1:1 Krohn-Dehli 24' - gol głową, asysta: Bendtner
0:1 Podolski 19' - gol prawą nogą, asysta: Gómez
1:2 Bender 80' - gol prawą nogą, asysta: Özil

Niemcy (taktyka: 4-2-3-1)

Ukryj/Pokaż boisko

Relacja tekstowa live

minuta wynik opis

Niemcy wygrywają i awansują do ćwierćfinału Euro 2012, Duńczycy za to żegnają się z turniejem. Gole w tym meczu strzelili Michael Krohn-Dehli dla Duńczyków, oraz Lukas Podolski i Lars Bender dla zwycięzców. Dziękuję za uwagę, dobranoc.

90+4' 1:2

Sędzia zakończył mecz!

90+3' 1:2 Daniel Agger (Dania) - spalony

Po drugiej stronie boiska na ofsajdzie był kapitan reprezentacji Danii.

90+3' 1:2 André Schürrle (Niemcy) - spalony

Khedira zagrał prostopadła piłkę w kierunku Schürrle, ten jednak był na ofsajdzie.

90+2' 1:2 Miroslav Klose (Niemcy) - spalony

Na spalonym złapany został Klose.

90+1' 1:2

Schweinsteiger z rzutu wolnego trafił wprost w mur.

90+1' 1:2 William Kvist (Dania) - faulował :: Mesut Özil (Niemcy) - faulowany

Özil został podcięty przez rywala 25 metrów od bramki Andersena.

90' 1:2

Hiszpański arbiter doliczył trzy minuty do drugiej połowy.

89' 1:2 Nicklas Bendtner (Dania) - faulował

Bendnter pomagał sobie ręką przy przyjęciu futbolówki.

88' 1:2

Neuer wyszedł na 30 metr, podał mu Schweinsteiger, a golkiper niemiecki poradził sobie z Bendtnerem i rozpoczął akcję gości.

86' 1:2 Simon Poulsen (Dania) - spalony

Na ofsajdzie złapany został lewy obrońca reprezentacji Danii.

84' 1:2 substitutes Toni Kroos (Niemcy) - wejście zawodnika :: Thomas Müller (Niemcy) - zejście zawodnika
84' 1:2 Daniel Agger (Dania) - strzał niecelny

Jacobsen dośrodkował z rzutu rożnego, mocno głową uderzył Agger, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

84' 1:2 (Dania) - rzut rożny
82' 1:2 substitutes Tobias Mikkelsen (Dania) - wejście zawodnika :: Jakob Poulsen (Dania) - zejście zawodnika
80' 1:2 goal Lars Bender (Niemcy) - gol prawą nogą :: Mesut Özil (Niemcy) - asysta

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Özil wyszedł na wolne pole, zagrał do Klose, który nie trafił w piłkę, ale przejął ją Bender i uderzeniem z 10 metrów po długim rogu zdobywa swojego premierowego gola w niemieckich barwach!

78' 1:1 substitutes Christian Poulsen (Dania) - wejście zawodnika :: Niki Zimling (Dania) - zejście zawodnika
76' 1:1 Nicklas Bendtner (Dania) - strzał celny

Bendtner przepchnął się z Badstuberem, uderzył z powietrza z 6. metrów, ale pewnie w bramce Neuer. Duńczyk przy tej sytuacji był jeszcze przytrzymywany za koszulkę przez niemieckiego defensora, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

75' 1:1 Mesut Özil (Niemcy) - faulował :: Daniel Agger (Dania) - faulowany

Mamy przewinienie w ofensywie Özila.

74' 1:1 substitutes Miroslav Klose (Niemcy) - wejście zawodnika :: Mario Gómez (Niemcy) - zejście zawodnika
71' 1:1 Christian Eriksen (Dania) - strzał niecelny

Eriksen uderzył z 25 metrów, ale to uderzenie lepiej przemilczeć. Piłka wylądowała bliżej autu niż bramki Neuera.

