0:1 van der Vaart 11' - gol lewą nogą, asysta: Robben

Holandia (taktyka: 3-5-2)

Ukryj/Pokaż boisko

Relacja tekstowa live

minuta wynik opis

A więc poznaliśmy pierwsze pary w ćwierćfinale Euro 2012. Niemcy zagrają z Grecją, natomiast Czesi z Portugalią. Z kolei wielkim blamażem kończy się ten turniej dla Holendrów, którzy z trzema porażkami i zerowym dorobkiem punktowym zajęli ostatnie miejsce w grupie. Dziękujemy za uwagę.

90+4' 2:1

Koniec meczu! Portugalia wygrywa z Holandią 2:1 i obok Niemiec zagra w ćwierćfinale Euro 2012!

90+4' 2:1

Ostatni atak Holendrów na tych mistrzostwach, ale znów niedokładnie.

90+2' 2:1 yellow João Pereira (Portugalia) - żółta kartka
90+2' 2:1 João Pereira (Portugalia) - faulował :: Arjen Robben (Holandia) - faulowany

Pereira wystawił nogę, o którą przewrócił się Robben.

90+1' 2:1

Van der Wiel wchodził w pole karne, ale jeden z piłkarzy Portugalii spokojnie odgrywa piłkę do Rui Patricio.

90' 2:1

Cztery minuty doliczone przez arbitra.

90' 2:1 Cristiano Ronaldo (Portugalia) - strzał niecelny

Po raz drugi Ronaldo trafia w słupek! Ależ znów było blisko!

89' 2:1 Nélson Oliveira (Portugalia) - faulował :: Ibrahim Afellay (Holandia) - faulowany
88' 2:1 Robin van Persie (Holandia) - strzał niecelny

Jeżeli Holendrzy nie wykorzystują takich okazji, to nie ma się co dziwić, że "Oranje" nie zdobędą tutaj nawet punktu.

87' 2:1 substitutes Rolando (Portugalia) - wejście zawodnika :: Nani (Portugalia) - zejście zawodnika
86' 2:1 Klaas-Jan Huntelaar (Holandia) - strzał niecelny

Strzał Huntelaara, ale obok bramki Portugalii.

86' 2:1 Custódio (Portugalia) - faulował :: Arjen Robben (Holandia) - faulowany
85' 2:1

Paulo Bento wzmacnia tyły - na murawie pojawi się obrońca Rolando.

84' 2:1 (Holandia) - rzut rożny

Van Persie w pole karne, ale sytuację wyjaśnia Pepe.

83' 2:1 Rafael van der Vaart (Holandia) - strzał niecelny

Ożywiła się teraz reprezentacja Holandii po kapitalnym strzale, tym razem prawą nogą van der Vaarta!

80' 2:1 Nélson Oliveira (Portugalia) - strzał celny

Ładna akcja Portugalczyków, Alves zgrał futbolówkę głową do Oliveiry, który strzelił prosto w ręce golkipera Holandii.

79' 2:1 (Portugalia) - rzut rożny
79' 2:1 Nélson Oliveira (Portugalia) - strzał niecelny

Nieudana próba Oliveiry, który mógł tą piłkę oddać do lepiej ustawionego Cristiano Ronaldo.

77' 2:1 Arjen Robben (Holandia) - faulował :: Nani (Portugalia) - faulowany
76' 2:1 Wesley Sneijder (Holandia) - strzał celny

Mocne uderzenie Sneijdera, ale też z dalszej odległości. Pewna interwencja Patricio.

74' 2:1 goal Cristiano Ronaldo (Portugalia) - gol prawą nogą :: Nani (Portugalia) - asysta

GOOOOOL!!! Kapitalna akcja Portugalii, świetne wykończenie akcji przez Ronaldo i jest 2:1 dla Portugalii! Nani rehabilituje się i prostopadle podaje do CR7, który ze spokojem przekłada sobie piłkę na prawą nogę i zdobywa swojego drugiego gola!

72' 1:1 (Portugalia) - rzut rożny
72' 1:1 Nani (Portugalia) - strzał celny

Jak teraz nie trafił Nani?! Ronaldo zagrał idealnie, wzdłuż bramki, do portugalskiego skrzydłowego, który w dogodnej sytuacji strzela w świetnie interweniującego Stekelenburga!!

