Niemcy Niemcy

Reprezentant Polski blisko nowego klubu

Sebastian Boenisch podjął niedawno decyzję, że nie przedłuży umowy z Werderem Brema. Według niemieckich mediów obrońca reprezentacji Polski nadal będzie grał jednak w Bundeslidze. Wybrał już klub.

Kaiserslautern spadł do 2. Bundesligi, gol Peszki

1.FC Kaiserslautern wygrał na wyjeździe 2-1 (2-0) z Herthą Berlin, ale spadł do 2. Bundesligi. W innym sobotnim meczu 32. kolejki ligi niemieckiej 1.FC Köln zremisował 1-1 (0-0) z VfB Stuttgart. Gola dla Kozłów w 50. minucie strzelił Sławomir Peszko. W pozostałych spotkaniach Bayer 04 Leverkusen wygrał z Hoffenheim 1-0 (0-0), a 1.FC Nürnberg podzielił się punktami z HSV.

Remis Stuttgartu

VFB Stuttgart zremisował 1:1 z Borussią Moenchengladbach w sobotnim spotkaniu Bundesligi.

Zapadły ostatnie rozstrzygnięcia w Bundeslidze

Po wygranej mającej już zapewniony tytuł Borussii (3:1) Eintracht pożegnał się z Bundesligą, podobnie jak FC St. Pauli. Natomiast Borussia M-Gladbach musi grać w barażach o utrzymanie. Oprócz mistrza - BVB do Ligi Mistrzów awansował Bayer, a o LM w eliminacjach zagra Bayern. Przepustki do Ligi Europy przypadły Hannoverowi i Mainz.

Bundesliga: Porażka Borussii, Bayern gromi

W sobotę rozegrano wszystkie spotkania 33. kolejki Bundesligi. Świeżo upieczony mistrz Niemiec, Borussia Dortmund, przegrał z Werderem Brema 0:2. Gole dla zespołu z Weserstadion zdobyli Mickaël Silvestre i Claudio Pizarro. W innym meczu Bayern Monachium rozgromił na wyjeździe FC St. Pauli aż 8:1. Utrzymanie w Bundeslidze zapewnił sobie zespół Sławomira Peszki i Adama Matuszczyka po wygranej 2:0 z Eintrachem Frankfurt.

Bundesliga: Remis Bayernu, porażka półfinalisty LM

W sobotnich meczach 31. kolejki Bundesligi doszło do kilku niespodzianek. Pierwszą z nich był remis Bayernu Monachium z Eintrachtem Frankfurt 1:1. Bawarczycy jeden punkt uratowali w 89. minucie, kiedy to gola z rzutu karnego zdobył Mario Gomez. Również w kategoriach sensacji można traktować porażkę półfinalisty Ligi Mistrzów, FC Schalke 04, z 1. FC Kaiserslautern 0:1.

Bundesliga: FC Koeln nie istnieje bez Polaków

FC Koeln pokazał, że pozbawiony Adama Matuszczyka i Sławomira Peszki spisuje się słabiej niż zwykle. Tego pierwszego wykluczyły z gry kartki, a drugi musiał zejść w 17. minucie z powodu kontuzji kolana. VfB Stuttgart rozbił Kolonię i dzięki temu oddalił się od strefy spadkowej. W niej został Wolfsburg, który stracił punkty u siebie z FC St. Pauli.

Dramat w końcówce w debiucie Feliksa Magatha

W spotkaniu 27. kolejki Bundesligi VfB Stuttgart zremisował przed własną publicznością z VfL Wolfsburg 1:1. Od 40. minuty goście prowadzili po golu Grafite i gdy zanosiło się na ich zwycięstwo, to w czwartej minucie doliczonego czasu gry remis gospodarzom uratował Georg Niedermeier. Felix Magath może żałować - powrót na stanowisko trenera VfL mógł zakończyć się znacznie bardziej efektownie...

Sttugart walczy o życie. Z powodzeniem!

Mecz Sankt Pauli ze Stuttgartem był starciem zespołów, które mają jeden cel: utrzymanie. Gospodarze wyprzedzali przed spotkaniem Die Schwaben o trzy punkty. Ale strata została zniwelowana: VfB wygrał 2:1, wskoczył na 16. miejsce i ma 28 oczek - tyle co trzy inne zespoły nad nim.

Bundesliga: Remis Bayeru, wygrana VfB

Bayer Leverkusen zremisował 2:2 z Werderem Brema w niedzielnym spotkaniu 24. kolejki Bundesligi. Aptekarze po 67. minutach po bramkach Erena Derdiyoka i Simona Rolfesa prowadzili już 2:0, ale w końcówce spotkania Werder zdołał doprowadzić do wyrównania.

Bundesliga: Zwycięstwo Bayeru rzutem na taśmę

W pierwszym niedzielnym spotkaniu Bayer Leverkusen pokonał u siebie VfB Stuttgart 4:2. "Aptekarze" zachowali szanse na mistrzostwo Niemiec.

Bundesliga: Kolejna porażka Stuttgartu

Coraz bardziej dramatycznie wygląda sytuacja VfB Stuttgart w tabeli Bundesligi. Podopieczni Bruno Labbadii w pierwszym z niedzielnych spotkań 20. kolejki przegrali tym razem z wyżej notowanym SC Freiburg 0:1.