Korona Kielce (taktyka: 4-2-3-1)

Ukryj/Pokaż boisko

Relacja tekstowa live

minuta wynik opis

Ostatni mecz 22. kolejki Ekstraklasy kończy się można powiedzieć małą sensacją. Po dużym błędzie Kelemena, goście z Kielc odnoszą pierwsze w rundzie wiosennej zwycięstwo! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na następne relacje.

90+4' 0:1

Koniec spotkania!

90+3' 0:1

Goście już w całości bronią się na własnej połowie.

90+2' 0:1 Przemysław Kaźmierczak (Śląsk Wrocław) - strzał celny

Futbolówka trafia jednak na głowę Kaźmierczaka, który strzela głową prosto w ręce Małkowskiego.

90+1' 0:1

Na murawie leży Markiewicz, a w polu karnym gości zameldował się już... Marian Kelemen!

90+1' 0:1 (Śląsk Wrocław) - rzut rożny

Mila mocno po ziemi, ale piłka trafia jeszcze w jednego z zawodników Korony. Rzut rożny.

90' 0:1

Arbiter dolicza trzy dodatkowe minuty.

90' 0:1 Jarosław Fojut (Śląsk Wrocław) - strzał niecelny

Mila wrzuca piłkę w pole karne, ale Fojut strąca futbolówkę niecelnie. Od bramki Małkowski.

89' 0:1 Sander Puri (Korona Kielce) - faulował :: Waldemar Sobota (Śląsk Wrocław) - faulowany

Trwa napór Śląska, teraz Puri podcinał Sobotę blisko pola karnego Korony.

89' 0:1 substitutes Piotr Malarczyk (Korona Kielce) - wejście zawodnika :: Paweł Golański (Korona Kielce) - zejście zawodnika
88' 0:1 (Śląsk Wrocław) - rzut rożny
88' 0:1 Sebastian Mila (Śląsk Wrocław) - strzał celny

Mila uderza z 20. metra po koźle, niepewna interwencja Małkowskiego, który wybija piłkę z linii bramkowej!!!

87' 0:1 Vlastimir Jovanović (Korona Kielce) - faulował

Zagranie ręką Jovanovicia.

86' 0:1 Paweł Golański (Korona Kielce) - faulował :: Łukasz Gikiewicz (Śląsk Wrocław) - faulowany

Gikiewicz powstrzymany przez Golańskiego w narożniku na połowie Korony.

85' 0:1 Łukasz Madej (Śląsk Wrocław) - strzał celny

Madej zrobił dobrze prawie wszystko, ale zabrakło siły w tym uderzeniu.

84' 0:1 Edi Andradina (Korona Kielce) - faulował :: Sebastian Dudek (Śląsk Wrocław) - faulowany

Edi podcinał uciekającego Dudka.

83' 0:1 Łukasz Madej (Śląsk Wrocław) - strzał niecelny

Precyzyjne dośrodkowanie Mili w pole karne, Madej strąca piłkę głową, ale metr obok lewego słupka.

82' 0:1 (Śląsk Wrocław) - rzut rożny

Mila do Fojuta, ale tylko korner dla gospodarzy.

82' 0:1 yellow Vlastimir Jovanović (Korona Kielce) - żółta kartka

Jovanović kopnął piłkę po gwizdku i mamy żółtą kartkę.

81' 0:1 Sebastian Mila (Śląsk Wrocław) - strzał niecelny

Mila strzela z dystansu, ale bardzo wysoko nad bramką Małkowskiego.

79' 0:1 substitutes Sebastian Dudek (Śląsk Wrocław) - wejście zawodnika :: Dariusz Sztylka (Śląsk Wrocław) - zejście zawodnika
79' 0:1 substitutes Waldemar Sobota (Śląsk Wrocław) - wejście zawodnika :: Piotr Ćwielong (Śląsk Wrocław) - zejście zawodnika
78' 0:1 yellow Łukasz Madej (Śląsk Wrocław) - żółta kartka
78' 0:1 Łukasz Madej (Śląsk Wrocław) - faulował :: Vlastimir Jovanović (Korona Kielce) - faulowany

Madej do końca walczył z Jovanoviciem.

