2:3 Varela 87' - gol prawą nogą, asysta: Coentrão

Portugalia (taktyka: 4-3-3)

Ukryj/Pokaż boisko

Relacja tekstowa live

minuta wynik opis

Kibice doświadczyli niesamowitych emocji w meczu we Lwowie. Portugalia prowadziła już 2:0, ale mimo to Duńczycy zdołali doprowadzić do remisu. Okazje marnował w tym meczu Ronaldo, który jeszcze w doliczonym czasie gry otrzymał kartkę. Gola na wagę 3 punktów zdobył rezerwowy Silvestre Varela, dzięki czemu Portugalczycy dalej liczą się w walce o ćwierćfinał. Dziękuję za uwage i zapraszam na drugi dzisiejszy mecz - Holandia zagra z Niemcami.

90+5' 2:3

KONIEC. Szkocki arbiter kończy to emocjonujące spotkanie.

90+5' 2:3 Lars Jacobsen (Dania) - faulował :: Silvestre Varela (Portugalia) - faulowany
90+4' 2:3 Lasse Schøne (Dania) - strzał niecelny

Rezerwowy duński miał piłkę meczową na nodze. Schone zupełnie niepilnowany w polu karnym uderzył wysoko nad bramką!

90+2' 2:3 yellow Cristiano Ronaldo (Portugalia) - żółta kartka
90+2' 2:3 Cristiano Ronaldo (Portugalia) - faulował :: William Kvist (Dania) - faulowany

Ronaldo podciął Kvista i będzie kartka dla gwiazdy reprezentacji Portugalii.

90+1' 2:3 substitutes Lasse Schøne (Dania) - wejście zawodnika :: Michael Krohn-Dehli (Dania) - zejście zawodnika
90' 2:3

Sędzia doliczył 4 minuty.

90' 2:3 Silvestre Varela (Portugalia) - faulował :: Michael Krohn-Dehli (Dania) - faulowany

Varela sfaulował Duńczyka w polu karnym rywala.

89' 2:3 substitutes Rolando (Portugalia) - wejście zawodnika :: Nani (Portugalia) - zejście zawodnika
89' 2:3 (Dania) - rzut rożny

Duńczycy nie składają broni. Ich centra została zablokowana i będzie korner dla graczy Mortena Olsena.

87' 2:3 goal Silvestre Varela (Portugalia) - gol prawą nogą :: Fábio Coentrão (Portugalia) - asysta

GOOOOOOOOOOOOOL! Varela po 3 minutach od wejścia na murawę zdobywa gola! Piłkę dośrodkował Coentrao, a snajper portugalski najpierw nie trafił w piłkę, a następnie mocnym uderzeniem przy słupku zdobywa cenną bramkę dla Portugalii!

86' 2:2 (Portugalia) - rzut rożny

Duńczycy zablokowali uderzenie Coentrao i będzie korner dla graczy Paolo Bento.

85' 2:2 Cristiano Ronaldo (Portugalia) - strzał celny

Ronaldo walczył z dwójką rywali, zdołał uderzyć, ale zbyt słabo i znów górą Andersen.

84' 2:2 substitutes Silvestre Varela (Portugalia) - wejście zawodnika :: Raul Meireles (Portugalia) - zejście zawodnika
82' 2:2 Cristiano Ronaldo (Portugalia) - strzał celny

Ronaldo uderzył mocno z rzutu wolnego, jednak bez problemu piłkę złapał Andersen.

81' 2:2 yellow Lars Jacobsen (Dania) - żółta kartka
81' 2:2 Lars Jacobsen (Dania) - faulował :: Cristiano Ronaldo (Portugalia) - faulowany

Jacobsen sfaulował na skrzydle Ronaldo i będzie okazja dla Portugalii na gola. Przy okazji Jacobsen został ukarany kartką.

80' 2:2 goal Nicklas Bendtner (Dania) - gol głową :: Lars Jacobsen (Dania) - asysta

GOOOOOOOOL! REMIS! Z prawego skrzydła na długi słupek piłkę dośrodkował Jacobsen, a drugi raz w tym meczu głową gola zdobywa Bendtner. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka i rąk bramkarza i mamy remis!

78' 1:2 João Moutinho (Portugalia) - faulował :: William Kvist (Dania) - faulowany

Moutinho sfaulował w środku boiska Kvista.

78' 1:2 Cristiano Ronaldo (Portugalia) - strzał niecelny

To nie jest dzień Ronaldo. Gracz Realu Madryt otrzymał genialnie podanie od Naniego i mając przed sobą jedynie bramkarza, uderzył obok bramki!

77' 1:2 João Pereira (Portugalia) - faulował

Pereira ręką przyblokował centrę Simona Poulsena.

