Smuda: Pretensje? Tak. Że nie awansowaliśmy

18 czerwca 2012, 08:22

Reprezentacja Polski po trzech meczach zakończyła udział w Euro 2012. - Czy mam do siebie jakieś pretensje? Tak. Że nie wyszedłem z grupy - stwierdził Franciszek Smuda.

- Wcale się nie usprawiedliwiam, ale ze wszystkimi w tej grupie mogliśmy wygrać. Nie wygraliśmy, i to jest nasza wina, bo mimo wielu sytuacji, jakie sobie stworzyliśmy, strzeliliśmy tylko dwa gole. Zabrakło nam skuteczności takiej, jaką miały inne drużyny, które nie miały tylu okazji co my. Zabrakło nam mocnej psychiki w kluczowych momentach. I nawet nie mam o to pretensji do siebie czy do chłopaków, bo przecież nie pracujemy razem na co dzień od rana do wieczora. Nie zostawię nikogo po treningu, by ćwiczył strzały na bramkę do upadłego - stwierdził Smuda.

- Kończymy, ale z klasą. Nie było blamażu, nie polegliśmy po 0:4, 0:5 - dodał selekcjoner.

- Nie wyszedłem z grupy. Resztę pracy, wszystkie przygotowania wykonaliśmy w sposób perfekcyjny, co do przecinka. Wszyscy teraz mówią i piszą, że mieliśmy warunki jak mało kto i się nie udało. Zgadzam się w zupełności - PZPN pozwolił nam na przygotowania w takim komforcie, że każdemu trenerowi takiego życzę. Ale awansu, niestety, nie ma. Nie zmieniłbym niczego, co zrobiłem w tych mistrzostwach i przygotowaniach. Wszyscy wiedzieliśmy, że mamy 12-13 piłkarzy i resztę chłopaków, którzy dorastają i dopiero wchodzą w wielką piłkę - powiedział Smuda w rozmowie ze sport.pl.

Mistrzostwa Europy. Poprzednie informacje:

Niemcy bez żadnej porażki

Reprezentacja Niemiec potwierdziła swoje wielkie ambicje na Euro 2012. Nasi zachodni sąsiedzi wygrali wszystkie trzy mecze podczas fazy grupowej! czytaj dalej »

Wicemistrzowie świata poza turniejem

Reprezentacja Holandii kompletnie zawiodła na Euro 2012. Oranje przegrali wszystkie trzy spotkania! czytaj dalej »

Wawrzyniak: Jestem rozgoryczony

Nawet przez minutę podczas Euro 2012 nie zagrał Jakub Wawrzyniak. Piłkarz Legii Warszawa przegrał rywalizację z Sebastianem Boenischem. czytaj dalej »

 

Dodaj swój komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników, które są ich indywidualnymi opiniami. Wpisy naruszające regulamin mogą być usuwane przez moderatorów.

Kalendarz

Czerwiec 2022

PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Tak tworzy się historia…

Najcześciej czytane

ostatni tydzień