Szwajcaria

Szwajcaria Szwajcaria

Genkow nie przesądził o zwycięstwie Bułgarii

W drugim sobotnim meczu grupy G eliminacji do Euro 2012 Bułgaria bezbramkowo zremisowała ze Szwajcarią. W 52. minucie na boisku zameldował się napastnik Wisły Kraków, Cwetan Genkow, który zmienił Dimityra Makrijewa. Obie reprezentacje po czterech meczach mają po cztery punkty.

Nie zasłużyliśmy na awans

Selekcjoner reprezentacji Szwajcarii, Ottmar Hitzfeld przyznał po piątkowym, bezbramkowym remisie z Hondurasem, że jego drużyna nie zasłużyła na wyjście z grupy H i pogratulował rywalom awansu.

Szwajcarzy stracili ogromną szansę

Wystarczyło wygrać z Hondurasem - nawet jedną bramką. Dużo czy mało? Szwajcarów to przerosło. Grali chaotycznie, bez pomysłu i to rywal był bliższy wygranej. Mecz skończył się remisem, który tak naprawdę jest porażką.

Ten gol dał zwycięstwo

Mark Gonzalez jest bohaterem całego Chile. W starciu z faworyzowanymi Szwajcarami Latynosi potrafili wykazać wyższość i to oni mają już na koncie sześć punktów. I to właśnie dzięki Gonzalezowi...

Chile lepsze od Szwajcarii

Szwajcaria od pierwszej połowy miała utrudnione zadanie: z boiska wyleciał Valon Behrami i drużyna z Ameryki Płd. miała łatwiej. Ale dopiero w ostatniej fazie spotkania podopieczni Ottmara Hitzfelda dali sobie wbić tę jedną bramkę...

Koniec mundialu dla Szwajcara?

Środkowy obrońca piłkarskiej reprezentacji Szwajcarii, Philippe Senderos nie zagra już w fazie grupowej mistrzostw świata z Chile i Hondurasem. A wszystko z powodu kontuzji kostki, jakiej nabawił się w spotkaniu z Hiszpanią.

Del Bosque: To my zasłużyliśmy na zwycięstwo

Vicente del Bosque, selekcjoner Hiszpanii, która uległa Szwajcarii 0:1, był wyjątkowo małomówny po spotkaniu. Przyznał jednak, że to jego drużyna dominowała i nie zasłużyła na przegraną.

Hiszpańska obrona dziurawa jak ser...

... oczywiście szwajcarski. Wystarczył moment nieuwagi, kiedy to Helweci wyszli z kontrą, przez moment nikt nie wiedział, gdzie jest piłka i... Szał radości w ekipie szwajcarskiej, gdy Gelson Fernandes wepchnął futbolówkę do bramki.

Mistrzowie Europy na kolanach!

Tego nie spodziewał się nikt: Hiszpania atakowała przez cały mecz, ale jedynego gola strzelił Szwajcar, Gelson Fernandes. Mistrzowie Europy bili głową w mur, a Helweci mądrze się bronili. I tak do 90. minuty - wtedy sensacja stała się faktem!

Hitzfeld: Hiszpania najpotężniejsza na świecie

Selekcjoner reprezentacji Szwajcarii - Ottmar Hitzfeld przyznał, że jego drużynę czeka duże wyzwanie: według niego Hiszpania to w tej chwili "najpotężniejsza drużyna na świecie". Ale wierzy w niespodziankę. - Wszystko się może zdarzyć - podkreśla.

Andres Iniesta jednak wróci!

Pomocnik reprezentacji Hiszpanii, Andres Iniesta, wyleczył drobną kontuzję uda i będzie mógł wystąpić w pierwszym meczu ze Szwajcarią, inauguracyjnym dla podopiecznych dla Vicente del Bosque spotkaniu na Mundialu.

Kapitan nie zagra przeciwko Hiszpanii

Gwiazda reprezentacji Szwajcarii, Alexander Frei, nie zagra z Hiszpanią. Krążącą w prasie informację ostatecznie potwierdził także selekcjoner Helwetów, Ottmar Hitzfeld. To ogromna strata dla Szwajcarów, Frei strzelił w kadrze 40 goli.