75' 1:2

Ronaldo poradził sobie na skrzydle z dwoma rywalami, ale dośrodkowanie Portugalczykowi kompletnie nie wyszło.

74' 1:2 Lars Jacobsen (Dania) - faulował :: Fábio Coentrão (Portugalia) - faulowany

W odpowiedzi Jacobsen sprowadził do parteru Coentrao.

74' 1:2 Raul Meireles (Portugalia) - faulował :: William Kvist (Dania) - faulowany
73' 1:2 Raul Meireles (Portugalia) - strzał niecelny

Potężnie z dystansu uderzył Meireles, lecz zrobił to bardzo niedokładnie.

72' 1:2 Nicklas Bendtner (Dania) - strzał niecelny

Momentalnie odpowiedzieli Duńczycy. Bendtner przyjął piłkę na 16 metrze, zszedł do środka, po czym uderzył w kierunku długiego słupka. Obok.

71' 1:2 Nélson Oliveira (Portugalia) - strzał celny

Portugalczycy wymienili kilka podań przed duńskim polem karnym, z 20 metrów uderzył po ziemi Oliveira, ale zrobił to zbyt słabo i bez problemu wyłapał to Andersen.

70' 1:2 Pepe (Portugalia) - faulował :: Jakob Poulsen (Dania) - faulowany

Taktyczne przewinienie Pepe na połowie Portugalii.

67' 1:2 Nicklas Bendtner (Dania) - spalony

Bendtner za szybko wystartował do podania Krohn-Dehliego.

66' 1:2 Simon Poulsen (Dania) - faulował :: Nani (Portugalia) - faulowany

I jeszcze jeden faul Duńczyków.

66' 1:2 Simon Kjær (Dania) - faulował :: Nélson Oliveira (Portugalia) - faulowany

Taktyczne przewinienie na skrzydle Kjaera.

65' 1:2 (Dania) - rzut rożny

Znów dobrze na skrzydle zagrał Mikkelsen, dośrodkował dokładniej, lecz dobrą interwencją popisał się Pepe, wybijając futbolówkę na rzut rożny.

64' 1:2 substitutes Nélson Oliveira (Portugalia) - wejście zawodnika :: Hélder Postiga (Portugalia) - zejście zawodnika
63' 1:2

Mikkelsen dobrze poradził sobie na skrzydle, bez problemu oszukał Coentrao, ale zacentrował wprost w ręce Rui Patricio.

62' 1:2 William Kvist (Dania) - strzał niecelny

Kvist wykończył zespołową akcję potężnym uderzeniem z powietrza z 25 metrów. Nad bramką.

60' 1:2 substitutes Tobias Mikkelsen (Dania) - wejście zawodnika :: Dennis Rommedahl (Dania) - zejście zawodnika
59' 1:2

Rommedahl ma problemy z mięśniem, przez co będzie musiał opuścić boisko. To już druga wymuszona zmiana w ekipie duńskiej.

58' 1:2 (Dania) - rzut rożny

Portugalczycy zablokowali dośrodkowanie Simona Poulsena, dzięki czemu Duńczycy będą wykonywać kolejny rzut rożny.

57' 1:2 William Kvist (Dania) - faulował :: João Moutinho (Portugalia) - faulowany

Kvist bezpardonowo zaatakował Moutinho. Centrę z rzutu wolnego Veloso pewnie wypiąstkował Andersen.

56' 1:2 yellow Jakob Poulsen (Dania) - żółta kartka
56' 1:2 Jakob Poulsen (Dania) - faulował :: Nani (Portugalia) - faulowany

Poulsen sfaulował na skrzydle Naniego, za co otrzymał żółtą kartkę.

56' 1:2 Bruno Alves (Portugalia) - faulował :: Christian Eriksen (Dania) - faulowany
55' 1:2

Eriksen popełnił ogromny błąd, bowiem 30 metrów od własnej bramki podał piłkę wprost pod nogi Postigi. Danię uratował ambitnym wślizgiem Agger.

53' 1:2 Nani (Portugalia) - strzał celny

Nani poradził sobie z Kjaerem, uderzył z ostrego kąta, ale bez problemu piłkę wyłapał Andersen.

52' 1:2 Jakob Poulsen (Dania) - faulował :: Raul Meireles (Portugalia) - faulowany

Poulsen podciął Meirelesa w środkowej części boiska.

50' 1:2 Cristiano Ronaldo (Portugalia) - strzał celny

Ależ okazję zmarnował Ronaldo! Portugalczyk uniknął ofsajdu, popędził na bramkę, wpadł w pole karne, po czym uderzył wprost w Andersena!

49' 1:2

Duńczycy utrzymywali się przez dłuższy czas przy piłce, w końcu na wrzutkę w pole karne zdecydował się Eriksen, ale bez problemu wybił ją głową Pepe.

