali" przegrali niezwykle ważny mecz z AS Nancy 0:1 i z dorobkiem 29 punktów znajdują się w strefie spadkowej. W drugim niedzielnym meczu 28. kolejki Ligue 1 SM Caen wygrał z "czerwoną latarnią" ligi - AC Arles-Avignon 2:0.

Ligue 1: Cenna wygrana Auxerre z PSG, grali Polacy

AJ Auxerre wygrało 1:0 z Paris Saint Germain w sobotnim spotkaniu 27. kolejki francuskiej Ligue 1. Zwycięstwo gospodarzom, w barwach których po 90 minut rozegrali Ireneusz Jeleń i Dariusz Dudka, zapewnił w 85. minucie Kamel Chafni.

Ligue 1: RC Lens - SM Caen 2:0

W sobotnim meczu francuskiej Ligue 1 piłkarze Lens pokonali przed własną publicznością Caen 2:0. Obie ekipy walczą zaciekle o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji. Lens jak na razie plasuje się na 17. pozycji, a Caen jest na miejscu 18., oznaczającym spadek z Ligue 1.

Porażka Auxerre, gol Perquisa

Kolejną porażkę poniosło w niedzielę Auxerre, które na własnym stadionie uległo Toulouse 1:2. Pewne zwycięstwo zanotowało natomiast Sochaux, które 3:0 pokonało Caen, a jedną z bramek zdobył przymierzany do gry w reprezentacji Polski Damien Perquis.

Ligue 1: PSG nowym liderem

Paris Saint Germain zostało w sobotę nowym liderem francuskiej Ligue 1. Paryżanie wygrali u siebie z SM Caen 2:1 i jako, że Stade Rennais ograło w takim samym stosunku Stade Brestois, przynajmniej na kilka godzin objęli pierwsze miejsce w tabeli. Ważne zwycięstwo w Tuluzie odniósł także mistrz Francji, Olympique Marsylia, który pokonał gospodarzy 1:0.

Ligue 1: Remisy Auxerre i Bordeaux

W sobotę rozegrano pierwsze mecze 12. kolejki francuskiej Ligue 1. Z polskiego punktu widzenia do najciekawszego spotkania doszło w Sochaux, gdzie gospodarze z Damienem Pequisem w składzie podejmowali Auxerre Dariusza Dudki (Ireneusz Jeleń nadal jest kontuzjowany). Pojedynek zakończył się remisem 1:1.

Ligue 1: Wygrana Auxerre, cały mecz Dudki

W sobotę rozegrano pierwsze spotkania ósmej kolejki francuskiej Ligue 1. Pierwsze zwycięstwo odniosła drużyna Auxerre, w barwach którego całe spotkanie rozegrał Dariusz Dudka. Bramkę dla Sochaux zdobył przymierzany do gry w reprezentacji Polski Damien Perquis.

Remis Auxerre, zwycięstwo Marsylii

W meczu 7. kolejki francuskiej Ligue 1 komplet punktów zdobyły zespoły Olympique Marsylia, Stade Rennais, Montpellier i Lorient. Mistrzowie Francji pokonali Sochaux 2:1. Spotkanie Rennes z OGC Nice zakończyło się takim samym wynikiem.

Wyniki sobotnich spotkań Ligue 1

Olympique Marsylia pewnie pokonało w meczu 6. kolejki francuskiej Ligue 1 AC Arles 3-0. Formą strzelecką błysnął reprezentant Ghany, Andre Ayew, który zdobył dwie bramki dla mistrza kraju. W niedzielę dojdzie do najciekawszego spotkania tej kolejki, w którym zmierzą się ze sobą Girondins Bordeaux i Olympique Lyon.

Sobota w Ligue 1: Zwycięstwo Auxerre

AJ Auxerre zremisowało 1:1 z Caen w meczu 5. kolejki francuskiej Ligue 1. W barwach gospodarzy w 75. minucie na boisku pojawił się napastnik reprezentacji Polski, Ireneusz Jeleń. Dariusz Dudka spotkanie oglądał z ławki rezerwowych.