77' 0:1 Łukasz Madej (Śląsk Wrocław) - faulował :: Paweł Golański (Korona Kielce) - faulowany

Madej trzymał za rękę Golańskiego.

76' 0:1 Dirceu (Korona Kielce) - faulował :: Sebastian Mila (Śląsk Wrocław) - faulowany
75' 0:1 substitutes Sander Puri (Korona Kielce) - wejście zawodnika :: Grzegorz Lech (Korona Kielce) - zejście zawodnika
74' 0:1 goal Pavol Staňo (Korona Kielce) - gol prawą nogą

GOOL!!! Dośrodkowanie Ediego z rzutu rożnego, Kelemen wychodzi do górnej piłki, ale nie zdołał jej złapać. Ta trafia do Pavla Stano, który strzałem do pustej bramki wyprowadza Koronę na prowadzenie!!

73' 0:0 (Korona Kielce) - rzut rożny

Jovanović długo holował piłkę, aż w końcu wywalczył rzut rożny.

72' 0:0 Andrzej Niedzielan (Korona Kielce) - strzał niecelny

Piłka meczowa tym razem dla Korony!!! Edi idealnie zagrał piłkę do Niedzielana, który wychodzi oko w oko z Kelemenem, ale napastnik gości podcinką strzela obok prawego słupka!!

71' 0:0 Edi Andradina (Korona Kielce) - faulował :: Piotr Ćwielong (Śląsk Wrocław) - faulowany

Edi powalił na murawę Ćwielonga w środku pola.

69' 0:0 Piotr Celeban (Śląsk Wrocław) - strzał celny

Wymarzona okazja na objęcie prowadzenia przez gospodarzy! W końcu dobre dośrodkowanie Mili z rzutu wolnego, piłka mija wszystkich, aż w końcu ta trafia na głowę Celebana, który strzela w świetnie ustawionego Małkowskiego!

69' 0:0 Jacek Markiewicz (Korona Kielce) - faulował :: Tadeusz Socha (Śląsk Wrocław) - faulowany

Socha ładnie wywalczył sobie trochę miejsca, ale powstrzymany przez Markiewicza.

68' 0:0 substitutes Dirceu (Korona Kielce) - wejście zawodnika :: Maciej Korzym (Korona Kielce) - zejście zawodnika
67' 0:0 substitutes Łukasz Gikiewicz (Śląsk Wrocław) - wejście zawodnika :: Cristián Omar Díaz (Śląsk Wrocław) - zejście zawodnika
67' 0:0 Maciej Korzym (Korona Kielce) - faulował :: Tadeusz Socha (Śląsk Wrocław) - faulowany
66' 0:0 Przemysław Kaźmierczak (Śląsk Wrocław) - faulował :: Vlastimir Jovanović (Korona Kielce) - faulowany

Znów Kaźmierczak zagrywa niebezpiecznie wysoko uniesioną nogą. Tym razem poszkodowany Jovanović.

65' 0:0

Grat toczy się teraz w środku pola, a właściwie na połowie Śląska, bowiem gospodarze rozgrywają między sobą piłkę.

63' 0:0

O dziwo trenerzy jak na razie nie decydują się na zmiany.

62' 0:0

Kaźmierczak strzela z daleka, ale jeszcze dalej obok bramki Małkowskiego.

61' 0:0

Wygląda na to, że obraz gry powraca do tego, który oglądaliśmy w pierwszej połowie...

60' 0:0 Sebastian Mila (Śląsk Wrocław) - faulował :: Pavol Staňo (Korona Kielce) - faulowany

Stano próbował wyprowadzić piłkę, ale podcięty przez kapitana gospodarzy.