46' 1:2 João Moutinho (Portugalia) - faulował :: Christian Eriksen (Dania) - faulowany

Eriksen powalony na murawę przez Moutinho.

46' 1:2

Portugalczycy rozpoczęli drugą połowę. Obie jedenastki bez zmian.

Bardzo ciekawa pierwsza połowa. Obejrzeliśmy już 3 gole i miejmy nadzieję, iż piłkarze na tym nie poprzestaną. Zapraszam za kwadrans na drugą część meczu.

45+3' 1:2

Sędzia zakończył pierwszą połowę!

45+2' 1:2

Nani zagrał indywidualnie na skrzydle, wpadł w pole karne, po czym odegrał piłkę na środek, gdzie jednak nie było żadnego Portugalczyka i pewnie piłkę wyłapał Andersen.

45' 1:2

Sędzia doliczył 2 minuty do pierwszej części meczu.

44' 1:2 William Kvist (Dania) - faulował :: João Moutinho (Portugalia) - faulowany

Przewinienie Kvista w środku boiska.

43' 1:2 Simon Kjær (Dania) - strzał celny

Kjaer najwyżej wyskoczył do piłki, uderzył głową, ale zbyt słabo i pewnie wyłapał ją Rui Patricio.

42' 1:2 Fábio Coentrão (Portugalia) - faulował

Coentrao zagrał piłkę ręką.

41' 1:2 goal Nicklas Bendtner (Dania) - gol głową :: Michael Krohn-Dehli (Dania) - asysta

GOOOOOOOOOOOOL! Ale akcja Duńczyków! Jakob Poulsen wrzucił piłkę na długi słupek, skąd głową na środek zgrał Krohn-Dehli, a do pustej bramki futbolówkę skierował Bendtner!

39' 0:2 Dennis Rommedahl (Dania) - spalony

Na minimalnym ofsajdzie znalazł się Rommedahl.

38' 0:2 Christian Eriksen (Dania) - strzał celny

Duńczycy się nie poddają. Eriksen dostał piłkę na 20 metrze, zszedł do środka, po czym uderzył tuż przy słupku. Bez problemu jednak wyłapał ten strzał Rui Patricio.

36' 0:2 goal Hélder Postiga (Portugalia) - gol prawą nogą :: Nani (Portugalia) - asysta

GOOOOOOOOOOOL! 2:0! Nani wyłożył piłkę Postidze na 6 metr, a portugalskiemu snajperowi nie pozostało nic innego, jak skierować piłkę do siatki!

35' 0:1 (Portugalia) - rzut rożny

Andersen bez problemu wyłapał centrę Meirelesa z rzutu rożnego.

34' 0:1 Cristiano Ronaldo (Portugalia) - strzał niecelny

Ronaldo uderzył technicznie, ale piłka odbiła się od Kjaera i przeleciała nad poprzeczką.

33' 0:1 Lars Jacobsen (Dania) - faulował :: Cristiano Ronaldo (Portugalia) - faulowany

Jacobsen popchnął Ronaldo 20 metrów od bramki Andersena. Będzie groźnie pod bramką Duńczyków.

33' 0:1 Lars Jacobsen (Dania) - faulował :: Fábio Coentrão (Portugalia) - faulowany

Taktyczne przewinienie Jacobsena na skrzydle.

32' 0:1 Hélder Postiga (Portugalia) - faulował :: Stephan Andersen (Dania) - faulowany

Postiga poślizgnął się i zamiast przeskoczyć nad golkiperem duńskim, wszedł mu wślizgiem w plecy.

30' 0:1 Bruno Alves (Portugalia) - faulował :: Nicklas Bendtner (Dania) - faulowany

Bruno Alves sfaulował Duńczyka w środkowej części boiska.

29' 0:1 yellow Raul Meireles (Portugalia) - żółta kartka
29' 0:1 Raul Meireles (Portugalia) - faulował

Meireles zagrał ręką i za to zagranie otrzymał żółtą kartkę.

29' 0:1 (Portugalia) - rzut rożny

Agger wybił piłkę na rzut rożny i będzie okazja dla Portugalii na podwyższenie wyniku.

27' 0:1 Dennis Rommedahl (Dania) - faulował :: Bruno Alves (Portugalia) - faulowany
24' 0:1 goal Pepe (Portugalia) - gol głową :: João Moutinho (Portugalia) - asysta

GOOOOOOOOOOOOL! Moutinho wrzucił piłkę z rzutu rożnego na krótki słupek, gdzie najwyżej wyskoczył Pepe i mocnym uderzeniem głową pod poprzeczkę wyprowadza swój zespół na prowadzenie!

