Włochy Włochy

Federico Macheda wrócił do Manchesteru United

Wypożyczony do Sampdorii Genua Federico Macheda wrócił do Manchesteru United. Napastnik nie mógł liczyć na regularną grę w drużynie z Old Trafford, dlatego działacze angielskiego klubu zdecydowali się go wypożyczyć zimą do Sampdorii. We włoskim zespole Macheda był także tylko rezerwowym, a na dodatek "Blucerchiati" spadli z Serie A.

Poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia w czołówce Serie A

Udinese Calcio w ostatniej kolejce Serie A podejmowało nowego mistrza Włoch, AC Milan. Gospodarzom wystarczał remis, aby zająć czwarte miejsce w lidze i zagrać w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Cel został osiągnięty - na Stadio Friuli padł bezbramkowy remis. W Lidze Europy zagrają dwa rzymskie zespołu - SS Lazio i AS Roma.

Derby Genui rozstrzygnął gol w doliczonym czasie gry

W ostatnim niedzielnym meczu 36. kolejki Serie A Genoa 1893 wygrała na Stadio Luigi Ferraris z Sampdorią 2-1 w derbach Genui. Wynik spotkania otworzył Antonio Floro Flores, który dał prowadzenie gospodarzom w tuż przed końcem pierwszej połowy. W 67. wyrównał Nicola Pozzi. Gdy wydawało się, że oba zespoły podzielą się punktami, w siódmej minucie doliczonego czasu gry zwycięską bramkę zdobył Mauro Boselli.

Włoski klub zgłosił się po Rudnevsa

Włoski klub zgłosił się po Rudnevsa Jeden z najskuteczniejszych napastników Ekstraklasy, który także zdołał błysnąć na arenie międzynarodowej - Artjoms Rudnevs - być może opuści szeregi poznańskiego Lecha. Warunek - 5 milionów euro, które musi zapłacić potencjalny nabywca. Zgłosił się właśnie pierwszy chętny...

Serie A: Wygrane Interu i "Violi", grali Polacy

W najciekawszym spotkaniu 34. kolejki Serie A Inter Mediolan pokonał na San Siro Lazio Rzym 2:1. Gole dla mistrza Włoch zdobyli Wesley Sneijder i Samuel Eto'o, a dla gości trafił Mauro Zárate. W innym meczu Fiorentina z Arturem Borucem w bramce wygrała na wyjeździe z Cagliari Calcio 2:1, a Polak popisał się kilkoma dobrymi interwencjami.

Serie A: Wygrana Milanu, Inter poległ w Parmie

W sobotnich wieczornych spotkaniach 33. kolejki Serie A swoje mecze rozegrały dwie drużyny z Mediolanu. Milan planowo wygrał na San Siro z Sampdorią 3:0 po golach Seedorfa, Cassano i Robinho. Z kolei mistrz Włoch, Inter Mediolan, przegrał 0:2 z Parmą. Bramki dla gospodarzy zdobyli byli piłkarze Juventusu - Giovinco i Amauri.

Serie A: Zmienne szczęście Polaków

Fiorentina z Arturem Borucem w bramce zremisowała 2:2 na wyjeździe z Ceseną. Polak mógł lepiej zachować się przy pierwszym golu, ale tłumaczy go fakt, że był zasłonięty przez kolegów z drużyny. Z kolei Bari wygrało na Stadio Ennio Tardini z Parmą 2:1. Kamil Glik pojawił się na boisku w 72. minucie za Gergely'ego Rudolfa.

Serie A: Inter goni Milan, wygrane Udinese i Juve

Inter wykorzystał potknięcie Milanu i wygrał z Lecce 1:0. Zwycięskiego gola zdobył w 52. minucie meczu Giampaolo Pazzini. Podopieczni Leonardo mają już tylko dwa punkty straty do rywala zza miedzy, a w najbliższej kolejce obie drużyny zmierzą się ze sobą w derbach Mediolanu. Zwycięstwa odniosły także zespoły Juventusu i Udinese.

Domenico Di Carlo zwolniony z Sampdorii

Domenico Di Carlo nie jest już trenerem Sampdorii Genua. 46-letni szkoleniowiec został zwolniony po przegranym 2:3 spotkaniu z Ceseną.

Serie A: Niespodzianka w Genui

Piłkarze Sampdorii Genua przegrali na Stadio Luigi Ferraris z niżej notowaną drużyną Ceseny 2:3 w meczu 28. kolejki Serie A. Bohaterem gości został Emmanuele Giaccherini, który dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Serie A: Inter ograł Sampdorię na wyjeździe

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 27. kolejki Serie A Inter Mediolan pokonał na wyjeździe Sampdorię Genua. Zwycięstwo mistrzom Włoch zapewniły trafienia Wesley'a Sneijdera i Samuela Eto'o.

Derby dla Genoi, wygrana Interu

W zaległym spotkaniu 17. kolejki włoskiej Serie A Inter Mediolan wygrał 2:1 z Fiorentiną. Planowo spotkanie to miało zostać rozegrane 19 grudnia, ale z uwagi na udział mistrzów Włoch w Klubowych Mistrzostwach Świata mecz przełożono.