Zienit St. Petersburg

Rosja Rosja

Sensacja w Manchesterze - to Dynamo awansuje!

W dwumeczu Manchester City - Dynamo Kijów Wyspiarze robili wszystko, by... nie awansować! Najpierw na wyjeździe gładko przegrali, a w rewanżu zamiast odrabiać straty, Mario Balotelli wyleciał z boiska już w pierwszej połowie. Skromne 1:0 nie dało awansu. Do sporej niespodzianki doszło też w Paryżu...

Tragiczny wypadek: żona znanego bramkarza nie żyje

Jak podają rosyjskie media, Zenit Sankt Petersburg w meczu Ligi Europy z Twente Enschede będzie musiał radzić sobie bez bramkarza, Wiaczesława Małafiejewa. Powodem - tragiczny wypadek samochodowy, w którym śmierć poniosła jego żona.

Kerzhakov piłkarzem roku w Rosji

Napastnik Zenitu Sankt Petersburg oraz reprezentacji Rosji, Aleksandr Kerzhakov został uznany przez Rosyjską Federację Piłki Nożnej najlepszym piłkarzem swojego kraju w 2010 roku. To pierwsze tego typu wyróżnienie dla snajpera, który w 2008 roku wrócił do ojczyzny, po nieudanej przygodzie w hiszpańskiej Sevilli.

Zenit pokonał Auxerre, grał Jeleń

W pierwszym meczu 4. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów Zenit Sankt Petersburg pokonał u siebie drużynę Ireneusza Jelenia i Dariusza Dudki, AJ Auxerre 1:0. Jedynego gola dla rosyjskiego zespołu strzelił już w 3. minucie Aleksandr Kierżakow.