0:1 Krohn-Dehli 24' - gol lewą nogą, asysta: Poulsen

Dania (taktyka: 4-2-3-1)

Ukryj/Pokaż boisko

Relacja tekstowa live

minuta wynik opis

Chyba nikt nie spodziewał się takiego rezultatu. Holendrzy, którzy są typowani do końcowego triumfu, zagrali bardzo słabo i nie dali rady świetnej dzisiaj reprezentacji Danii przegrywając 0:1. Dziękujemy za uwagę.

90+3' 0:1

Rozpaczliwe dośrodkowania Holendrów na nic się już nie zdają, i sędzia w tym momencie kończy mecz!

90+2' 0:1 Robin van Persie (Holandia) - strzał niecelny

Van Persie będąc tyłem do bramki zdołał oddać strzał głową, ale nad poprzeczką.

90+1' 0:1

Zamieszanie w polu karnym Duńczyków, ale żaden z zawodników "Oranje" nie zdołał skierować piłki do siatki.

90' 0:1

Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

89' 0:1

Holendrzy znów reklamują ręką u jednego z piłkarzy Danii, ale i tym razem arbiter nie decyduje się na podyktowanie rzutu karnego.

89' 0:1

Duńczycy mądrze grają piłką, teraz długa piłka w stronę Bendtnera, ale uprzedza go Stekelenburg.

86' 0:1

Ostatnie minuty nadziei Holendrów, ale niewiele wskazuje na to, że uda im się zdobyć w tym meczu choćby jeden punkt.

85' 0:1 substitutes Dirk Kuijt (Holandia) - wejście zawodnika :: Gregory van der Wiel (Holandia) - zejście zawodnika
84' 0:1 substitutes Tobias Mikkelsen (Dania) - wejście zawodnika :: Dennis Rommedahl (Dania) - zejście zawodnika
81' 0:1 yellow William Kvist (Dania) - żółta kartka

Żółta kartka dla Kvista za opóźnianie gry.

80' 0:1 William Kvist (Dania) - faulował

Kvist dotknął piłkę ręką.

79' 0:1 Arjen Robben (Holandia) - strzał niecelny

Robben w tej sytuacji zachował się zbyt egoistycznie, bo zamiast odgrywać piłkę do lepiej ustawionych partnerów, po raz kolejny uderzył nad bramką.

78' 0:1 yellow Simon Poulsen (Dania) - żółta kartka

Poulsen zbyt długo zwlekał z wyrzutem piłki z autu, za co otrzymał żółtą kartkę.

77' 0:1 (Holandia) - rzut rożny

Widać, że Holendrom coraz bardziej się spieszy. Teraz w narożniku jest już van der Vaart.

75' 0:1 Robin van Persie (Holandia) - faulował :: Stephan Andersen (Dania) - faulowany

Jeszcze próbujący dobijać strzał Huntelaara, van Persie faulował Andersena.

74' 0:1 Klaas-Jan Huntelaar (Holandia) - strzał celny

Ależ teraz okazja dla Holendrów!! Podanie z głębi pola do Huntelaara, który wychodzi sam na sam, ale trafia wprost w wychodzącego z bramki Andersena!!

74' 0:1 substitutes Lasse Schøne (Dania) - wejście zawodnika :: Christian Eriksen (Dania) - zejście zawodnika
73' 0:1 (Holandia) - rzut rożny

Robben po ziemi w pole karne, ale wybijają obrońcy reprezentacji Danii.

72' 0:1 Christian Eriksen (Dania) - faulował
71' 0:1 substitutes Klaas-Jan Huntelaar (Holandia) - wejście zawodnika :: Ibrahim Afellay (Holandia) - zejście zawodnika
71' 0:1 substitutes Rafael van der Vaart (Holandia) - wejście zawodnika :: Nigel de Jong (Holandia) - zejście zawodnika
70' 0:1 (Dania) - rzut rożny
70' 0:1 Michael Krohn-Dehli (Dania) - strzał celny

Kapitalne uderzenie Krohn-Dehliego, które na korner paruje golkiper Holendrów.

70' 0:1

Świetna interwencja Kjaera, który spokojnie powstrzymał Afellaya.

68' 0:1 (Dania) - rzut rożny
68' 0:1

Za chwilę będziemy mięli podwójną zmianę w reprezentacji Holandii.

