Francja Francja

Rafał Janas na stażu w Tuluzie

Po zakończeniu sezonu Rafał Janas nadal pracuje. Młody trener wyjechał na staż do Francji.

Olympique Lyon wraca na tarczy z Tuluzy

Olympique Lyon przegrał na Stadium Municipal 0-3 (0-2) z Toulouse FC w meczu 32. kolejki Ligue 1. Gole dla TFC strzelili Pantxi Sirieix, Emmanuel Rivière i Umut Bulu. Dzięki wygranej podopieczni Alaina Casanovy zrównali się punktami z Les Gones.

Ligue 1: Gol Polaka dał wygraną Auxerre

W meczu 31. kolejki Ligue 1 Auxerre wygrało na wyjeździe z Toulouse FC 1:0. Zwycięską bramkę zdobył z rzutu wolnego w doliczonym czasie gry Dariusz Dudka. Wygrana pozwoliła AJA odskoczyć na dwa punkty od strefy spadkowej. W innym sobotnim meczu lider, OSC Lille, zremisował u siebie z Girondins Bordeaux 1:1.

Ligue 1: Remis Marsylii, Lyon awansował

W niedzielę dokończono 30. kolejkę Ligue 1. Olympique Marsylia miało szansę odrobić trzy punkty do OSC Lille, ale zaledwie zremisowało z Toulouse FC 2:2 i zyskało tylko "oczko" do lidera. Z kolei swój mecz pewnie wygrał Lyon i wskoczył na trzecie miejsce w tabeli.

Udany weekend Polaków w lidze francuskiej

Ireneusz Jeleń - to temu panu powinno podziękować całe Auxerre, jeśli tylko drużynie uda się utrzymać w Ligue 1. W sobotę dzięki dwóm golom Polaka zespół Luisa Fernandeza pokonał wyżej notowane Sochaux 2:0. Wygrało także Lille. Ludovic Obraniak dopiero drugi raz wyszedł w podstawowym składzie w tym sezonie.

Ligue 1: Cenna wygrana Auxerre z PSG, grali Polacy

AJ Auxerre wygrało 1:0 z Paris Saint Germain w sobotnim spotkaniu 27. kolejki francuskiej Ligue 1. Zwycięstwo gospodarzom, w barwach których po 90 minut rozegrali Ireneusz Jeleń i Dariusz Dudka, zapewnił w 85. minucie Kamel Chafni.

Ligue 1: Wygrane Marsylii i PSG

W 25. kolejce francuskiej Ligue 1 Paris Saint Germain pokonało na Parc des Princes Toulouse 2:1, natomiast Olympique Marsylia w takim samym stosunku bramkowym wygrał na Stade Marcel Picot z Nancy.

Ligue 1: Remis Auxerre z Lille, gol Dudki

AJ Auxerre zremisowało 1:1 z liderującym w tabeli Lille w niedzielnym spotkaniu 22. kolejki Ligue 1. W barwach gospodarzy na murawę w podstawowym składzie wyszli zarówno Dudka, jak i Ireneusz Jeleń. Polski snajper nie zdołał wpisać się na listę strzelców i opuścił boisko w 78. minucie. Wyręczył go natomiast Dariusz Dudka kierując piłkę do siatki w 86. minucie.

Pierwszoligowiec wyeliminowany z pucharu!

W piątek rozegrano pierwszy mecz 1/32 Pucharu Francji. I od razu doszło do dużej niespodzianki. Występująca w Ligue 1 Toulouse FC przegrało z Paris FC (III liga). Tym samym drużyna z francuskiej ekstraklasy znalazła się za burtą!

Porażka Auxerre, gol Perquisa

Kolejną porażkę poniosło w niedzielę Auxerre, które na własnym stadionie uległo Toulouse 1:2. Pewne zwycięstwo zanotowało natomiast Sochaux, które 3:0 pokonało Caen, a jedną z bramek zdobył przymierzany do gry w reprezentacji Polski Damien Perquis.

Ligue 1: PSG nowym liderem

Paris Saint Germain zostało w sobotę nowym liderem francuskiej Ligue 1. Paryżanie wygrali u siebie z SM Caen 2:1 i jako, że Stade Rennais ograło w takim samym stosunku Stade Brestois, przynajmniej na kilka godzin objęli pierwsze miejsce w tabeli. Ważne zwycięstwo w Tuluzie odniósł także mistrz Francji, Olympique Marsylia, który pokonał gospodarzy 1:0.

Ligue 1: Lille ograło lidera, grał Obraniak

W niedzielę rozegrano kolejne mecze 12. kolejki francuskiej Ligue 1. W najbardziej interesującym pojedynku OSC Lille Ludovica Obraniaka pokonało na własnym obiekcie Brest 3:1. Mimo porażki, beniaminek utrzymał prowadzenie w tabeli. Polak pojawił się na placu gry w 67. minucie meczu.