U.S. Lecce

Włochy Włochy

Poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia w czołówce Serie A

Udinese Calcio w ostatniej kolejce Serie A podejmowało nowego mistrza Włoch, AC Milan. Gospodarzom wystarczał remis, aby zająć czwarte miejsce w lidze i zagrać w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Cel został osiągnięty - na Stadio Friuli padł bezbramkowy remis. W Lidze Europy zagrają dwa rzymskie zespołu - SS Lazio i AS Roma.

Serie A: Wygrane Interu i "Violi", grali Polacy

W najciekawszym spotkaniu 34. kolejki Serie A Inter Mediolan pokonał na San Siro Lazio Rzym 2:1. Gole dla mistrza Włoch zdobyli Wesley Sneijder i Samuel Eto'o, a dla gości trafił Mauro Zárate. W innym meczu Fiorentina z Arturem Borucem w bramce wygrała na wyjeździe z Cagliari Calcio 2:1, a Polak popisał się kilkoma dobrymi interwencjami.

Serie A: Remis Violi z Juventusem, bronił Boruc

ACF Fiorentina bezbramkowo zremisowała na własnym stadionie z Juventusem w meczu 33. kolejki Serie A. Cały mecz bramki Violi strzegł Artur Boruc, który zachował czyste konto. W innych meczach Lazio rozgromiło na wyjeździe Catanię 4:1, a Bari Kamila Glika wygrało z Ceseną 1:0. Polski obrońca nie zagrał z powodu kontuzji.

Serie A: Zmienne szczęście Polaków

Fiorentina z Arturem Borucem w bramce zremisowała 2:2 na wyjeździe z Ceseną. Polak mógł lepiej zachować się przy pierwszym golu, ale tłumaczy go fakt, że był zasłonięty przez kolegów z drużyny. Z kolei Bari wygrało na Stadio Ennio Tardini z Parmą 2:1. Kamil Glik pojawił się na boisku w 72. minucie za Gergely'ego Rudolfa.

Serie A: Inter goni Milan, wygrane Udinese i Juve

Inter wykorzystał potknięcie Milanu i wygrał z Lecce 1:0. Zwycięskiego gola zdobył w 52. minucie meczu Giampaolo Pazzini. Podopieczni Leonardo mają już tylko dwa punkty straty do rywala zza miedzy, a w najbliższej kolejce obie drużyny zmierzą się ze sobą w derbach Mediolanu. Zwycięstwa odniosły także zespoły Juventusu i Udinese.

Serie A: Roma wygrała rzutem na taśmę

AS Roma szczęśliwie pokonała Lecce 2:1 w pierwszym spotkaniu 28. kolejki Serie A, które rozegrane zostało w piątkowy wieczór. Zwycięstwo "Giallorossim" w samej końcówce meczu golem zdobytym z rzutu karnego zapewnił David Pizarro.

Serie A: Porażka Juventusu w Lecce

W pierwszym niedzielnym meczu 26. kolejki Serie A walczące o utrzymanie Lecce podejmowało na własnym boisku mierzący w europejskie puchary Juventus. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 2:0.

Milan stracił punkty w Lecce

W spotkaniu zamykającym 20. kolejkę Serie A US Lecce zremisowało na własnym stadionie z Milanem 1-1. Niesamowitego gola zdobył w 47. minucie spotkania Zlatan Ibrahimović, który strzałem zza pola karnego przelobował Rosatiego. Do wyrównania doprowadził w końcówce meczu Ruben Olivera.

Serie A: Wygrana Napoli, remis Juventusu

Wpadkę Milanu udało się wykorzystać piłkarzom Napoli, którzy w doliczonym czasie gry zdobyli zwycięską bramkę. Z kolei Juventus zremisował z Chievo Werona na wyjeździe 1-1 i spadł na czwarte miejsce w tabeli.

Bologna FC - US Lecce 2-0

Bologna pokonała na Stadio Renato Dall'Ara US Lecce 2-0 w meczu otwierającym 10. kolejkę Serie A. Bramki dla gospodarzy zdobyli kolejno: Marco Di Vaio w 84. minucie i Henry Damian Gimenez w 85. minucie spotkania.

Ranieri: Nie rozumiem decyzji arbitra

Claudio Ranieri, przyznał, że nie rozumie decyzji arbitra, który ukarał czerwoną kartką Francesco Tottiego w sobotnim meczu Romy z US Lecce. Zdaniem Włocha, gwiazdor Giallorossich nie zasłużył na wyrzucenie z boiska.

Serie A: Porażka Romy, Palermo lepsze od Violi

W pierwszym niedzielnym meczu 6. kolejki włoskiej Serie A, beniaminek, Lecce wygrał 1:0 z Catanią Calcio, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 36. minucie Daniele Corvia. W najciekawszym dla polskich kibiców meczu Palermo pokonało Fiorentinę 2:1. Jednak ani Artur Boruc (Fiorentina), ani Kamil Glik (Palermo) nie pojawili się na boisku. Obaj obejrzeli to spotkanie z ławki rezerwowych.