Odwołają Latę? Chcą zwołać zjazd

28 marca 2012, 08:59

Grzegorz Lato jeszcze przed Euro 2012 przestanie pełnić funkcję prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej? Niewykluczone. Odwołać chce go zarząd.

Lato został ostatnio oskarżony przez Grzeogrza Kulikowskiego o wzięcie łapówki. Biznesmen twierdzi, że ma nagrania na dowód "transakcji". W PZPN obawiają się, że to prawda. - Nie możemy dopuścić do kompromitacji. Tajemnicą poliszynela jest, że nagrania mają już przedstawiciele jednej z bulwarowych gazet i że najprawdopodobniej ujawnią je tuż przed najważniejszą sportową imprezą w Polsce. Chcemy tylko zaoszczędzić naszemu krajowi wstydu - powiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Jacek Masiota, członek zarządu PZPN.

Kadencja Laty kończy się jesienią. Zarząd może odwołać prezesa wcześniej, ale potrzebny jest zjazd przegłosowany przez 2/3, a więc 12 z 17 osób, zarządu. Nieoficjalnie wiadomo, że ośmiu jest już przekonanych, a czterech jest przeciw. Reszta się waha.

Jeśli uda się przekonać niezdecydowanych, to zarząd PZPN 29 marca może zwołać zjazd. Ten odbędzie się w ciągu 45 dni, czyli najpóźniej 12 maja. Mniej niż miesiąc przed Euro 2012.

Mistrzostwa Europy. Poprzednie informacje:

Mierzejewski podpadł kibicom Trabzonsporu

Adrian Mierzejewski nie ma ostatnio dobrej passy. Polak gra mało i słabo. Teraz podpadł kibicom Trabzonsporu czymś innym. Został przyłapany na piciu piwa. czytaj dalej »

Trener rywali Polaków: Mecz otwarcia jest kluczowy

Fernando Santos, selekcjoner reprezentacji Grecji, nie ukrywa, który mecz fazy grupowej Euro 2012 będzie najważniejszy. - Mecz otwarcia jest kluczowy - nie ukrywa trener Greków. czytaj dalej »

Byli reprezentanci Polski akcjonariuszami II-ligowca

Drugoligowy Motor Lublin będzie miał nowych akcjonariuszy. Zostali nimi byli reprezentanci Polski Jacek Krzynówek i Jacek Bąk. W czwartek podpisali list intencyjny. czytaj dalej »

 

Dodaj swój komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Wpisy naruszające regulamin mogą być usuwane przez moderatorów.

Kalendarz

Czerwiec 2022

PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Tak tworzy się historia…

Najcześciej czytane

ostatni tydzień