UEFA: Jesteśmy przeciwko zadłużaniu klubów

11 stycznia 2011, 22:15; źródło: ASInfo

Prezydent UEFA, Michel Platini przyznał, że w najbliższym czasie jedną z kluczowych kwestii dla rozwoju futbolu będzie przestrzeganie zasad fair play w kwestii finansowania klubów. - To długofalowy projekt, ale niezwykle istotny, według mnie, dla rozwoju piłki nożnej w przyszłości - przyznał Francuz.

- Finansowe fair play nie będzie polegało na tym, aby przysporzyć klubom kłopotów. Wręcz przeciwnie, to pozwoli im przezwyciężyć spiralę zadłużenia, w jakiej tkwi obecnie wiele z nich - powiedział prezydent UEFA.

- Prawdziwi fani futbolu nie chcą oglądać upadku swoich ulubionych drużyn klubowych, z powodu fatalnego nimi zarządzania. Zdecydowaliśmy się wkroczyć, ograniczając wydatki poszczególnych klubów do kwoty, na jaką w istocie je stać. Koniec z kredytami, wiemy co robimy. Jeśli ktoś nie będzie przestrzegał zasad przez nas ustalonych, musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami - podsumował Platini.

Liga Mistrzów. Poprzednie informacje:

Młodzi Brazylijczycy na celowniku Szachtara

Lucas Rodrigues Moura da Silva oraz Giuliano Victor de Paula to nazwiska brazylijskich piłkarzy, którzy łączeni są z przejściem do Szachtara Donieck - poinformowały ukraińskie media. czytaj dalej »

Mecz Ligi Mistrzów mógł być ustawiony!

Niemieckie media alarmują: spotkanie Ligi Mistrzów między Schalke Gelsenkirchen a Hapoelem Tel Awiw mogło nie być do końca czyste. A wszystko za sprawą bukmacherów... czytaj dalej »

Valencia chce zagrać w finale Ligi Mistrzów!

Prezydent CF Valencii, Manuel Llorente, ogłosił główny cel, który postawiono przed drużyną. Jak przyznał, zespół ma awansować... do finału Ligi Mistrzów. Ma to być ratunkiem dla finansów klubu. czytaj dalej »

 

Dodaj swój komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Wpisy naruszające regulamin mogą być usuwane przez moderatorów.

Kalendarz

Czerwiec 2022

PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Tak tworzy się historia…

Najcześciej czytane

ostatni tydzień