58' 0:0 yellow Dariusz Sztylka (Śląsk Wrocław) - żółta kartka

Wcześniej Sztylka trafił ręką w twarz jednego z piłkarzy Korony i mamy pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu. Oznacza to, że pomocnik Śląska nie zagra w kolejnym spotkaniu.

58' 0:0 Jarosław Fojut (Śląsk Wrocław) - faulował :: Andrzej Niedzielan (Korona Kielce) - faulowany

Fojut podcinał Niedzielana.

58' 0:0 Edi Andradina (Korona Kielce) - strzał celny

Szybki kontratak gości, Edi uderza zza pola karnego z powietrza, ale dobrze broni Kelemen.

57' 0:0 (Śląsk Wrocław) - rzut rożny

Coś zaczyna się dziać. Sztylka miał sporo miejsca, strzela na bramkę Małkowskiego, ale Stano zatrzymał to uderzenie.

56' 0:0 Piotr Ćwielong (Śląsk Wrocław) - strzał niecelny

Ćwielong wygrał pojedynek z jednym z zawodników Korony, później przełożył sobie piłkę na prawą nogę, ale przerzucił ją nad poprzeczką.

55' 0:0 (Śląsk Wrocław) - rzut rożny

Mila w pole karne Korony... i jeszcze jeden korner.

54' 0:0 (Śląsk Wrocław) - rzut rożny

Madej zablokowany przez Lisowskiego i mamy rzut rożny.

53' 0:0 Grzegorz Lech (Korona Kielce) - strzał niecelny

Niedzielan pędzi za piłką, dogrywa do Lecha, ale było to raczej złe przyjęcie, niż próba strzału.

52' 0:0

Lech miał po lewej stronie Lisowskiego, ale zdecydował się na wrzutkę w środek. W efekcie od bramki Kelemen.

51' 0:0

Prawy obrońca Korony już wraca na boisko.

49' 0:0 Łukasz Madej (Śląsk Wrocław) - strzał celny

Madej wszedł w pole karne, uderzył z powietrza, ale zbyt lekko by zaskoczyć Małkowskiego. Przy próbie powstrzymania skrzydłowego Śląska ucierpiał Golański.

49' 0:0 Paweł Golański (Korona Kielce) - faulował :: Łukasz Madej (Śląsk Wrocław) - faulowany

Upiekło się Golańskiemu, którego ostry wślizg w nogi Madeja mógł zakończyć się żółtą kartką.

48' 0:0 Przemysław Kaźmierczak (Śląsk Wrocław) - faulował :: Vlastimir Jovanović (Korona Kielce) - faulowany

Kaźmierczak podcinał wychodzącego Jovanovicia.

48' 0:0 Maciej Korzym (Korona Kielce) - faulował :: Przemysław Kaźmierczak (Śląsk Wrocław) - faulowany
47' 0:0 Cristián Omar Díaz (Śląsk Wrocław) - faulował :: Pavol Staňo (Korona Kielce) - faulowany

Diaz walczył o piłkę ze Stano, ale Argentyńczyk przewinił.

46' 0:0 Edi Andradina (Korona Kielce) - strzał niecelny

I już najlepsza okazja dla Korony w tym meczu! Lisowski po ziemi dośrodkował w pole karne Śląska, a strzał Ediego o centymetry mija słupek bramki!

46' 0:0

Rozpoczęli gracze Korony Kielce.

Koniec pierwszej połowy. Bardzo słabe pierwsze 45 minut we Wrocławiu. Brak klarownych sytuacji, gra toczyła się głównie w środku pola. Liczymy na lepszą drugą część spotkania, na którą zapraszamy za kilkanaście minut.

45' 0:0

Jedna minuta doliczona przez arbitra.

45' 0:0 Tomasz Lisowski (Korona Kielce) - faulował :: Piotr Ćwielong (Śląsk Wrocław) - faulowany

Wracający Lisowski podcinał Ćwielonga.

43' 0:0 Hernâni (Korona Kielce) - strzał niecelny

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, jednak strzał głową Hernaniego leci za bramkę Kelemena.