24' 0:0 (Portugalia) - rzut rożny
24' 0:0 Hélder Postiga (Portugalia) - strzał niecelny

Na piątym metrze znalazł się Postiga, uderzył z woleja, ale piłka po nodze rywala wyszła na rzut rożny.

23' 0:0 Daniel Agger (Dania) - faulował :: Hélder Postiga (Portugalia) - faulowany

Agger zaatakował wślizgiem Postigę. Skończyło się na upomnieniu zawodnika.

23' 0:0 Bruno Alves (Portugalia) - faulował :: Nicklas Bendtner (Dania) - faulowany

Duński "wieżowiec" został sfaulowany w walce o górną piłkę.

21' 0:0 Cristiano Ronaldo (Portugalia) - strzał niecelny

Ronaldo zdecydował się na uderzenie wprost z rzutu wolnego. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

21' 0:0 Simon Kjær (Dania) - faulował :: Cristiano Ronaldo (Portugalia) - faulowany

Kjaer z premedytacją popchnął Ronaldo na skrzydle.

19' 0:0

Tym razem na murawie leży Pepe, który doznał urazu w starciu z Bendtnerem.

18' 0:0 Cristiano Ronaldo (Portugalia) - strzał niecelny

Uderzenie z 20 metrów Meirelesa zostało zablokowane przez Kjaera, do piłki dopadł Ronaldo, ale strzelił obok słupka.

17' 0:0 Nani (Portugalia) - faulował :: Michael Krohn-Dehli (Dania) - faulowany

Kolejny faul Naniego na Krohn-Dehlim. Tym razem Portugalczyk zaatakował rywala wślizgiem od tyłu.

16' 0:0 substitutes Jakob Poulsen (Dania) - wejście zawodnika :: Niki Zimling (Dania) - zejście zawodnika
15' 0:0

Urazu doznał Zimling, który będzie musiał opuścić boisko. Na razie mamy przerwę w grze.

13' 0:0 (Portugalia) - rzut rożny

Jacobsen w ostatniej chwili uprzedził Ronaldo i będzie pierwszy korner dla Portugalii.

11' 0:0 Niki Zimling (Dania) - faulował :: João Moutinho (Portugalia) - faulowany

Moutinho ostro potraktowany w środku pola przez Duńczyka.

10' 0:0

Próba długiego zagrania Kjæra do Bendtnera wylądowała w rękach Rui Patricio.

9' 0:0 Nicklas Bendtner (Dania) - faulował :: João Moutinho (Portugalia) - faulowany

Bendtner sfaulował rywala w walce o górną piłkę.

7' 0:0 (Dania) - rzut rożny

Tym razem zablokowane dośrodkowanie Rommedahla i Duńczycy otrzymali 4 rzut rożny w tym meczu.

5' 0:0 (Dania) - rzut rożny

Duńczycy krótko rozegrali stały fragment gry, po czym szybko stracili futbolówkę.

5' 0:0 Christian Eriksen (Dania) - strzał niecelny

W polu karnym przypadkowo piłkę otrzymał Eriksen, uderzył ile sił w nogach, a futbolówka po nodze Pepe wyszła poza boisko i będzie jeszcze jeden korner dla ekipy Mortena Olsena.

4' 0:0 (Dania) - rzut rożny

Duńczycy rozpoczęli krótko z narożnika, centra w pole karne Zimlinga zostało zablokowane.

Zablokowana centra Eriksena i będzie korner dla Duńczyków.

2' 0:0

Czekał Ronaldo w polu karnym Duńczyków, ale niedokładnie dograł mu Bruno Alves i od bramki rozpoczną dzisiejsi gospodarze.

1' 0:0 Nani (Portugalia) - faulował :: Michael Krohn-Dehli (Dania) - faulowany

Krohn-Dehli ścięty równo z trawą przez Naniego.

1' 0:0

Zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego. Spotkanie rozpoczęli Duńczycy.

Szkot Craig Thomson wyprowadził obie jedenastki na murawę. Czas na hymny oraz losowanie stron.

Oba kraje zmierzyły się ze sobą w eliminacjach do Euro 2012. Portugalia wygrała przed własną publicznością 3:1, natomiast w Kopenhadze lepsi byli gospodarze, ogrywając rywala 2:1.

Zespół Mortena Olsena w pierwszej kolejce niespodziewanie wygrał z Holandią 1:0, dzięki czemu już dziś Duńczycy mogą zapewnić sobie awans do ćwierćfinału. Portugalia natomiast uległa minimalnie Niemcom i aby zachować szanse na awans, musi dziś zdobyć z Duńczykami co najmniej jeden punkt.

Witamy serdecznie w relacji z pierwszego środowego meczu Euro 2012. We Lwowie ciąg dalszy zmagań w grupie B - Duńczycy podejmą Portugalczyków.