66' 0:1 yellow Mark van Bommel (Holandia) - żółta kartka
66' 0:1 Mark van Bommel (Holandia) - faulował :: Niki Zimling (Dania) - faulowany

Zdecydowane wejście van Bommela w nogi Zimlinga i mamy pierwszą żółtą kartkę.

65' 0:1 Arjen Robben (Holandia) - strzał niecelny

Robben przebiegł z piłką długi dystans, minął jednego z piłkarzy Danii, ale strzał był już bardzo słaby.

63' 0:1 Arjen Robben (Holandia) - strzał niecelny

Dokładne dośrodkowanie Sneijdera w pole karne, gdzie do piłki dochodzi Robben. Jednak i w tej sytuacji futbolówka nie znajduje drogi do bramki Duńczyków.

62' 0:1 Johnny Heitinga (Holandia) - spalony

W sytuacji podbramkowej na spalonym znalazł się Heitinga.

62' 0:1 Lars Jacobsen (Dania) - faulował :: Jetro Willems (Holandia) - faulowany

Willems kopnięty przez Jacobsena, ale i tym razem nie ma żółtej kartki.

61' 0:1 Nicklas Bendtner (Dania) - faulował :: Robin van Persie (Holandia) - faulowany
60' 0:1 (Holandia) - rzut rożny

Kjaer uprzedza van Persiego.

59' 0:1

Na rozgrzewce pojawili się już Rafael van der Vaart i wielokrotnie pokazywany Klaas-Jan Huntelaar.

58' 0:1 William Kvist (Dania) - faulował :: Wesley Sneijder (Holandia) - faulowany

Kvist przytrzymywał Sneijdera.

57' 0:1

Po chwili gry w środku boiska, z narożnika dośrodkowywał Lars Jacobsen, ale piłka nie znalazła adresata.

55' 0:1

Podobnie jak na początku pierwszej połowy, tak też w drugiej Holendrzy zdecydowanie przeważają.

54' 0:1 (Dania) - rzut rożny

W końcu akcja przenosi się na drugą stronę. Jacobsen dogrywał w pole karne Holandii, ale tam sytuację wyjaśnia wracający Afellay.

53' 0:1 Johnny Heitinga (Holandia) - strzał niecelny

Sneijder celnie dograł na głowę Heitingi, który uderzył tuż nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Andersena.

53' 0:1 (Holandia) - rzut rożny

Wybicie Poulsena i kolejny rzut rożny.

52' 0:1 Ibrahim Afellay (Holandia) - strzał niecelny

Zrobiła nam się teraz miażdżąca przewaga Holendrów, którzy raz po raz atakują bramkę Duńczyków. Bliski szczęścia tym razem był Afellay, którego strzał o centymetry mija lewy słupek.

51' 0:1 (Holandia) - rzut rożny
51' 0:1 Mark van Bommel (Holandia) - strzał celny

W końcu celny strzał na bramkę Duńczyków. Uderzenie van Bommela na rzut rożny paruje jednak Andersen.

50' 0:1 Robin van Persie (Holandia) - strzał celny

Teraz już zdołał oddać strzał van Persie, ale zbyt lekko, żeby zaskoczyć Andersena.

50' 0:1 Dennis Rommedahl (Dania) - faulował :: Mark van Bommel (Holandia) - faulowany
49' 0:1

Po raz kolejny van Persie zawodzi w dobrej okazji Holendrów. W kulminacyjnym momencie napastnik "Oranje" poślizgnął się.

48' 0:1 (Holandia) - rzut rożny
48' 0:1 Arjen Robben (Holandia) - strzał niecelny

Typowe dla Robbena zejście z prawej strony do środka, boiska - strzał, ale nad bramką. Piłka jeszcze otarła się o jednego z piłkarzy Danii.

47' 0:1

Długo trwała ta pierwsza po przerwie akcja Holendrów. Skończyło się jednak na niedokładnym dograniu Robbena i wybiciu piłki przez Duńczyków.

46' 0:1

Drugą połowę rozpoczynają Duńczycy. Jak na razie obie drużyny bez zmian.

45+1' 0:1

Sędzią kończy pierwszą połowę, po której dość niespodziewanie, ale zasłużenie prowadzą Duńczycy. Zapraszamy ponownie za kilkanaście minut.