43' 0:0 Łukasz Madej (Śląsk Wrocław) - faulował :: Maciej Korzym (Korona Kielce) - faulowany

Madej zbyt ostro zaatakował Korzyma.

41' 0:0

Mila prostopadle w stronę Diaza, ale zbyt mocno i piłka w rękach Małkowskiego.

40' 0:0 Andrzej Niedzielan (Korona Kielce) - spalony
39' 0:0

Korzym próbował wymusić rzut karny, ale arbiter nie dał się nabrać. Od bramki rozpoczyna Kelemen.

38' 0:0 Edi Andradina (Korona Kielce) - spalony

Kombinacyjne rozegranie Korony, ale Edi na ofsajdzie.

37' 0:0 Przemysław Kaźmierczak (Śląsk Wrocław) - faulował :: Grzegorz Lech (Korona Kielce) - faulowany

Kaźmierczak w stylu karate próbował przejąć piłkę.

36' 0:0 (Śląsk Wrocław) - rzut rożny
35' 0:0 Paweł Golański (Korona Kielce) - spalony

Teraz akcja przeniosła się pod pole karne Śląska, ale Golański wychylił się przed linię obrony gospodarzy.

34' 0:0 Przemysław Kaźmierczak (Śląsk Wrocław) - strzał niecelny

Kaźmierczak miał trochę miejsca, huknął mocno z lewej strony, ale daleko obok bramki Małkowskiego.

33' 0:0

Tylko kibice Śląska jak na razie prezentują dobry poziom. Niestety piłkarze obu drużyn nie potrafią się do niego dostosować.

31' 0:0 (Śląsk Wrocław) - rzut rożny

Pierwszy korner w dzisiejszym spotkaniu.

30' 0:0 Edi Andradina (Korona Kielce) - faulował :: Mariusz Pawelec (Śląsk Wrocław) - faulowany
29' 0:0 Piotr Ćwielong (Śląsk Wrocław) - strzał niecelny

W końcu doczekaliśmy się składnej akcji. Piłka trafia na lewo do Ćwielonga, który przełożył sobie ją na prawą nogę, ale strzelił minimalnie obok słupka.

27' 0:0 Edi Andradina (Korona Kielce) - strzał niecelny

Ciekawe rozegranie rzutu wolnego, ale piłka po raczej wrzutce Ediego mija prawy słupek.

26' 0:0 Dariusz Sztylka (Śląsk Wrocław) - faulował :: Edi Andradina (Korona Kielce) - faulowany

Edi odbił się od defensywnego pomocnika Śląska.

25' 0:0

Mila próbował dośrodkowania, ale zablokowany przez Golańskiego.

24' 0:0 Paweł Golański (Korona Kielce) - faulował :: Jarosław Fojut (Śląsk Wrocław) - faulowany

Golański odpychał będącego przed nim Fojuta.

23' 0:0

Teraz Korona spokojniej, rozgrywa piłkę na własnej połowie.

22' 0:0 Tomasz Lisowski (Korona Kielce) - faulował :: Łukasz Madej (Śląsk Wrocław) - faulowany

Lisowski wślizgiem od tyłu fauluje Madeja. Ostatnie ostrzeżenie dla pomocnika Korony przez arbitra.

20' 0:0 Jacek Markiewicz (Korona Kielce) - faulował :: Łukasz Madej (Śląsk Wrocław) - faulowany

Nie pierwsze starcie tych zawodników i kolejne przewinienie Markiewicza.

19' 0:0 Piotr Ćwielong (Śląsk Wrocław) - strzał celny

Dobra decyzja Ćwielonga, który uderza z pierwszej piłki. Jednak zabrakło siły i pewnie broni Małkowski.

19' 0:0 (Śląsk Wrocław) - rzut rożny

Walka w prawym narożniku boiska, Ćwielong daje pierwszy korner w tym spotkaniu.

