Argentyna szuka nowego trenera

28 lipca 2010, 14:42; źródło: ASInfo

Argentyńska Federacja Piłkarska (AFA) poinformowała w oficjalnym komunikacie, że na razie nie znalazła zastępcy za zwolnionego we wtorek szkoleniowca, Diego Maradonę.

Media w Argentynie twierdzą, że "Boski Diego" mógł pozostać na swoim stanowisku, gdyby zgodził się na warunki zaproponowane mu przez AFA. Władze Federacji, z prezesem Julio Grondoną zaproponowały mu wymianę całego sztabu szkoleniowego. Maradona jednak odrzucił tą propozycję.

Grondona zdementował te doniesienia: - Trudno się zgodzić z takim postawieniem sprawy. Chcieliśmy zmiany niektórych członków sztabu szkoleniowego, ale nikt nie został zwolniony - zaznaczył. Umowa z Maradoną nie została przedłużona, bo nie było ku temu warunków - zaznaczył Grondona i stwierdził, że jest "wysoce rozczarowany" postawą szkoleniowca. - Trudno pozwolić odejść komuś, kogo kochasz, ale czasami to jest najlepsze wyjście.

Tymczasowym zastępcą Maradony zostanie jego Sergio Batista. - Stwierdziliśmy, że dopóki nie znajdziemy kogoś odpowiedniego, Sergio może pełnić tę funkcję - podsumował prezes.

Mecze towarzyskie. Poprzednie informacje:

Sztab szkoleniowy Senegalu nie dostaje pensji od 8 miesięcy

Media w Afryce doniosły, iż zarówno szkoleniowiec Senegalu, Amara Traore, jak i jego współpracownicy nie otrzymali pensji od ośmiu miesięcy. Sprawa trafiła na biurko senegalskiego rządu. czytaj dalej »

Maradona nie jest już trenerem Argentyny

Diego Maradona nie będzie już prowadził reprezentacji Argentyny - poinformowała tamtejsza federacja piłkarska. "Boski Diego" został zwolniony po niespełna dwóch latach pracy z kadrą. czytaj dalej »

Reprezentant Polski zmienił klub

Mariusz Lewandowski po wielu latach spędzonych w Szachtarze opuszcza Donieck. Środkowy pomocnik będzie występował w beniaminku ukraińskiej ekstraklasy - PFK Sewastopol. Polak podpisał trzyletnią umowę. czytaj dalej »

 

Dodaj swój komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Wpisy naruszające regulamin mogą być usuwane przez moderatorów.

Kalendarz

Styczeń 2021

PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tak tworzy się historia…

Najcześciej czytane

ostatni tydzień