Valenciennes FC

Francja Francja

W Ligue 1 doszło do ważnych rozstrzygnięć w czołówce

Olympique Marsylia wygrał swój niedzielny mecz z Montpellier i dzięki temu zbliżył się do Lille, które straciło punkty w sobotę. Natomiast podobnej szansy nie wykorzystał Olympique Lyon, który powoli żegna się z marzeniami o tytule. W hitowym starciu uległ Paris Saint-Germain i jego strata do lidera to sześć punktów.

Ligue 1: Porażka OSC Lille, gol Dudki

W sobotę rozegrano siedem spotkań 30. kolejki Ligue 1. Do niespodzianki doszło na Stade Louis II, gdzie walczące o utrzymanie AS Monaco pokonało 1:0 lidera ligi francuskiej - OSC Lille. Z kolei AJ Auxerre zremisowało przed własną publicznością 2:2 z AS Saint-Etienne. Gola na wagę jednego punkty zapewnił AJA Dariusz Dudka, który wykorzystał rzut karny w 80. minucie po faulu na Ireneuszu Jeleniu.

Udany weekend Polaków w lidze francuskiej

Ireneusz Jeleń - to temu panu powinno podziękować całe Auxerre, jeśli tylko drużynie uda się utrzymać w Ligue 1. W sobotę dzięki dwóm golom Polaka zespół Luisa Fernandeza pokonał wyżej notowane Sochaux 2:0. Wygrało także Lille. Ludovic Obraniak dopiero drugi raz wyszedł w podstawowym składzie w tym sezonie.

Ligue 1: Zabójcza końcówka Lille, niespodzianka w Bordeaux

OSC Lille rzutem na taśmę pokonało Valenciennes 2:1. Decydującego gola zdobył w końcówce meczu Eden Hazard. Ludovic Obraniak pojawił się na boisku w 65. minucie. W drugim spotkaniu, które rozpoczęło się o godz. 17:00, Monaco niespodziewanie wywiozło komplet punktów z Bordeaux i opuściło strefę spadkową.

Ligue 1: Cenna wygrana Auxerre z PSG, grali Polacy

AJ Auxerre wygrało 1:0 z Paris Saint Germain w sobotnim spotkaniu 27. kolejki francuskiej Ligue 1. Zwycięstwo gospodarzom, w barwach których po 90 minut rozegrali Ireneusz Jeleń i Dariusz Dudka, zapewnił w 85. minucie Kamel Chafni.

Ligue 1: PSG nowym liderem

Paris Saint Germain zostało w sobotę nowym liderem francuskiej Ligue 1. Paryżanie wygrali u siebie z SM Caen 2:1 i jako, że Stade Rennais ograło w takim samym stosunku Stade Brestois, przynajmniej na kilka godzin objęli pierwsze miejsce w tabeli. Ważne zwycięstwo w Tuluzie odniósł także mistrz Francji, Olympique Marsylia, który pokonał gospodarzy 1:0.

Ligue 1: Remisy Auxerre i Bordeaux

W sobotę rozegrano pierwsze mecze 12. kolejki francuskiej Ligue 1. Z polskiego punktu widzenia do najciekawszego spotkania doszło w Sochaux, gdzie gospodarze z Damienem Pequisem w składzie podejmowali Auxerre Dariusza Dudki (Ireneusz Jeleń nadal jest kontuzjowany). Pojedynek zakończył się remisem 1:1.

Niedziela w Ligue 1: Wygrana Lyonu

W dziewiątej kolejce francuskiej Ligue 1 najciekawiej zapowiadało się spotkanie między Olympique Lyon a Lille. Zawodzący w rozgrywkach ligowych podopieczni Claude'a Puela zdołali odnieść trzecie zwycięstwo w sezonie, co pozwoliło im odbić się od dna.

Ligue 1: Wygrana Auxerre, cały mecz Dudki

W sobotę rozegrano pierwsze spotkania ósmej kolejki francuskiej Ligue 1. Pierwsze zwycięstwo odniosła drużyna Auxerre, w barwach którego całe spotkanie rozegrał Dariusz Dudka. Bramkę dla Sochaux zdobył przymierzany do gry w reprezentacji Polski Damien Perquis.

Ligue 1: Remis Lille, wygrana Stade Brestois

OSC Lille zremisowało 1:1 z Tolouse FC w meczu 7. kolejki francuskiej Ligue 1. W zespole Rudy'ego Garcii od pierwszej minuty zagrał reprezentant Polski, Ludovic Obraniak, który w 26. minucie otrzymał żółtą kartkę.

Puchar Francji: Zwycięstwa faworytów

We wtorek rozegrano pierwsze mecze 1/16 finału Pucharu Ligi Francuskiej. Do kolejnej fazy rozgrywek awansowały Ajaccio, Valenciennes i Lorient.

Wyniki sobotnich spotkań Ligue 1

Olympique Marsylia pewnie pokonało w meczu 6. kolejki francuskiej Ligue 1 AC Arles 3-0. Formą strzelecką błysnął reprezentant Ghany, Andre Ayew, który zdobył dwie bramki dla mistrza kraju. W niedzielę dojdzie do najciekawszego spotkania tej kolejki, w którym zmierzą się ze sobą Girondins Bordeaux i Olympique Lyon.