72' 1:1 substitutes Custódio (Portugalia) - wejście zawodnika :: Raul Meireles (Portugalia) - zejście zawodnika
69' 1:1 yellow Robin van Persie (Holandia) - żółta kartka
69' 1:1 Robin van Persie (Holandia) - faulował :: Pepe (Portugalia) - faulowany

Van Persie łokciem uderzył Pepe w starciu powietrznym.

67' 1:1 substitutes Ibrahim Afellay (Holandia) - wejście zawodnika :: Jetro Willems (Holandia) - zejście zawodnika
66' 1:1 (Portugalia) - rzut rożny
66' 1:1 Fábio Coentrão (Portugalia) - strzał celny

Szybki, dobry kontratak Portugalii. W końcowej fazie na strzał sprzed pola karnego decyduje się Coentrao, ale bardzo dobrze między słupkami spisał się Stekelenburg, wybijając piłkę na rzut rożny.

66' 1:1

Willems dynamicznie wchodził w pole karne Portugalii, ale ze spokojem powstrzymał go Veloso.

64' 1:1 substitutes Nélson Oliveira (Portugalia) - wejście zawodnika :: Hélder Postiga (Portugalia) - zejście zawodnika
63' 1:1

Za chwilę będziemy mieli pierwszą zmianę w dzisiejszym spotkaniu. Na murawie zamelduje się Nelson Oliveira.

62' 1:1 João Moutinho (Portugalia) - faulował :: Robin van Persie (Holandia) - faulowany
60' 1:1 Hélder Postiga (Portugalia) - spalony

Wybuch radości na trybunach stadionu w Charkowie, bowiem piłka po strzale Postigi wpada do bramki Holandii, ale w tej sytuacji był na spalonym Portugalczyk.

59' 1:1 (Portugalia) - rzut rożny

Coentrao próbował mijać van der Wiela, ale prawy obrońca Holandii nie dał się minąć.

57' 1:1

... do dośrodkowania holenderskiego pomocnika wychodzi kilku zawodników, ale żaden nie potrafił skierować piłki w stronę bramki.

56' 1:1 João Pereira (Portugalia) - faulował :: Arjen Robben (Holandia) - faulowany

Będzie kolejna okazja dla Holandii z rzutu wolnego. Przy piłce oczywiście Sneijder...

55' 1:1 João Moutinho (Portugalia) - strzał niecelny

Moutinho uderzał lekko po ziemi, a więc nie było szansy na gola w tej sytuacji.

54' 1:1 Arjen Robben (Holandia) - faulował :: João Pereira (Portugalia) - faulowany

Robben odpychał Pereirę.

54' 1:1 Hélder Postiga (Portugalia) - spalony

Ofsajd napastnika Portugalii, który jest dzisiaj w ogóle niewidoczny.

53' 1:1 Ron Vlaar (Holandia) - strzał niecelny

Dokładna wrzutka Sneijdera w pole karne, gdzie bardzo dobrą okazję miał Vlaar, ale uderzył nad bramką.

53' 1:1 (Holandia) - rzut rożny

Perreira wyjaśnia sytuację wybiciem piłki poza boisko.

51' 1:1 yellow Jetro Willems (Holandia) - żółta kartka
51' 1:1 João Moutinho (Portugalia) - faulował :: Jetro Willems (Holandia) - faulowany

Brutalne wejście Willemsa w nogi Moutinho. Arbiter mógł spokojnie pokazać czerwoną kartkę Holendrowi, ale ukarał go tylko "żółtkiem".

50' 1:1 (Holandia) - rzut rożny

Dynamiczne wejście Robbena w pole karne, gdzie świetnie powstrzymuje go Pepe.

49' 1:1 João Moutinho (Portugalia) - strzał niecelny

Moutinho miał okazję na uderzenie sprzed pola karnego, ale bardzo nieczysto trafił w piłkę.

48' 1:1 Ron Vlaar (Holandia) - faulował :: Cristiano Ronaldo (Portugalia) - faulowany

Starcie Vlaara z Ronaldo, i stoper Holendrów zahaczył Portugalczyka.

48' 1:1

Ronaldo znalazł się w dobrej sytuacji, zawahał się którą nogą oddać strzał, co kosztowało go stratę piłki.

47' 1:1

Bez roszad w składzie, ale już widzimy zmiany w ustawieniu Holendrów. Na lewym skrzydle gra teraz Robben, na prawym van Persie, natomiast w środku pola Sneijder.

46' 1:1

Drugą połowę rozpoczynamy bez zmian. Przy piłce Holendrzy.

