Marokańczyk piłkarzem Wisły Kraków
31 sierpnia 2010, 18:16; źródło: ASinfo, wisla.krakow.pl
Nourdin Boukhari został nowym zawodnikiem Wisły Kraków. Piłkarz został wypożyczony na rok z tureckiego klubu Kasimpasa S.K. - poinformował oficjalny serwis internetowy "Białej Gwiazdy".
Polecamy także:
- Nie został gwiazdą Legii. Zagra na Cyprze?
- Polski bramkarz trafi do Serie A?
- Pazdan na trzy lata w Jagiellonii
- Ruch walczy o Baszczyńskiego i Sadloka
- Zagłębie zagra z czołowym zespołem Włoch
- Rommel Quioto bardzo blisko Wisły
- Eksperymentalny skład Widzewa
- Matusiak odpiera zarzuty korupcyjne
- Urban może wrócić do Legii?!
- Trałka trafi do Lecha Poznań?
Nourdin Boukhari jest Marokańczykiem, ale posiada także paszport holenderski. Urodził się 30 czerwca 1980 roku w Rotterdamie. Mierzy 184 cm wzrostu, gra na pozycji lewego pomocnika. Od lipca 1999 roku grał dla Sparty Rotterdam,a 9 lutego 2000 roku zadebiutował w Eredivisie w meczu wyjazdowym z AZ Alkmaar. W pierwszym sezonie gry w Sparcie Boukhari wystąpił w 17 meczach tej drużyny i zdobył trzy gole.
W drużynie z Rotterdamu pomocnik spędził trzy sezony, zagrał w 76 meczach i strzelił 13 goli. Następnym przystankiem Nourdina Boukhariego był Ajax Amsterdam. W zespole 29-krotnego mistrza Holandii zagrał w 22 meczach, zdobył 6 goli i wywalczył wicemistrzostwo kraju. W sezonie 2002/2003 Boukhari zadebiutował również w Lidze Mistrzów, w której zagrał 4 razy. Ajax, prowadzony przez Ronalda Koemana i z Crisitianem Chivu, Rafaelem van der Vaartem, Wesleyem Sneijderem, Zlatanem Ibrahimoviciem w składzie, dotarł wówczas do ćwierćfinału tych rozgrywek.
W sezonie 2003/2004 Nourdin Boukhari został wypożyczony do NAC Breda, gdzie zagrał w 30 meczach i strzelił 5 bramek. Po roku piłkarz wrócił do Ajaksu. Spędził tam kolejne dwa sezony, w trakcie których zaliczył 51 występów (9 bramek) w lidze, 13 meczów w Lidze Mistrzów oraz 2 w Pucharze UEFA. Swoją pierwszą bramkę w Champions League Boukhari zdobył 2 listopada 2005 roku w meczu fazy grupowej Ajaksu z FC Thun, wygranym przez Holendrów 4:2.
Następnie Boukhari przeszedł do francuskiego FC Nantes (9 meczów, 2 bramki), grał też w AZ Alkmaar (18 meczów, 1 bramka) i potem ponownie w Sparcie Rotterdam (32 mecze, 8 bramek). W sezonie 2008/2009 wrócił do NAC Breda (17 meczów, 5 bramek), a ostatnio reprezentował barwy tureckiej drużyny Kasimpańa S.K.
Boukhari to również reprezentant Maroka. W kadrze zadebiutował w 2001 roku. Łącznie w reprezentacji swojego kraju rozegrał 14 spotkań i zdobył 2 gole.
Ekstraklasa. Poprzednie informacje:
Francuski napastnik w Lechii Gdańsk
Francuski napastnik, Bedi Buval w sezonie 2010/2011 będzie reprezentował barwy Lechii Gdańsk - poinformował klub na swojej oficjalnej stronie internetowej. czytaj dalej »
Junior Diaz piłkarzem Club Brugge
Wisła Kraków doszła do porozumienia z belgijskim zespołem Club Brugge w sprawie definitywnego transferu Juniora Diaza. Zawodnik odchodzi z drużyny "Białej Gwiazdy" po dwóch i pół roku pobytu w Krakowie. Z Club Brugge Diaz związał się trzyletnim kontraktem - poinformował krakowski klub na swojej oficjalnej stronie internetowej. czytaj dalej »
Obrońca Standardu Liege na testach w Legii
Oficjalna strona Legii Warszawa doniosła, iż od poniedziałku na testach w klubie przebywa obrońca, Alassane Kone. Defensor Standardu Liege jest przymierzany do zespołu występującego w Młodej Ekstraklasie. czytaj dalej »
Najnowsze informacje
więcej newsów »- 17:32 Francja: Odważna decyzja prezesa Montpellier
- 16:12 M. towarzyskie: Znamy arbitrów na mecz z Andorą
- 15:58 Polska: Polski bramkarz trafi do Serie A?
- 15:09 Polska: Pazdan na trzy lata w Jagiellonii
- 14:57 Anglia: Drogba wygrał LM i odchodzi z Chelsea
- 14:45 Euro: Piotr Brożek: Moje życie było zagrożone
- 13:04 Polska: Nie został gwiazdą Legii. Zagra na Cyprze?
- 12:57 Euro: Całe Czechy wstrzymały oddech. Kontuzja Rosickyego
- 11:12 Euro: Kuszczak wściekły na Smudę
- 10:52 Francja: Dudka: Jestem czarną owcą
Najcześciej czytane
ostatni tydzień- Wielki snajper zakończył karierę
- Chiński klub chce gwiazdę Realu Madryt
- Smuda: Piszczek pasuje do Realu Madryt
- Gdzie zagra Stilić? Chcą go w Belgii
- Korona bez pieniędzy. Ogłosi upadłość?
- Głowacki wraca do Wisły Kraków
- Ronaldo: Jestem lepszy od Messiego
- Ofensywne trio odchodzi z Legii Warszawa
- Wisła rozwiązała umowę z obrońcą
- Kolejny bogaty sponsor Ruchu