71' 1:1 (Dania) - rzut rożny
71' 1:1 Niki Zimling (Dania) - strzał celny

Neuer miał sporo problemy po uderzeniu Zimlinga. Piłka pierw otarła się o Hummelsa, a następnie odbiła się od ziemi tuż przed niemieckim bramkarzem. Będzie korner dla Danii.

69' 1:1

Hummels dobrze przeczytał zamiar Duńczyków i bez problemu przeciął prostopadłe podanie do Bendtnera.

67' 1:1 André Schürrle (Niemcy) - strzał celny

Khedira zagrał prostopadle do Schürrle, który uderzył bez zastanowienia z ostrego kąta, ale Andersen zdołał sparować piłkę.

65' 1:1

Müller upadł w polu karnym po starciu z Kjaerem. Sędzia nie zdecydował się podyktować rzutu karnego dla Niemców.

64' 1:1 substitutes André Schürrle (Niemcy) - wejście zawodnika :: Lukas Podolski (Niemcy) - zejście zawodnika
64' 1:1 Nicklas Bendtner (Dania) - faulował :: Bastian Schweinsteiger (Niemcy) - faulowany

Ostre starcie Bendtnera ze Schweinsteigerem. Faulował Duńczyk.

63' 1:1

Sprzed pola karnego uderzył Schweinsteiger, ale trafił w ... Gomeza.

63' 1:1

Centrę Özila z narożnika boiska pewnie wyłapał Andersen.

62' 1:1 (Niemcy) - rzut rożny

Podolski wyłożył piłkę na 16 metr Khedirze, ten próbował jeszcze zacentrować, ale został zablokowany i będzie korner dla Niemców.

60' 1:1

Przez dłuższy czas przy piłce utrzymywali się Niemcy, z piłką do skrzydła zszedł Khedira, ale zagrał niedokładnie i akcję rozpoczęli Duńczycy.

57' 1:1 Simon Poulsen (Dania) - spalony

Sędzia boczny dopatrzył się pozycji spalonej Simona Poulsena.

56' 1:1

Jacobsen zagrał w tempo do Zimlinga, który jednak nie zdołał przejąć piłki, którą ostatecznie przejął Neuer.

55' 1:1 Thomas Müller (Niemcy) - faulował :: Niki Zimling (Dania) - faulowany
54' 1:1

Gomez dostał piłkę na 15 metrze, odegrał przed pole karne do Özila, który się jednak poślizgnął i zdołał oddać strzału.

51' 1:1 Jakob Poulsen (Dania) - strzał niecelny

Bendtner przyjął piłkę w polu karnym, odegrał do wbiegającego Poulsena, ten uderzył mocno, ale w słupek!

50' 1:1 Mario Gómez (Niemcy) - strzał niecelny

Aktywny w tym meczu Gomez zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego. Strzał był słaby i na dodatek niecelny.

48' 1:1

Lahm zagrał na wolne tempo do Müllera, który jednak zbyt późno wystartował do piłki i pewnie futbolówkę złapał Andersen.

47' 1:1 Thomas Müller (Niemcy) - faulował

Müller zagrał piłkę ręką przy odbiorze piłki.

46' 1:1

Duńczycy rozpoczęli drugą połowę. Obie reprezentacje przystąpiły do drugiej połowy bez zmian.

Bardzo ciekawe widowisko we Lwowie. Niemcy objęli prowadzenie po golu Podolskiego, ale po zaledwie pięciu minutach Duńczycy za sprawą trafienia Krohn-Dehliego doprowadzili do remisu. Zapraszamy na dalsze emocje za kwadrans.

45+1' 1:1

Koniec pierwszej połowy.

45+1' 1:1

Sędzia doliczył minutę do pierwszej części meczu.

45' 1:1

Duńczycy byli bardzo blisko wyjścia na prowadzenie. Bendtner zgrał głową piłkę do Krohn-Dehliego, ten odegrał do Kjaera, którego za to uderzenie zablokował w ostatniej chwili Badstuber.

45' 1:1 (Dania) - rzut rożny

Poulsen został zablokowany i będzie korner dla Danii.