45' 1:1

Arbiter nie dolicza ani minuty do czasu pierwszej połowy, a więc do przerwy Portugalia remisuje z Holandią 1:1. Do Charkowa wracamy za kilkanaście minut.

44' 1:1 Fábio Coentrão (Portugalia) - faulował :: Klaas-Jan Huntelaar (Holandia) - faulowany

Huntelaar wyszedł po piłkę po linię boczną boiska, gdzie odpychał go Coentrao.

42' 1:1 Klaas-Jan Huntelaar (Holandia) - faulował

Huntelaar przyjmując piłkę pomagał sobie rękami.

42' 1:1 João Pereira (Portugalia) - faulował :: Jetro Willems (Holandia) - faulowany

Pereira zażarcie walczył o futbolówkę, ale w tej sytuacji przekroczył przepisy.

41' 1:1 Cristiano Ronaldo (Portugalia) - strzał niecelny

Van der Wiel tylko czekał co zrobi Cristiano Ronaldo. Ten dryblował, dryblował, aż w końcu oddał strzał obok bramki.

40' 1:1 Bruno Alves (Portugalia) - faulował :: Rafael van der Vaart (Holandia) - faulowany
39' 1:1

Bardo dobry początek Holendrów, ale ostatnie kilkanaście minut to zdecydowana przewaga Portugalii.

38' 1:1 Miguel Veloso (Portugalia) - strzał niecelny

... Veloso uderzał bezpośrednio na bramkę, ale to uderzenie minęło spojenie bramki Holendrów.

37' 1:1 Rafael van der Vaart (Holandia) - faulował :: Nani (Portugalia) - faulowany

Nani wpadł na van der Vaarta, i jest faul dla Portugalczyków na wysokości pola karnego...

37' 1:1 Gregory van der Wiel (Holandia) - faulował :: Cristiano Ronaldo (Portugalia) - faulowany

Chwilę później jeszcze ostrzej potraktował Portugalczyka van der Wiel.

36' 1:1 Ron Vlaar (Holandia) - faulował :: Cristiano Ronaldo (Portugalia) - faulowany

Ronaldo odpychany przez Vlaara.

35' 1:1 Cristiano Ronaldo (Portugalia) - strzał niecelny

Moutinho w pole karne Holendrów, i znów Ronaldo był blisko szczęścia! Tym razem futbolówka wędruje minimalnie obok bramki.

34' 1:1 (Portugalia) - rzut rożny

Zablokowane podanie Ronaldo do partnerów i jest rzut rożny.

33' 1:1 Cristiano Ronaldo (Portugalia) - strzał celny

Ależ bomba Ronaldo z 30. metra! Gdyby nie świetna interwencja Stekelenburga, to byłby piękny gol Portugalczyka!

32' 1:1

Holendrzy w ostatnich minutach jakby nieco stanęli. Z kolei Portugalczycy poczynają sobie coraz odważniej.

30' 1:1 Nani (Portugalia) - strzał niecelny

Nani mocno z dystansu, ale obok słupka.

30' 1:1 Wesley Sneijder (Holandia) - faulował :: João Pereira (Portugalia) - faulowany
29' 1:1 João Pereira (Portugalia) - faulował :: Wesley Sneijder (Holandia) - faulowany

Faul Portugalczyka przy linii bocznej boiska.

28' 1:1 goal Cristiano Ronaldo (Portugalia) - gol prawą nogą :: João Pereira (Portugalia) - asysta

GOOOOOOOOL!!! Wreszcie odblokował się w tym turnieju Cristiano Ronaldo! Prostopadłe podanie Pereiry do wchodzącego w pole karne gracza Realu Madryt, który spokojnym strzałem doprowadza do remisu!

27' 0:1 Wesley Sneijder (Holandia) - strzał celny

Sneijder technicznym strzałem próbował zaskoczyć Patricio, ale portugalski bramkarz nie dał się zaskoczyć.

25' 0:1 João Moutinho (Portugalia) - faulował :: Rafael van der Vaart (Holandia) - faulowany

Nieczysty wślizg Moutinho w nogi van der Vaarta. Jeszcze obeszło się bez żółtej kartki.

24' 0:1 Nani (Portugalia) - faulował :: Jetro Willems (Holandia) - faulowany

Nani lekko kopnął Willemsa.

24' 0:1 Cristiano Ronaldo (Portugalia) - spalony

Dobra pułapka ofsajdowa Holendrów.

23' 0:1 Cristiano Ronaldo (Portugalia) - strzał celny

Świetny mecz jak na razie w Charkowie, cios za cios! Teraz Ronaldo świetnie wyszedł do główki, ale między słupkami jeszcze lepiej spisał się Stekelenburg.