45+1' 0:1 Michael Krohn-Dehli (Dania) - faulował :: Wesley Sneijder (Holandia) - faulowany

Krohn-Deli zahaczył Sneijdera.

45' 0:1

Arbiter dolicza jedną minutę.

45' 0:1 (Dania) - rzut rożny

Kjaer podłączył się do akcji ofensywnej Duńczyków, ale jego próba dośrodkowania zablokowana.

43' 0:1 Wesley Sneijder (Holandia) - strzał niecelny

Chwilę później uderzał jeszcze Sneijder, ale wysoko nad bramką Duńczyków.

43' 0:1 Robin van Persie (Holandia) - strzał celny

Dlaczego teraz van Persie nie zdobył bramki?! Sneijder świetnie dograł do napastnika Holandii, ale ten mając przed sobą tylko Andersena źle przyjął piłkę, trafiając prosto w duńskiego bramkarza!!

42' 0:1 Michael Krohn-Dehli (Dania) - strzał celny

Krohn-Deli sprytnym, technicznym strzałem próbował zaskoczyć Stekelenburga, ale ten nie dał się zaskoczyć.

40' 0:1

Jacobsen świetnie znalazł przed polem karnym Zimlinga, ale ten nieczysto trafia w piłkę!

39' 0:1 Ibrahim Afellay (Holandia) - strzał niecelny

Kolejna indywidualna akcja Affelaya, który po serii zwodów uderzał z dystansu. Szkoda, bo ta ładna akcja zakończyła się tylko niecelnym strzałem.

38' 0:1 Johnny Heitinga (Holandia) - faulował :: Nicklas Bendtner (Dania) - faulowany

Heitinga sfaulował od tyłu Bendtnera.

36' 0:1 Arjen Robben (Holandia) - strzał niecelny

Koszmarny błąd bramkarza Danii, do piłki dopada Robben, którego strzał zatrzymuje się na słupku! Dużo szczęścia mięli teraz Duńczycy.

35' 0:1

Teraz to Duńczycy przejęli inicjatywę, dłużej utrzymują się przy piłce, stwarzają sobie okazje.

33' 0:1

Szybka kontra Duńczyków, jednak piłka w końcowym efekcie trafia do rąk Stekelenburga.

32' 0:1 Dennis Rommedahl (Dania) - spalony

Rommedahl po raz drugi na spalonym.

29' 0:1 Ron Vlaar (Holandia) - strzał niecelny

... którego piłkę po dośrodkowaniu w polu karnym strąca Ron Vlaar. Ta mija jednak bramkę.

29' 0:1 (Holandia) - rzut rożny

Kolejny korner dla Holendrów. Tym razem do piłki podchodzi Robben...

28' 0:1

Holendrzy reklamują zagranie piłki ręką w polu karnym przez Simona Poulsena, ale arbiter pozostaje niewzruszony.

27' 0:1

Holendrzy mocno zaskoczeni tym golem, ale szybko próbują odpowiedzieć.

26' 0:1 Lars Jacobsen (Dania) - faulował :: Ibrahim Afellay (Holandia) - faulowany

Jacobsen odepchnął Afellaya.

24' 0:1 goal Michael Krohn-Dehli (Dania) - gol lewą nogą :: Simon Poulsen (Dania) - asysta

I niespodziewanie mamy bramkę dla Danii! Piłka trafia do Krohn-Dehliego, który jednym zwodem mija zawodnika Holandii i strzałem pod nogami Stekelenburga otwiera wynik spotkania!!

23' 0:0 Robin van Persie (Holandia) - strzał niecelny

Zagranie do van Persiego, który szybko odwrócił się, uderzył, ale niecelnie.

22' 0:0

Holendrzy teraz długo utrzymują się przy piłce. W końcu podanie w stronę Sneijdera, ale futbolówkę przejmują Duńczycy.

21' 0:0 Jetro Willems (Holandia) - faulował :: Dennis Rommedahl (Dania) - faulowany
20' 0:0 (Holandia) - rzut rożny

Agger wyjaśnia sytuację wybijając piłkę na rzut rożny.

19' 0:0 Dennis Rommedahl (Dania) - spalony

Doświadczony skrzydłowy Danii na ofsajdzie.

