FIFA i UEFA zawiesiły federację. Powód?

1 kwietnia 2011, 12:20; źródło: ASInfo

Nad Bośnią i Hercegowiną zawieszenie wisiało już wiele miesięcy, ale federacja nie chciała pójść na ustępstwa. Tymczasem władze światowego i europejskiego futbolu domagały się, by trzyosobowe władze zostały zastąpione jednym prezesem. Tak się nie stało, więc drużyna narodowa, zespoły i sędziowie nie mogą brać udziały w rozgrywkach.

Szefowie FIFA podkreślili, że głęboko żałują, iż taka decyzja musiała zostać podjęta. Przedstawiciele europejskich i światowych władz już wkrótce mają także spotkać się, by przedyskutować możliwość "najszybszego z możliwych powrotu Bośni i Hercegowiny do futbolowej rodziny".

Władzę w bośniackiej federacji może przejąć natomiast komitet nadzwyczajny. Dotychczas dzielona była ona przez Bośniaka, Chorwata i Serba, a przeciwko jednoosobowej prezesurze zaprotestowali we wtorek bośniaccy Serbowie, którzy obawiają się, że mogłaby ona stanowić zagrożenie dla ich niezależności.

Bośnia i Hercegowina zajmuje obecnie czwarte miejsce w grupie D eliminacji do Euro 2012.

el. do mistrzostw Europy. Poprzednie informacje:

Zamieszki po meczu el. Euro. Wielu aresztowanych

Po meczu Estonii z Serbią doszło do groźnie wyglądających zamieszek. Prowodyrami byli goście, którzy podobnie jak w meczu z Włochami, zachowywali się prowokacyjnie. Doszło do aresztowania 72 osób. czytaj dalej »

Piłkarz Jagiellonii antybohaterem w meczu z Hiszpanią

Na tablicy wyników utrzymywał się sensacyjny remis 1:1 w spotkaniu Litwa - Hiszpania. Była 70. minuta i pachniało niespodzianką. Ale Litwin Tadas Kijanskas, grający na co dzień w Jagiellonii Białystok, pokonał własnego bramkarza. Gospodarzy dobił jeszcze Juan Manuel Mata i skończyło się planowym 3:1 dla Hiszpanii. czytaj dalej »

Osiem goli na Amsterdam ArenaA

Wielkie strzelanie urządzili sobie piłkarze reprezentacji Holandii i Węgier. Kibicie, którzy przyszli na Amsterdam ArenaA, nie mogli narzekać na brak wrażeń - osiem goli, w tym aż siedem w drugiej połowie. Bohaterem został Dirk Kuijt, którego dwie bramki przesądziły o zwycięstwie "Oranje" 5:3. czytaj dalej »

 

Dodaj swój komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Wpisy naruszające regulamin mogą być usuwane przez moderatorów.

Kalendarz

Styczeń 2021

PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tak tworzy się historia…

Najcześciej czytane

ostatni tydzień