18' 0:0

Lisowski pędzi lewą stroną boiska, dośrodkowuje, ale Celeban głową zgrywa piłkę w ręce Kelemena.

17' 0:0

Jak na razie wyrównane spotkanie, ale bez sytuacji bramkowych.

16' 0:0 Tomasz Lisowski (Korona Kielce) - strzał niecelny

Pierwsza próba strzału/dośrodkowania Lisowskiego, ale Kelemen spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem.

15' 0:0

Wysoko ustawiony pressing graczy Korony, Socha nie przejął piłki i od autu Korona.

14' 0:0 Jacek Markiewicz (Korona Kielce) - faulował :: Łukasz Madej (Śląsk Wrocław) - faulowany

Markiewicz lekko odpychał Madeja.

13' 0:0

Górna piłka z głębi pola do Niedzielana, ale napastnik Korony nie dogonił jej. Od bramki Kelemen.

11' 0:0 Tadeusz Socha (Śląsk Wrocław) - spalony

Źle rozegrana akcja Śląska i na spalonym Socha.

10' 0:0

Mamy pierwszą zmianę... butów. Brazylijczyk Hernani za chwilę skorzysta z innej pary.

9' 0:0

Przejęcie piłki przez Madeja, ale nieudane podanie do Diaza. Mogła być dobra okazja na kontratak.

7' 0:0

Mocno bita piłka, ale Fojut wybiciem piłki wyjaśnia całą sytuację.

6' 0:0 Tadeusz Socha (Śląsk Wrocław) - faulował :: Tomasz Lisowski (Korona Kielce) - faulowany

Będzie okazja na dośrodkowanie w pole karne Śląska po nieczystym wślizgu Sochy na Lisowskim.

4' 0:0 Jacek Markiewicz (Korona Kielce) - faulował :: Piotr Ćwielong (Śląsk Wrocław) - faulowany

Markiewicz podszedł nieco wyżej i sfaulował Ćwielonga.

3' 0:0 Edi Andradina (Korona Kielce) - faulował :: Piotr Ćwielong (Śląsk Wrocław) - faulowany

Sporo fauli na początku, teraz Edi podcinał Ćwielonga.

3' 0:0 Pavol Staňo (Korona Kielce) - faulował :: Sebastian Mila (Śląsk Wrocław) - faulowany

Mila wzięty w kleszcze, ostatecznie powalony na murawę przez Stano.

2' 0:0 Edi Andradina (Korona Kielce) - faulował :: Łukasz Madej (Śląsk Wrocław) - faulowany

Edi lekko pociągał za rękę Madeja.

1' 0:0 Andrzej Niedzielan (Korona Kielce) - faulował :: Mariusz Pawelec (Śląsk Wrocław) - faulowany

Atak ciałem Niedzielana na Pawelcu.

1' 0:0

Od razu długa piłka w stronę Ćwielonga, ale zbyt mocno i od bramki Małkowski.

1' 0:0

Rozpoczyna Śląsk Wrocław.

Trwa przywitanie obu zespołów. Za chwilę początek spotkania.

Jedenastki obu drużyn pojawiają się na murawie.

W składzie Śląska dziś od pierwszej minuty po dłuższej nieobecności ponownie zagości Cristián Díaz. Argentyńczyk ostatnio leczył kontuzję.

Natomiast gracze Korony Kielce w ligowej tabeli ulokowali się trzy miejsca niżej, ale od Śląska mają zaledwie dwa oczka mniej. Jak więc pokazują statystyki, to spotkanie zapowiada nam się bardzo ciekawie.

Zespół z Wrocławia w rundzie wiosennej nie doznał jeszcze porażki, stąd też pozycja podopiecznych Oresta Lenczyk jest bardzo dobra, bowiem z 30 punktami na koncie plasują się na siódmej pozycji.

Już za 20 minut rozpoczniemy relację z ostatniego spotkania 22. kolejki Ekstraklasy, w który to Śląsk Wrocław podejmie drużynę Korony Kielce.