Dudka: Atmosfera w kadrze jest świetna

30 maja 2012, 09:34

- Nigdy nie było tak dobrej atmosfery w kadrze - stwierdził Dariusz Dudka. Doświadczony reprezentant Polski jest bardzo zadowolony, że nie wydarzyło się nic, co zmąciłoby dobre nastroje w drużynie narodowej.

- Jest super, nie przypominam sobie, kiedy było tak dobrze. W przeszłości przed mistrzostwami zawsze przytrafiało się coś, co psuło klimat. Za czasów Leo Beenhakkera w pewnym stopniu chodziło o powołania na turniej. Dodatkowo Leo nie żył dobrze z dziennikarzami, nie układała mu się współpraca z PZPN. Takie małe detale, które jakby zebrać w całość, składały się na spory problem. Z kolei za czasów Pawła Janasa ogromny wpływ na zepsucie atmosfery miały powołania, a właściwie brak w kadrze na mistrzostwa w Niemczech kilku zawodników - przypomina Dudka w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

- Dodatkowo zatarły się podziały w drużynie. Wcześniej starsi piłkarze nie dopuszczali młodszych do swojego kręgu. Teraz jesteśmy grupą. Nigdy nie było tak, aby podczas zgrupowania w jednym pomieszczeniu spotykało się więcej osób. A w Lienz potrafiliśmy siedzieć w piętnastu w jednym miejscu i śmiać się - dodał Dudka, który podczas Euro 2012 będzie najprawdopodobniej rezerwowym.

Mistrzostwa Europy. Poprzednie informacje:

Glik: Smuda opowiada bzdury

Na Euro 2012 nie załapał się Kamil Glik. Defensor Torino nie ukrywa, że ma ogromny żal do trenera Franciszka Smudy. czytaj dalej »

Polacy zostali ponumerowani

Zapadła już decyzja, kto z jakim numerem grać będzie w naszej kadrze podczas mistrzostw Europy 2012. Nie ma na tym polu większych zaskoczeń. Najlepszemu polskiemu piłkarzowi, Robertowi Lewandowskiemu przypadła "9". czytaj dalej »

Ostateczna kadra Chorwacji na Euro 2012

Znamy już ostateczny skład reprezentacji Chorwacji na Euro 2012. Wielkim nieobecnym jest Dejan Lovren. czytaj dalej »

 

Dodaj swój komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Wpisy naruszające regulamin mogą być usuwane przez moderatorów.

Kalendarz

Czerwiec 2022

PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Tak tworzy się historia…

Najcześciej czytane

ostatni tydzień