sc Heerenveen

Holandia Holandia

Eredivisie: Wysokie zwycięstwo Heerenveen

W meczu otwierającym 31. kolejkę Eredivisie sc Heerenveen bez problemów pokonało na Abe Lenstra Stadion FC Utrecht 3:0. Gole dla gospodarzy zdobyli kolejno Ousama Assaidi, Luciano Narsingh i Bas Dost.

Eredivisie: PSV nie dogoniło lidera

PSV Eindhoven nie wykorzystało szansy na dogonienie w ligowej tabeli FC Twente. Na Philips Stadion szczęśliwie zremisowało z sc Heereveen 2:2. Po 30 kolejkach Eredivisie liderem jest drużyna z Enschede z 64 punktami, dwa mniej ma PSV, a na trzecim jest Ajax ze stratą trzech "oczek".

Eredivisie: Sześć goli w Almelo, remis outsiderów

W sobotę rozegrano cztery spotkania 28. kolejki Eredivisie. Aż sześć goli zobaczyli kibicie na Polman Stadion, gdzie Heracles Almelo pokonał 4:2 sc Heerenveen. Zwycięstwa odnotowały drużyny NEC i FC Groningen, a w meczu outsiderów ligi holenderskiej, VVV-Venlo i Willem II, padł bezbramkowy remis.

Eredvisie: Porażka Rody, bronił Tytoń

W sobotę rozegrano trzy spotkania 27. kolejki Eredivisie. W najciekawszym z punktu widzenia polskich kibiców Roda JC uległa na własnym obiekcie AZ Alkmaar 1:2. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Przemysław Tytoń.

Napastnik Heerenveen na celowniku Ajaksu

Zgodnie z doniesieniami De Telegraaf, młody napastnik Das Bost może opuścić Heerenveen, do którego trafił latem 2010 roku za sumę trzech milionów euro z Heraclesa Almelo. Otatnio zawodnik stracił nawet miejsce w podstawowej jedenastce.

Eredivisie: Lider wygrywa, NEC gromi

Dziś rozegrano cztery spotkania 13. kolejki Eredivisie. Lider, Twente Enschede pewnie pokonało Excelsior Rotterdam 2:1. W innym ciekawym spotkaniu, NEC Nijmegen wysoko, bo aż 4:1 ograło De Graafschap.

Polski piłkarz w Willem II Tilburg

Grający dotychczas w Heerenveen Paweł Wojciechowski zmienia klub. Teraz będzie występował w innym zespole Eredivisie - Willem II.

Pewna wygrana Heerenveen

W spotkaniu 24. kolejki Eredivisie SC Heerenveen nie miało najmniejszych problemów z pokonaniem Willem II Tilburg. "Duma Fryzji" przez 90 minut kontrolowała sytuację na boisku i ostatecznie wygrała 3:1. Gospodarze tej potyczki od początku kontrolowali przebieg spotkania, a już w 13. minucie zdobyli bramkę. Kapitalną zespołową akcję wykończył duet Danijel Pranjić - Paulo Henrique. Ten pierwszy zaliczył asystę, drugi strzelił gola.

Pewne zwycięstwo Heerenveen

W inauguracyjnym meczu 18. kolejki Eredivisie SC Heerenveen bez problemów ograło Rodę Kerkrade 2:0. Bramki dla "Dumy Fryzji" zdobyli Roy Beerens i Daniel Pranjić. Gospodarze od początku meczu przejęli inicjatywę. Fryzyjczycy zdobyli bramkę jednak dopiero pięć minut przed końcem pierwszej połowy. Po świetnym dograniu Christiana Grindheima gola strzelił Roy Beerens. Koszmarny błąd przy tej akcji popełnił Eric Addo.

Pewne punkty Heerenveen

Niespodzianki nie było. Faworyzowane SC Heerenveen pokonało na własnym stadionie w inaugurującym 18. kolejkę Eredivisie meczu Feyenoord Rotterdam 3:1. Gospodarze tej potyczki zaczęli od mocnego uderzenia, bo już w 5. minucie wyszli na prowadzenie. Po dobrym dośrodkowaniu Roya Beerensa gola głową strzelił Kristian Bak Nielsen. Goście odpowiedzieli w 38. minucie - Makaay świetnie wymanewrował obrońcę w polu karnym i nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce.

Bramkarz z RPA wraca do Heerenveen

Były reprezentacyjny bramkarz RPA Hans Vonk związał się umową z holenderskim Heerenveen. Barw tego klubu bronił już w latach 1996-2004. Vonk przez trzy ostatnie miesiące był piłkarzem Ajaksu Amsterdam, z którym kontrakt podpisał tylko dlatego, że kontuzjowani byli dwaj inni bramkarze drużyny. Obecnie w Ajaksie w zasadzie nie ma szans na grę.