Polacy biorą się za Euro, czyli kurtyna w dół

2 marca 2011, 13:55

Prawdziwa komedia pomyłek - tym mianem można określić to, co działo się podczas ceremonii rozpoczęcia sprzedaży biletów na Euro 2012. Wszystko na oczach Michela Platiniego, który... dostosował się poziomem do polskich organizatorów.

Akt 1. Zagadkowe milczenie Iwańskiego
Miało się zacząć od tradycyjnego "Witamy Państwa...". Tymczasem zapadło kłopotliwe milczenie. Powód? Prowadzący Maciej Iwański kilkoma sprawnymi ruchami pod marynarką próbował zdiagnozować problem z małym urządzeniem. Udało się. Ceremonia rozpoczęła się od małego falstartu.

Akt 2. Tajemniczy przybysze za kurtyną
 Iwański dał znak, na który podniesiona kurtyna miała zademonstrować szacownych gości. Tymczasem ta... ani drgnęła. Zza zasłony słychać tylko było śmiech Grzegorza Laty. Iwański próbował ratować sytuację. -  Na Euro na pewną zdążymy tę kurtynę zdjąć, zapewniam państwa - zapewniał podenerwowany, próbując żartem rozładować sytuację. Na jego miejscu nie bylibyśmy tacy pewni.

Akt 3. "Telefony telefony"
W końcu udało się. Jako pierwszy przemawiać miał więc Michel Platini, prezydent UEFA, wyraźnie rozbawiony egzotyką wydarzeń, których przed chwilą doświadczył. Zagaił nawet po polsku, gdy rozległ się dźwięk, świadczący o tym, że nie wyłączył telefonu. Po zmaganiach z komórką zadowolony z siebie kontynuował, a... telefon dalej dzwonił. Zdesperowany wyciągnął go z kieszeni i... rzucił publiczności.

Akt 4. Co Szarmach zrobił z biletami?
 Show trwało: kolejny na główną arenę wydarzeń wystąpił Andrzej Szarmach, który obwieścił, że kibice nie mają, co się spieszyć, bo biletów... już nie ma. Iwański znów ratował sytuację. - To chyba nie jest do końca zgodne z prawdą - mówił prowadzący ceremonię, było nie było, rozpoczęcia sprzedaży biletów.

Akt 5. Dlaczego warto odwiedzać Polskę i dlaczego "dla procentów"
Taką odkrywczą myśl przedstawił Zbigniew Boniek, który dostępny alkohol uczynił jedną z największych atrakcji turystycznych Polski. - Kto kocha inne uroki życia, będzie się czuł również dobrze - dodał tajemniczo. Pozostaje nam się jedynie domyślać, co Boniek miał na myśli...

Mistrzostwa Europy. Poprzednie informacje:

"Przygotowania do Euro 2012 robią wrażenie "

- Jestem pod wrażeniem postępów w przygotowaniach do Euro 2012 i wierzę, że będzie to ekscytujący turniej - stwierdził były piłkarz reprezentacji Polski, trzykrotny uczestnik mistrzostw świata Andrzej Szarmach, w wywiadzie dla oficjalnej witryny UEFA. czytaj dalej »

Holender chciałby zagrać na Euro 2012

W wieku 34 lat większość piłkarzy myśli już o zawieszeniu butów na kołku. W przypadku Ruuda van Nisterlooy'a jest jednak odwrotnie. Napastnik Hamburgera SV ma jasne oczekiwania co do swojej przyszłości - chce zagrać na Euro 2012. czytaj dalej »

Informacje na temat biletów na Euro 2012

- Bilety na przyszłoroczne piłkarskie mistrzostwa Europy w Polsce i na Ukrainie będzie można kupować wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej UEFA.com. Aplikacje będzie można składać od 1 do 31 marca. Nie decyduje kolejność zgłoszeń. Jednej osobie przysługuje prawo nabycia czterech biletów - ogłosiła w czwartek UEFA. czytaj dalej »

 

Dodaj swój komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Wpisy naruszające regulamin mogą być usuwane przez moderatorów.

Kalendarz

Czerwiec 2022

PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Tak tworzy się historia…

Najcześciej czytane

ostatni tydzień