44' 1:1 Nicklas Bendtner (Dania) - faulował :: Mats Hummels (Niemcy) - faulowany

Bendtner sfaulował rywala w walce o górną piłkę.

43' 1:1 Mario Gómez (Niemcy) - faulował :: Stephan Andersen (Dania) - faulowany

To nie jest mecz Gomeza. Snajper poradził sobie w polu karnym z Aggerem i Kjaerem, wygarnął mu piłkę jednak w ostatniej chwili Andersen, którego jeszcze Gomez zahaczył korkami.

41' 1:1 Sami Khedira (Niemcy) - strzał niecelny

Niemcy rozegrali koronkową trójkową akcję. Özil z Gomezem wymienili podania, snajper Bayernu odegrał do Khediry, który uderzył z pierwszej piłki, ale obok słupka.

39' 1:1

Duńczycy wymienili kilka podań przed niemieckim polem karnym, na uderzenie zdecydował się Zimling, ale został zablokowany przez Hummelsa.

37' 1:1 Lukas Podolski (Niemcy) - strzał niecelny

Podolski uderzył ile sił w nodze z 18 metrów z rzutu wolnego, futbolówka przeleciała jednak nad poprzeczką.

36' 1:1 Simon Kjær (Dania) - faulował :: Thomas Müller (Niemcy) - faulowany

Müller poszedł na przebój, minął Aggera, wpadł w Kjaera, a sędzie zdecydował się odgwizdać faul.

34' 1:1 (Niemcy) - rzut rożny

Simon Poulsen wybił piłkę spod nóg Müllera i będzie kolejny korner dla Niemców.

33' 1:1 Mario Gómez (Niemcy) - strzał niecelny

Gomez znalazł się na piątym metrze, zdecydował się na uderzenie, ale skiksował i futbolówka minęła słupek bramki Andersena.

32' 1:1 (Niemcy) - rzut rożny

Andersen sparował centrę z rzutu wolnego i będzie okazja dla Niemiec po rzucie rożnym.

31' 1:1 Daniel Agger (Dania) - faulował :: Thomas Müller (Niemcy) - faulowany

Müller został sprowadzony do "parteru" przez kapitana Duńczyków.

30' 1:1 Philipp Lahm (Niemcy) - faulował :: William Kvist (Dania) - faulowany

Lahm taktycznie sfaulował Kvista na połowie Duńczyków.

29' 1:1 Michael Krohn-Dehli (Dania) - strzał niecelny

Strzelec gola dla Danii tym razem uderzył sprzed pola karnego. Obok.

28' 1:1

Agger po raz kolejny popisał się dobrą interwencją w obronie. Tym razem środkowy obrońca wybił głową centrę Podolskiego.

27' 1:1

Niemcy od razu rzucili się do ataków, jednak ich akcja była niedokładna i od bramki rozpoczął Andersen.

24' 1:1 goal Michael Krohn-Dehli (Dania) - gol głową :: Nicklas Bendtner (Dania) - asysta

GOOOOOOOOOOOOOL! Dania doprowadza do remisu! Jacobsen dośrodkował z narożnika, piłkę zgrał na szósty metr Bendtner, a z bliska do siatki futbolówkę skierował Krohn-Dehli!

23' 0:1 (Dania) - rzut rożny

Poulsen sprytnie nabił Lahma i będzie drugi korner w tym meczu dla Danii.

21' 0:1 Mario Gómez (Niemcy) - faulował :: Niki Zimling (Dania) - faulowany

Sędzia zdecydował, że Gomez podciął Zimlinga w środku boiska.

19' 0:1 goal Lukas Podolski (Niemcy) - gol prawą nogą :: Mario Gómez (Niemcy) - asysta

GOOOOOOOOOOOOL! Podolski! Müller dostał piłkę w polu karnym, wyłożył piłkę przed bramkę, piętą przedłużył ją Gomez, a Poldi mocnym uderzeniem wprowadza Niemców do ćwierćfinału!

17' 0:0

Centra Özila z rzutu wolnego minęła wszystkich zawodników i wyszła poza boisko. Od bramki rozpoczął akcję Andersen.

