Jeden z najbardziej utalentowanych francuskich piłkarzy spędził noc w areszcie. Yann M'Vila został oskarżony o pobicie 17-latka.

Arsenal bliski pozyskania reprezentanta Francji

Według angielskiej prasy Arsenal Londyn wyda część pieniędzy uzyskanych z transferów Samira Nasriego i Cesca Fabregasa. "Kanonierem" ma zostać pomocnik Stade Rennes i reprezentacji Francji Yann M`Vila.

Ligue 1: Porażka OSC Lille, gol Dudki

W sobotę rozegrano siedem spotkań 30. kolejki Ligue 1. Do niespodzianki doszło na Stade Louis II, gdzie walczące o utrzymanie AS Monaco pokonało 1:0 lidera ligi francuskiej - OSC Lille. Z kolei AJ Auxerre zremisowało przed własną publicznością 2:2 z AS Saint-Etienne. Gola na wagę jednego punkty zapewnił AJA Dariusz Dudka, który wykorzystał rzut karny w 80. minucie po faulu na Ireneuszu Jeleniu.

Pech Lyonu - to może kosztować mistrzostwo!

Jak przegrać mistrzostwo w kilkadziesiąt sekund? Odpowiedź na to pytanie znają piłkarze Olympique Lyon. W środku tygodnia pożegnali się z Ligą Mistrzów, a teraz w 87. minucie stracili zwycięstwo z Rennes. Długo wygrywali 1:0 z aktualnym wiceliderem i mogli go przeskoczyć w tabeli. Zaledwie 1:1 jednak oznacza, że strata do prowadzącego Lille po tej kolejce jeszcze się powiększyła...

Sylvain Marveaux trafi do Liverpoolu

Lider rewelacji ligi francuskiej - Stade rennais, Sylvain Marveaux, jest blisko podpisania umowy z Liverpool FC. Piłkarz ma trafić na Anfield na zasadzie wolnego transferu, ponieważ latem wygasa jego umowa z klubem Ligue 1.

Ligue 1: Mecz na szczycie dla Marsylii

Olympique Marsylia wygrał na wyjeździe ze Stade Rennes 2:0 w pierwszym spotkaniu 27. kolejki Ligue 1. Gole dla mistrza Francji zdobyli Loïc Rémy i Lucho González. Dzięki zwycięstwu podopieczni Didiera Deschampsa tracą już tylko jeden punkt do piątkowego rywala i liderującego OSC Lille, które w niedzielę zagra z Valenciennes FC.

Ligue 1: Cenna wygrana Auxerre z PSG, grali Polacy

AJ Auxerre wygrało 1:0 z Paris Saint Germain w sobotnim spotkaniu 27. kolejki francuskiej Ligue 1. Zwycięstwo gospodarzom, w barwach których po 90 minut rozegrali Ireneusz Jeleń i Dariusz Dudka, zapewnił w 85. minucie Kamel Chafni.

Ligue 1: Stade Rennes - PSG 1:0

W ostatnim sobotnim meczu 22. kolejki Ligue 1 czwarte w tabeli Rennes wygrało 1:0 z wiceliderem Paris Saint-Germain i zrównało się z nim punktami. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 18. minucie po pięknej indywidualnej akcji Yacine Brahimi.

Pewne zwycięstwa faworytów w Pucharze Francji

Na niedzielę zaplanowanych zostało dziewięć spotkań 1/32 finału Pucharu Francji. Swoje mecze wygrały m.in. Nancy i Brest, a Rennes nie dało szans Cannes wygrywając aż 7:0.

Ligue 1: PSG nowym liderem

Paris Saint Germain zostało w sobotę nowym liderem francuskiej Ligue 1. Paryżanie wygrali u siebie z SM Caen 2:1 i jako, że Stade Rennais ograło w takim samym stosunku Stade Brestois, przynajmniej na kilka godzin objęli pierwsze miejsce w tabeli. Ważne zwycięstwo w Tuluzie odniósł także mistrz Francji, Olympique Marsylia, który pokonał gospodarzy 1:0.

Niedziela w Ligue 1: Wygrana Lyonu

W dziewiątej kolejce francuskiej Ligue 1 najciekawiej zapowiadało się spotkanie między Olympique Lyon a Lille. Zawodzący w rozgrywkach ligowych podopieczni Claude'a Puela zdołali odnieść trzecie zwycięstwo w sezonie, co pozwoliło im odbić się od dna.

Remis Auxerre, zwycięstwo Marsylii

W meczu 7. kolejki francuskiej Ligue 1 komplet punktów zdobyły zespoły Olympique Marsylia, Stade Rennais, Montpellier i Lorient. Mistrzowie Francji pokonali Sochaux 2:1. Spotkanie Rennes z OGC Nice zakończyło się takim samym wynikiem.