18' 0:0

Kapitalna akcja Holendrów, która jednak nie kończy się bramką! Fantastyczna gra na jeden kontakt van Persiego z Robbenem, a ten drugi, już w polu karnym, źle odgrywał piłkę.

16' 0:0 Arjen Robben (Holandia) - faulował :: Simon Poulsen (Dania) - faulowany

Faul Robbena przy linii bocznej boiska.

16' 0:0 Arjen Robben (Holandia) - strzał celny

Robben w dynamicznej akcji, przerzuca sobie piłkę na lewą nogę, strzela, ale wprost w Andersena.

14' 0:0 Mark van Bommel (Holandia) - strzał niecelny

Jak na razie sporo strzałów Holendrów. Tym razem z dystansu strzelał van Bommel.

13' 0:0 (Holandia) - rzut rożny
13' 0:0

Ale podobnie jak w poprzedniej sytuacji - piłka zatrzymuje się na murze.

12' 0:0 Niki Zimling (Dania) - faulował :: Robin van Persie (Holandia) - faulowany

Dobre wejście van Persiego, który dał się sfaulować Zimlingowi. Tym razem będzie okazja dla "Oranje".

11' 0:0

Piękne podanie van Persiego do wychodzącego na czystą pozycję Sneijdera, który nie zdołał jednak opanować futbolówki.

10' 0:0 Ibrahim Afellay (Holandia) - strzał niecelny

Indywidualna akcja Afellaya, który zakończył tą sytuację strzałem nad poprzeczką bramki Andersena.

9' 0:0

Eriksen nie wykorzystuje jednak okazji na bramkę, trafiając prosto w holenderski mur.

8' 0:0 Ron Vlaar (Holandia) - faulował :: Nicklas Bendtner (Dania) - faulowany

Stoper Holendrów zahaczył Bendtnera ok. 25. metrów przed bramką Stekelenburga.

7' 0:0 Robin van Persie (Holandia) - strzał niecelny

Bardzo dobra okazja van Persiego! Piłka szczęśliwym trafem znalazła się pod nogami zawodnika Arsenalu Londyn, który strzelił tuż obok lewego słupka.

6' 0:0 Christian Eriksen (Dania) - faulował :: Mark van Bommel (Holandia) - faulowany

Faul Eriksena w środku boiska.

5' 0:0 Ibrahim Afellay (Holandia) - strzał niecelny

Zgranie Robbena do Afellaya, który strzałem nożycami próbował pokonać golkipera Danii.

4' 0:0

A propos Jetro Willemsa. Jest on najmłodszym piłkarzem w historii Mistrzostw Europy, który wyszedł w podstawowym składzie. Ma nieco ponad 18 lat.

3' 0:0 Jetro Willems (Holandia) - strzał niecelny

Cóż za potężny strzał tego młodego zawodnika! 18-latek uderzył z około 30. metra, i piłka pofrunęła niewiele nad bramką Duńczyków.

2' 0:0 Daniel Agger (Dania) - strzał celny

Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego, w polu karnym najwyżej wyskoczył Agger, którego strzał głową pewnie łapie Stekelenburg.

1' 0:0 Nigel de Jong (Holandia) - faulował :: Lars Jacobsen (Dania) - faulowany

Pierwsze przewinienie w tym meczu - faulował Nigel de Jong.

1' 0:0

Rozpoczęli Holendrzy!

Jeszcze tylko przywitanie obu drużyn i mamy nadzieję początek wielkich emocji w Charkowie!

Teraz oczywiście hymn narodowy Holandii.

Przed nami oficjalna część - najpierw hymn Danii.

Trójka sędziowska, z Daminem Skominą na czele, wyprowadza ekipy Holandii i Danii na płytę boiska!

Obie drużyny już w tunelu prowadzącym na murawę stadionu w Charkowie.

W wieczornym meczu tej grupy czeka nas pojedynek reprezentacji Niemiec z reprezentacją Portugalii. Najpierw jednak nie mniej ciekawe spotkanie, w którym zobaczymy wiele gwiazd, m.in. Robina van Persiego, Arjena Robbena, czy Wesleya Sneijdera.

Witamy w drugim dniu Mistrzostw Europy 2012! Po emocjach w grupie A, czas na początek turnieju na boiskach Ukrainy. W pierwszym z dwóch spotkań grupy B, jedni z faworytów - Holendrzy, podejmą kopciuszka tej grupy - Danię.