0:1 Gómez 24' - gol prawą nogą, asysta: Schweinsteiger
0:2 Gómez 38' - gol prawą nogą, asysta: Schweinsteiger

Niemcy (taktyka: 4-2-3-1)

Ukryj/Pokaż boisko

Relacja tekstowa live

minuta wynik opis

Z pewnością nikt nie przypuszczał, że tak potoczą się losy w grupie B. Po dwóch kolejkach Niemcy mają na swoim koncie sześć punktów, i już na 99,9% zagrają w 1/4 finału. Dalej są Duńczycy i Portugalczycy z trzema "oczkami". A tabelę zamykają Holendrzy. Dziękujemy za dziś i oczywiście zapraszamy na jutrzejsze relacje.

90+4' 1:2

Koniec meczu!

90+3' 1:2

Nic się już tutaj nie wydarzy. Niemcy wygrają to spotkanie i będą już niemal pewni gry w ćwierćfinale. Z kolei Holendrzy będą już z nikłymi szansami na awans.

90+2' 1:2 substitutes Lars Bender (Niemcy) - wejście zawodnika :: Thomas Müller (Niemcy) - zejście zawodnika
90+1' 1:2 yellow Jetro Willems (Holandia) - żółta kartka
90' 1:2

Trzy minuty doliczone przez arbitra.

90' 1:2 Jetro Willems (Holandia) - faulował :: Bastian Schweinsteiger (Niemcy) - faulowany

Willems nie pozwolił rozpędzić się zawodnikowi reprezentacji Niemiec.

89' 1:2

Ależ teraz błąd Holendrów, który mógł zakończyć się bramką Klosego! W ostatniej chwili sytuację ratuje Maarten Stekelenburg.

89' 1:2 Thomas Müller (Niemcy) - faulował :: Nigel de Jong (Holandia) - faulowany
88' 1:2 (Niemcy) - rzut rożny

Muller w narożniku boiska nastrzelił rywala i jest kolejny korner dla Niemców.

87' 1:2 (Niemcy) - rzut rożny
87' 1:2 yellow Jérôme Boateng (Niemcy) - żółta kartka

Boateng otrzymał żółtą kartkę za opóźnianie gry.

87' 1:2

Coraz mniej czasu do końca meczu, i coraz mniej sił zawodników obu drużyn.

85' 1:2 Rafael van der Vaart (Holandia) - strzał niecelny

Van der Vaart z dystansu, ale Neuer spokojnie odprowadza piłkę wzrokiem poza boisko.

84' 1:2 Rafael van der Vaart (Holandia) - faulował

Ręką pomagał sobie przy przyjęciu piłki van der Vaart.

83' 1:2 substitutes Dirk Kuijt (Holandia) - wejście zawodnika :: Arjen Robben (Holandia) - zejście zawodnika
82' 1:2 Klaas-Jan Huntelaar (Holandia) - faulował :: Bastian Schweinsteiger (Niemcy) - faulowany

Huntelaar uderzył ręką pomocnika Bayernu Monachium.

81' 1:2 substitutes Toni Kroos (Niemcy) - wejście zawodnika :: Mesut Özil (Niemcy) - zejście zawodnika
81' 1:2 yellow Nigel de Jong (Holandia) - żółta kartka
80' 1:2 Nigel de Jong (Holandia) - faulował :: Philipp Lahm (Niemcy) - faulowany

Bezpardonowe wejście de Jonga w nogi Lahma i mamy pierwszą żółtą kartkę w tym meczu.

79' 1:2 Jetro Willems (Holandia) - strzał niecelny

Nieudane zagranie Willemsa, które wychodzi poza boisko.

78' 1:2

Holendrzy wyraźnie odzyskali wigor, i raz po raz atakują bramkę Niemców.

77' 1:2 Mesut Özil (Niemcy) - faulował :: Nigel de Jong (Holandia) - faulowany

Ozil zahaczył Nigela de Jonga.

76' 1:2

Ozil staje przed szansą na gola, ale przewraca się w polu karnym Holendrów. Jednak nie ma mowy o rzucie karnym.

