UEFA przyznała walkowera Włochom

29 października 2010, 15:59; źródło: AsInfo

Komitet Dyscyplinarny UEFA podjął decyzję odnośnie rezultatu meczu eliminacji Euro 2012 pomiędzy Włochami a Serbią. Wynik spotkania przerwanego po sześciu minutach z powodu zamieszek wywołanych przez pseudokibiców gości został zweryfikowany na 3:0.

W piątek doszło do przesłuchania organizatorów i delegatów na mecz w Genui. Po wysłuchaniu zeznań UEFA przyznała walkower dla "Squadra Azzurra". Włochów również dotknęły sankcje z powodu złej organizacji meczu. Będą musieli zapłacić za to grzywnę w wysokości 100 tysięcy euro, a także zmierzyć się z widmem rozegrania jednego ze spotkań u siebie bez udziału kibiców. Ta kara zostanie zrealizowana tylko w przypadku, gdy w ciągu najbliższych dwóch lat przydarzy się podobna sytuacja do tej z 12 października.

Z kolei Serbowie rozegrają jedno spotkanie przy pustych trybunach, a wyegzekwowanie kary kolejnego pozostawiono w zawieszeniu. Władze UEFA poradziły również piłkarskim związkom z całej Europy, by zakazały sprzedaży biletów kibicom z Serbii.

el. do mistrzostw Europy. Poprzednie informacje:

Capello myśli o emeryturze

Selekcjoner reprezentacji Anglii, Fabio Capello zapowiedział, że po mistrzostwach Europy w 2012 roku przejdzie na emeryturę. Tym samym praca z kadrą "Synów Albionu" ma być ostatnią w jego szkoleniowej karierze. czytaj dalej »

Selekcjoner reprezentacji Kazachstanu zwolniony

Niemiec Bernd Storck przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Kazachstanu. Przyczyną takiego obrotu spraw był fatalny start jego drużyny w eliminacjach Euro 2012, gdzie Kazachstan poniósł cztery kolejne porażki. czytaj dalej »

Mecz Włochy - Serbia powtórzony?

Serbska Federacja Piłkarska (FSS) zwróci się do władz UEFA z prośbą o powtórzenie przerwanego we wtorek meczu eliminacji do Euro 2012, w którym podopieczni Vladimira Petrovicia zmierzyli się z Włochami. czytaj dalej »

 

Dodaj swój komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Wpisy naruszające regulamin mogą być usuwane przez moderatorów.

Kalendarz

Październik 2020

PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Tak tworzy się historia…

Najcześciej czytane

ostatni tydzień