16' 0:0 Niki Zimling (Dania) - faulował :: Mesut Özil (Niemcy) - faulowany

Özil faulowany przez Zimlinga 30 metrów od bramki Andersena.

15' 0:0 Nicklas Bendtner (Dania) - faulował :: Mats Hummels (Niemcy) - faulowany

Bendtner popchnął Hummelsa w środku boiska.

14' 0:0 Nicklas Bendtner (Dania) - strzał niecelny

Bendtner uderzył mocno z powietrza z ponad 20 metrów, lecz futbolówka minęła lewy słupek bramki Neuera.

12' 0:0 Mario Gómez (Niemcy) - strzał niecelny

Niemcy wciąż w natarciu. Gomez przyjął piłkę na 18 metrze, obrócił się z nią, po czym uderzył w kierunku bramki Andersena. Piłka przeleciała jednak minimalnie nad poprzeczką.

11' 0:0

I po raz kolejny Agger ratuje ekipę duńską. Khedira wymienił podanie z Özilem, wyszedł na czystą pozycję, ale Agger wybił piłkę spod nóg Khediry.

10' 0:0

Niemcy wyszli z szybką kontrą, Podolski zagrał na wolne pole do Lahma, którego w ostatniej chwili uprzedził Agger, wybijając piłkę na aut.

8' 0:0

Mamy chwilę chaosu i błędów z obu stron.

6' 0:0 Thomas Müller (Niemcy) - strzał celny

Müller zmarnował drugą okazję w tym meczu! Z lewej strony pola karnego zacentrował Podolski, na szóstym metrze znalazł się gracz Bayernu, ale strzelił wprost w dobrze ustawionego Andersena.

5' 0:0 Nicklas Bendtner (Dania) - strzał celny

Krohn-Dehli dośrodkował z narożnika, wyskoczył do piłki Bendtner, ale pewnie w bramce Neuer.

5' 0:0 (Dania) - rzut rożny

Bender zablokował na skrzydle Poulsena i będzie pierwszy korner dla Duńczyków.

3' 0:0

Niemcy wysokim pressingiem doprowadzili do błędu Duńczyków, w pole karne na 5. metr zagrał Khedira, ale skuteczną interwencją popisał się Agger.

2' 0:0 Thomas Müller (Niemcy) - strzał niecelny

I w odpowiedzi Niemcy. Kompletnie niepilnowany w polu karnym był Müller, który przyjął piłkę na 10 metrze, ale uderzył ponad poprzeczką.

2' 0:0 Michael Krohn-Dehli (Dania) - spalony

W pierwszej akcji na ofsajdzie złapany Krohn-Dehli.

1' 0:0

Rozpoczęli Niemcy.

Hiszpański arbiter wyprowadził zawodników na murawę. Za chwilę początek arcyważnego meczu we Lwowie.

Mecz ten będzie wyjątkowy dla Lukasa Podolskiego, który zagra po raz 100. w reprezentacji Niemiec. W tych spotkaniach zdobył 43. gole.

W obu zespołach zaszły wymuszone zmiany. Joachim Löw za zawieszonego za nadmiar żółtych kartek Jerome Boatenga zdecydował się od pierwszych minut postawić na Larsa Bendera. Morten Olsen natomiast nie może skorzystać z Dennisa Rommedahla, który jest kontuzjowany. W jego miejsce na murawie pojawi się Jakob Poulsen.

W lepszej sytuacji przed tym meczem są nasi zachodni sąsiedzi. Im do awansu wystarczy remis, a nawet przy korzystnych rezultatach, mogą ten mecz przegrać. Duńczykom do pewnego awansu potrzebne jest zwycięstwo, jednak przy ewentualnej wygranej Holandii z Portugalią, gracze Mortena Olsena mogą z Niemcami zremisować.

Witam serdecznie. Czas na ostateczne rozstrzygnięcia w grupie B. We Lwowie Duńczycy zmierzą się z wicemistrzami Europy Niemcami.