75' 1:2

Holendrom zostaje kwadrans na uratowanie choćby jednego punktu.

73' 1:2 goal Robin van Persie (Holandia) - gol prawą nogą :: Wesley Sneijder (Holandia) - asysta

GOOOOOOLL!!!! Van Persie daje impuls Holendrom! Sneijder zagrywa futbolówkę do gracza Arsenalu, który dynamicznie wbiega przed pole karne Niemców i ładnym strzałem zdobywa gola kontaktowego!

72' 0:2 substitutes Miroslav Klose (Niemcy) - wejście zawodnika :: Mario Gómez (Niemcy) - zejście zawodnika
72' 0:2 Thomas Müller (Niemcy) - faulował :: Arjen Robben (Holandia) - faulowany
71' 0:2 (Holandia) - rzut rożny

To była dobra okazja dla Holendrów, ale strzał Sneijdera ofiarnie broni Boateng.

70' 0:2

Świetny mecz gra dzisiaj Mats Hummels, który czyści niemal każdą akcję Holendrów.

69' 0:2 Arjen Robben (Holandia) - strzał niecelny

Robben dobrze przyjął piłkę i oddał strzał z półobrotu. Była to jednak trudna sytuacja dla holenderskiego skrzydłowego.

67' 0:2 Wesley Sneijder (Holandia) - faulował :: Sami Khedira (Niemcy) - faulowany

Khedira najpierw odzyskał futbolówkę, a potem dał się jeszcze sfaulować Sneijderowi.

66' 0:2 (Holandia) - rzut rożny
65' 0:2

Robben miał sporo miejsca na lewej stronie, ale dośrodkowanie bardzo niedokładne.

64' 0:2 (Niemcy) - rzut rożny

Ozil podaje do Mullera, którego uprzedza Willems.

62' 0:2 Wesley Sneijder (Holandia) - strzał niecelny

Wreszcie przebudził się Snijder, i niewiele zabrakło, a piłka znalazłaby się w siatce bramki reprezentacji Niemiec.

60' 0:2

Podopieczni Joachima Lowa spokojnie wymieniają między sobą podania. W tym momencie czas gra na ich korzyść.

58' 0:2 Robin van Persie (Holandia) - strzał celny

Kapitalna akcja Holendrów! Zejście van Persiego na środek pola karnego, mocne uderzenie, które świetnie broni Neuer!

57' 0:2 Joris Mathijsen (Holandia) - strzał niecelny

Uderzenie Mathijsena nad bramką Niemiec.

56' 0:2 (Holandia) - rzut rożny

Strzał Robbena zablokowany i jest kolejny rzut rożny dla Holendrów.

56' 0:2 Philipp Lahm (Niemcy) - spalony

Kapitan Niemiec został w polu karnym Holandii i był na spalonym.

54' 0:2

Dwie zmiany, jakie dokonał Bert van Marwijk na razie niewiele wniosły. To reprezentacja Niemiec w dalszym ciągu jest zdecydowanie lepszą drużyną.

53' 0:2 Thomas Müller (Niemcy) - faulował :: Rafael van der Vaart (Holandia) - faulowany
52' 0:2 (Niemcy) - rzut rożny
52' 0:2 Mats Hummels (Niemcy) - strzał celny

... również dobitkę paruje holenderski bramkarz! Ależ teraz okazję miał defensor Niemiec.

Niespodziewane wejście Hummelsa w pole karne Holandii, ale jego strzał broni Stekelenburg...

50' 0:2 Rafael van der Vaart (Holandia) - faulował :: Thomas Müller (Niemcy) - faulowany

Ostre wejście ciałem van der Vaarta w Mullera.

49' 0:2

Gomez upadł na murawę po starciu z Heitingą, ale strzelec dwóch bramek dla Niemiec szybko powrócił do gry.

47' 0:2 Mario Gómez (Niemcy) - spalony
47' 0:2 (Niemcy) - rzut rożny

Wrzutka Schweinsteigera zablokowana - rzut rożny.

46' 0:2 Gregory van der Wiel (Holandia) - faulował :: Lukas Podolski (Niemcy) - faulowany

Podolski powstrzymywany przez van der Wiela przy linii bocznej boiska.