22' 0:1 Nigel de Jong (Holandia) - strzał niecelny

Ostro bita piłka z rzutu rożnego, w powietrze najwyżej wyszedł de Jong, ale strzelił głową nad bramką Portugalii.

22' 0:1 (Holandia) - rzut rożny

Dośrodkowanie Sneijdera z rzutu wolnego, Coentrao wybija piłkę na rzut rożny.

21' 0:1 João Pereira (Portugalia) - faulował :: Jetro Willems (Holandia) - faulowany

Willems wpadł na szarżującego Pereirę.

20' 0:1

Postiga ładnie ograł Vlaara w polu karnym, ale niepotrzebnie próbował kiwać kolejnego rywala, tracąc tym samym piłkę.

18' 0:1 Raul Meireles (Portugalia) - strzał niecelny

Poważne ostrzeżenie dla Holendrów. W ciągu kilkudziesięciu sekund Portugalczycy mieli dwie groźne akcje. Tym razem Meireles trafia tylko w boczną siatkę.

18' 0:1 (Portugalia) - rzut rożny
17' 0:1 Hélder Postiga (Portugalia) - strzał niecelny

Fatalny błąd Holendrów, Postiga staje przed stu procentową szansą na gola, ale nie trafia nawet w światło bramki!

17' 0:1 Cristiano Ronaldo (Portugalia) - spalony

Zawodnik Realu Madryt na minimalnym spalonym.

16' 0:1 Miguel Veloso (Portugalia) - faulował :: Robin van Persie (Holandia) - faulowany
16' 0:1 Cristiano Ronaldo (Portugalia) - strzał niecelny

Kontratak Portugalii, Ronaldo pędzi z piłką, w swoim stylu schodzi na środek pola karnego, strzela, jednak piłka trafia w słupek i wychodzi poza boisko.

14' 0:1 Fábio Coentrão (Portugalia) - faulował :: Arjen Robben (Holandia) - faulowany

Faul w ataku Coentrao.

13' 0:1 Nani (Portugalia) - faulował :: Rafael van der Vaart (Holandia) - faulowany

Nani zbyt ostro atakował strzelca bramki dla Holendrów.

11' 0:1 goal Rafael van der Vaart (Holandia) - gol lewą nogą :: Arjen Robben (Holandia) - asysta

GOOOOOOOL!!! Robben oddaje piłkę do lepiej ustawionego van der Vaarta, który kapitalnym strzałem z ok. 25 metrów w długi róg, otwiera wynik spotkania!

10' 0:0 Wesley Sneijder (Holandia) - spalony

Znakomite zagranie van der Vaarta, ale Sneijder złapany na ofsajdzie.

8' 0:0 Hélder Postiga (Portugalia) - faulował :: Maarten Stekelenburg (Holandia) - faulowany

Postiga zbyt ostro atakował Stekelenburga, za co arbiter odgwizdał faul.

7' 0:0 (Portugalia) - rzut rożny

... Ronaldo strzela mocno, ale futbolówka trafia w mur i wychodzi poza boisko.

6' 0:0 Gregory van der Wiel (Holandia) - faulował :: Hélder Postiga (Portugalia) - faulowany

Van der Wiel faulował Postigę ok. 30 metrów od bramki Holendrów..

6' 0:0

Holandia znów w natarciu, Robben podaje do van der Vaarta, którego uderzenie zablokowane.

4' 0:0 Wesley Sneijder (Holandia) - strzał niecelny

Wrzutka van der Wiela, futbolówka przechodzi przez pole karne, aż w końcu trafia do Sneijdera, który strzela obok bramki Portugalczyków.

3' 0:0

Ostre dośrodkowanie Willemsa w pole karne Portugalczyków, ale piłkę łapie Patricio.

2' 0:0

Holendrzy czekają na własnej połowie na Portugalczyków, podając piłkę między sobą.

1' 0:0 Rafael van der Vaart (Holandia) - faulował :: Raul Meireles (Portugalia) - faulowany

Van der Vaart zahaczył Meirelesa.

1' 0:0

Rozpoczęli piłkarze reprezentacji Portugalii.

Za nami hymny obu państw. Jeszcze przywitanie zespołów, losowanie połów i zaczynamy!

Witamy. Już za chwilę początek decydujących spotkań w grupie B. Ja zapraszam na hitowy mecz tej kolejki, Portugalia - Holandia.