Kwaśniewski krytukuje: Euro nie jest promowane

25 kwietnia 2012, 20:10

Aleksander Kwaśniewski nie jest zadowolony na niewiele ponad miesiąc do Euro 2012. Były prezydent skrytykował urzędników państwowych za bierność w promowaniu turnieju.

- Po pierwsze mówi się o tym podczas wizyt zagranicznych, po drugie robi się prezentacje podczas takich wizyt, po trzecie trzecie trzeba stworzyć pewien plan. Będzie w Polsce wielu gości; na mecze swoich reprezentacji będą przyjeżdżać prezydenci, królowie - podkreślał Kwaśniewski, który w Świnoujściu bierze udział w Baltic Business Forum.

- Mam dziwne wrażenie, że o ile na Ukrainie władza chce, może przesadnie potraktować te mistrzostwa jako pewien wehikuł polityczny, to w Polsce jest to wydarzenie coraz bardziej osierocone, bo prezydent w tej sprawie głosu nie zabiera, premier milczy, pani minister Mucha zajmuje się głównie tym, co jest negatywne w tych sprawach, a prezes Lato też niespecjalnie pcha się na afisz z różnych powodów, chociaż z punktu widzenia promocji, to jego osoba jest bardzo wygodna, bo to naprawdę rozpoznawalny polski piłkarz na świecie - mówił Kwaśniewski.

Były prezydent przyznał, że wierzy w awans Polaków z grupy. Niezwykle istotny będzie mecz z Grecją. On ustawi wszystko - zakończył Kwaśniewski.

Mistrzostwa Europy. Poprzednie informacje:

Szczęsny: Peszko to głąb, kołek i debil

Już nieco ucichła cała afera na temat Sławomira Peszko, który został wyrzucony z kadry. Do całej sprawy ostro odniósł się Maciej Szczęsny. czytaj dalej »

Polskie samoloty ze specjalnym wystrojem na Euro 2012

Kilka samolotów Polskich Linii Lotniczych LOT zostało przyozdobionych z okazji finałów Mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie. czytaj dalej »

Lewandowski: Możemy zaskoczyć jak Grecja

Robert Lewandowski jest wielkim optymistą przed Euro 2012. - Skoro mistrzem Europy była Grecja... - stwierdził napastnik reprezentacji Polski. czytaj dalej »

 

Dodaj swój komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Wpisy naruszające regulamin mogą być usuwane przez moderatorów.

Kalendarz

Styczeń 2022

PnWtŚrCzPtSoNd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Tak tworzy się historia…

Najcześciej czytane

ostatni tydzień