46' 0:2

Drugą połowę rozpoczynają piłkarze reprezentacji Niemiec.

46' 0:2 substitutes Klaas-Jan Huntelaar (Holandia) - wejście zawodnika :: Ibrahim Afellay (Holandia) - zejście zawodnika
46' 0:2 substitutes Rafael van der Vaart (Holandia) - wejście zawodnika :: Mark van Bommel (Holandia) - zejście zawodnika
45+2' 0:2

Ależ sytuacja w końcówce! Schweinsteiger wykonuje rzut wolny, piłkę podbija Robben i mało brakowało, a pokonałby swojego bramkarza. W tym momencie arbiter kończy pierwszą połowę, po której w coraz gorszej sytuacji są Holendrzy. Zapraszamy ponownie za kilkanaście minut.

45+1' 0:2 Mark van Bommel (Holandia) - faulował :: Lukas Podolski (Niemcy) - faulowany

Van Bommel nieczysto atakował Podolskiego.

45' 0:2

Jedna minuta doliczona przez arbitra.

45' 0:2 Jetro Willems (Holandia) - faulował :: Mesut Özil (Niemcy) - faulowany

Willems odepchnął Ozila z lewej strony boiska.

43' 0:2

Holenderscy kibice, którzy przeważają na stadionie w Charkowie mocno umilkli. Z kolei w fantastycznych nastrojach niemieccy fani.

41' 0:2 Jérôme Boateng (Niemcy) - strzał niecelny

Strzał Boatenga nieprzygotowany, i w efekcie piłka leci daleko obok bramki Holandii.

40' 0:2

Holendrzy są teraz w bardzo złej sytuacji. W drugiej połowie na pewno pojawią się Rafael van der Vaart i Klaas-Jan Huntelaar, którzy już intensywnie się rozgrzewają.

38' 0:2 goal Mario Gómez (Niemcy) - gol prawą nogą :: Bastian Schweinsteiger (Niemcy) - asysta

GOOOOL!!! Gomez jak na razie bohaterem Niemiec! Znów idealne podanie Schweinsteigera, Gomez przejmuje piłkę i mierzonym uderzeniem zdobywa swojego drugiego gola w tym spotkaniu!

36' 0:1 Jetro Willems (Holandia) - faulował :: Thomas Müller (Niemcy) - faulowany

Willems wracał za uciekającym Muellerem, aż w końcu podciął go.

34' 0:1

Holendrom nie idzie, a więc realizator pokazuje Klaasa-Jana Huntelaara. Z pewnością napastnik Schalke pojawi się na boisku w drugiej połowie.

33' 0:1 Sami Khedira (Niemcy) - spalony
32' 0:1

Mueller zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, ale Gomez nie zdołał opanować futbolówki.

30' 0:1

Robben strzela zza pola karnego, ale zablokowany i piłka ląduje w rękach Neuera.

29' 0:1 Bastian Schweinsteiger (Niemcy) - faulował :: Mark van Bommel (Holandia) - faulowany
28' 0:1 Mario Gómez (Niemcy) - spalony

Tym razem pozycja spalona po drugiej stronie boiska.

27' 0:1 Mesut Özil (Niemcy) - faulował :: Joris Mathijsen (Holandia) - faulowany

Mathijsen faulowany w powietrznej walce o piłkę.

27' 0:1 Arjen Robben (Holandia) - spalony

Van Bommel prostopadle do Robbena, który znalazł się na ofsajdzie.

26' 0:1 Arjen Robben (Holandia) - strzał celny

Robben przekłada sobie piłkę na lewą nogę, uderza mocno, jednak wprost w ręce Neuera.

24' 0:1 goal Mario Gómez (Niemcy) - gol prawą nogą :: Bastian Schweinsteiger (Niemcy) - asysta

GOOOOOOL!!! Mało widoczny Gomez znów daje prowadzenie Niemcom! Prostopadłe podanie Schweinsteigera do napastnika Bayernu, który przyjmuje piłkę, odwraca się, i pokonuje Stekelenburga!

