Znamy nowego selekcjonera reprezentacji Turcji. Guusa Hiddinka zastąpił Abdullah Avcı.

Hiddink nie jest już selekcjonerem reprezentacji Turcji

Guus Hiddink doszedł do porozumienia z władzami Tureckiego Związku Piłki Nożnej. Holender nie jest już selekcjonerem reprezentacji Turcji.

2:0 Turcji i awans na pozycję wicelidera

Reprezentacja Turcji ograła na Şükrü Saracoğlu Austrię 2:0 w meczu grupy A eliminacji do Euro 2012. Pierwszego gola zdobył w 28. minucie Arda Turan, a wynik ustalił w 77. minucie Gökhan Gönül. Turcy po pięciu meczach zgromadzili dziewięć punktów i zajmują drugie miejsce w grupie. Liderem pozostają z 15 "oczkami" Niemcy.

Piłkarz Widzewa dał wygraną z Turcją

Pozyskany zimą prze Widzew Łódź Riku Riski zdobył jedynego gola w wygranym w piątek przez reprezentację Finlandii 1:0 meczu towarzyskim z Turcją. 21-letni gracz łódzkiego zespołu, który spędził na boisku całe spotkanie, wpisał się na listę strzelców w 23. minucie.

"Oranje" wygrali z Turcją

W środowym meczu towarzyskim rozegranym na Amsterdam ArenA reprezentacja Holandii pokonała 1:0 Turcję. Gola dla drużyny prowadzonej przez Berta van Marwijka strzelił w 52. minucie piłkarz Schalke 04 Gelsenkirchen, Klaas-Jan Huntelaar.

Loew: Oni mogą być "czarnym koniem" Euro 2012

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Niemiec, Joaachim Loew przyznał, że obawia się piątkowego spotkania eliminacyjnego do Mistrzostw Europy z Turcją. Trener "Die Nationalelf" stwierdził, że Turcy mogą być "czarnym koniem" Euro 2012.

Poważne osłabienie reprezentacji Turcji

Pomocnik Fenerbahce, Selcuk Sahin, nie wystąpi w dwóch najbliższych meczach reprezentacji Turcji z Niemcami i Azerbejdżanem, w ramach kwalifikacji do Euro 2012. Sahin doznał kontuzji i odpocznie od futbolu przez dwa miesiące.

el. do mistrzostw Europy: 11 października 2011, 19:00
Turcja - Azerbejdżan 1:0
el. do mistrzostw Europy: 7 października 2011, 20:30
Turcja - Niemcy 1:3
el. do mistrzostw Europy: 6 września 2011, 00:00