Platini zażartował z Laty i zalecił wymianę muraw

12 kwietnia 2012, 20:19

Michel Platini na niespełna trzy miesiące przed Euro 2012 gościł w Warszawie. Szef UEFA był zadowolony z przygotowań do turnieju, ale zalecił wymianę murawy...

- Możecie mieć piękne stadiony, dworce, lotniska i autostrady, ale podczas transmisji telewizyjnych najbardziej rzuca się w oczy właśnie murawa, na której grają piłkarze. Występuję tu trochę w waszym imieniu, bo polski zespół gra techniczny futbol i jakość murawy będzie szczególnie ważna - powiedział żartobliwie Platini.

Szef UEFA zalecił wymianę murawy na wszystkich czterech polskich arenach Euro 2012.

Platini przyznał też podczas wizyty na Stadionie Narodowym w Warszawie, że wściekł się na Ukrainie, gdzie gościł kilka godzin wcześniej. - Zwracali się do nas nawet dziennikarze z różnych krajów o pomoc w znalezieniu noclegów w rozsądnej cenie. My nie mamy na to wpływu, ale mocno postawiłem ten problem podczas spotkania z władzami Ukrainy i uzyskałem zapewnienie, że zajmą się tą sprawą - powiedział Platini.

Prezydent UEFA w Warszawie był w lepszym humorze. Zażartował nawet z Grzegorza Lato. - Poprosiliśmy o zasunięcie dachu stadionu przed konferencją, bo zanosiło się na deszcz i bałem się, że prezesowi Lacie zmokną włosy - mówił spoglądając w górę, na dach przykrywający murawę.

Mistrzostwa Europy. Poprzednie informacje:

Smuda: Peszko nie był pijany. Był nawalony

Franciszek Smuda zdecydował już, co zrobi ze Sławomirem Peszko. - Nie powołam go na Euro 2012. On nie był pijany. Był nawalony - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski. czytaj dalej »

Smuda: Peszko nie zagra na Euro

Sławomir Peszko nie zagra na Euro 2012. Decyzję podjął Franciszek Smuda. Selekcjoner stwierdził, że pomocnik zawiódł go nie po raz pierwszy. czytaj dalej »

Czeski obrońca może nie zagrać na Euro

Franciszek Smuda ma przed Euro 2012 kłopoty ze środkowymi obrońcami. Podobny problem może mieć Michal Bílek, selekcjoner Czechów. czytaj dalej »

 

Dodaj swój komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Wpisy naruszające regulamin mogą być usuwane przez moderatorów.

Kalendarz

Czerwiec 2022

PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Tak tworzy się historia…

Najcześciej czytane

ostatni tydzień