23' 0:0 Johnny Heitinga (Holandia) - faulował :: Mesut Özil (Niemcy) - faulowany

Heitinga przytrzymywał grającego tyłem do bramki Ozila.

22' 0:0

Robben był opatrywany przez lekarzy, ale już wrócił na murawę.

20' 0:0

Badstuber w walce powietrznej z Robbenem. Ucierpiał w tym starciu Holender, ale interwencja Niemca w ramach przepisów.

18' 0:0 (Holandia) - rzut rożny

Bardzo dobra akcja Holendrów, Afellay popędził lewą stroną, dogrywał w pole karne, gdzie wślizgiem wybija piłkę Hummels.

16' 0:0 (Holandia) - rzut rożny

Boateng znów ratuje Niemców wybijając piłkę spod nóg Robina van Persiego.

16' 0:0 Bastian Schweinsteiger (Niemcy) - faulował :: Wesley Sneijder (Holandia) - faulowany

Walka o piłkę w środku pola, faulowany Sneijder.

15' 0:0

Rysuje się lekka przewaga Holendrów, którzy teraz mozolnie budują kolejną akcję.

14' 0:0 (Holandia) - rzut rożny

Boateng wyjaśnia sytuację wybiciem piłki na rzut rożny.

13' 0:0

Muller w kombinacyjnej akcji z Ozilem, ten drugi wbiega w pole karne, gdzie pada na murawę. W tej sytuacji nie było jednak mowy o rzucie karnym.

11' 0:0 Robin van Persie (Holandia) - strzał niecelny

Robben ładnie uruchomił van Persiego, który tym razem strzela obok niemieckiej bramki.

10' 0:0

Jak na razie wyrównane spotkanie, co potwierdzają sytuacje bramkowe.

8' 0:0 Mesut Özil (Niemcy) - strzał celny

Ależ teraz niesygnalizowany strzał Ozila! Pomocnik Niemiec strzelał z powietrza, ale Stekelenburg był tam, gdzie być powinien.

7' 0:0 Robin van Persie (Holandia) - strzał celny

I mamy pierwsze zagrożenie pod bramką Niemiec! Znakomite podanie z głębi pola van Bommela do van Persiego, który zdołał trącić piłkę w stronę bramki strzeżonej przez Neuera.

6' 0:0

Bardzo spokojnie rozpoczęły to spotkanie obie drużyny. Raz Niemcy, raz Holendrzy długo próbują utrzymać się przy piłce.

4' 0:0 Nigel de Jong (Holandia) - faulował :: Thomas Müller (Niemcy) - faulowany

De Jong zahaczył pomocnika Bayernu Monachium.

3' 0:0

Teraz próbują Niemcy przedostać się w okolice holenderskiej bramki, ale niedokładna piłka do Podolskiego.

2' 0:0

Holendrzy od początku przy piłce, natomiast Niemcy spokojnie oczekują na graczy "Oranje".

1' 0:0

Rozpoczęli piłkarze reprezentacji Holandii.

Jeszcze tylko przywitanie obu ekip, losowanie połów i zaczynamy!

Hymny obu państw - najpierw niemiecki, a później holenderski.

Obie drużyny są już na murawie stadionu w Charkowie.

W meczu 1. kolejki Holendrzy niespodziewanie ulegli Duńczykom 0:1, i jak na razie zajmują ostatnie miejsce w grupie. Z kolei piłkarze Joachima Löwa na otwarcie turnieju zainkasowali trzy punkty za zwycięstwo z Portugalią 1:0 po bramce Mario Gomeza.

Jak zapowiadają sami Holendrzy, dla nich ten mecz będzie jak finał. I rzeczywiście, to spotkanie może okazać się kluczowe w kwestii ostatecznych rozstrzygnięć w grupie B.

Wielkich emocji na piłkarskich Mistrzostwach Europy w Polsce i na Ukrainie ciąg dalszy. Miejmy nadzieję, że w hitowym spotkaniu grupy B Holandia - Niemcy, zobaczymy również tyle bramek, co w meczu Danii z Portugalią.