1:1 Mandžukić 72' - gol prawą nogą, asysta: Strinić

Chorwacja (taktyka: 4-2-3-1)

Ukryj/Pokaż boisko

Relacja tekstowa live

minuta wynik opis

Dobre, a momentami bardzo dobre spotkanie w Poznaniu, gdzie Włochy remisują 1:1 z Chorwacją. Już teraz zapraszamy na drugi mecz tej grupy, w którym to Hiszpania podejmie Irlandię. Początek o godz. 20.45.

90+6' 1:1 Niko Kranjčar (Chorwacja) - strzał celny

Krancjar strzela mocno, miał problemy Buffon, ale ostatecznie nie ma bramki! W tym momencie arbiter zakończył to spotkanie.

90+4' 1:1 substitutes Niko Kranjčar (Chorwacja) - wejście zawodnika :: Mario Mandžukić (Chorwacja) - zejście zawodnika
90+3' 1:1 Mario Mandžukić (Chorwacja) - faulował :: Riccardo Montolivo (Włochy) - faulowany

Wracający Mandzukić powstrzymuje Montolivo.

90+2' 1:1

Crossowa piłka do Mandzukicia, ten ładnie ogrywa Chielliniego. Obrońca Włochów interweniuje wślizgiem, ale zdaniem arbitra czysto.

90+1' 1:1

Pirlo miękko w stronę Giovinco, ale bardzo dobrze interweniuje Schildenfeld.

90' 1:1

Howard Webb dolicza pięć dodatkowych minut.

90' 1:1 Sebastian Giovinco (Włochy) - faulował :: Gordon Schildenfeld (Chorwacja) - faulowany

Faul w ataku włoskiego napastnika.

89' 1:1 Ivan Strinić (Chorwacja) - strzał niecelny

Bardzo nieudany strzał Strinicia - piłka wylądowała w trybunach.

89' 1:1 Antonio Di Natale (Włochy) - spalony

Chiellini wybił piłkę do przodu, gdzie na ofsajdzie znalazł się Di Natale.

88' 1:1 Sebastian Giovinco (Włochy) - faulował :: Ognjen Vukojević (Chorwacja) - faulowany

Giovinco stracił piłkę i ratował się faulem.

87' 1:1 Claudio Marchisio (Włochy) - faulował :: Luka Modrić (Chorwacja) - faulowany

Modrić odpychany łokciem przez Marchisio.

86' 1:1 yellow Gordon Schildenfeld (Chorwacja) - żółta kartka
86' 1:1 Gordon Schildenfeld (Chorwacja) - faulował :: Sebastian Giovinco (Włochy) - faulowany

Stoper Chorwacji ręką odpychał Giovinco.

84' 1:1 (Włochy) - rzut rożny

Pierwszy kontakt z piłką Giovinco, i już wywalczył rzut rożny.

83' 1:1 substitutes Sebastian Giovinco (Włochy) - wejście zawodnika :: Antonio Cassano (Włochy) - zejście zawodnika
83' 1:1 substitutes Eduardo (Chorwacja) - wejście zawodnika :: Nikica Jelavić (Chorwacja) - zejście zawodnika
83' 1:1 Ivan Rakitić (Chorwacja) - faulował :: Giorgio Chiellini (Włochy) - faulowany
82' 1:1

Chorwaci w natarciu, ale zabrakło ostatniego podania Jelavicia do Mandzukicia pod bramką Buffona.

80' 1:1 yellow Riccardo Montolivo (Włochy) - żółta kartka
80' 1:1 Riccardo Montolivo (Włochy) - faulował :: Mario Mandžukić (Chorwacja) - faulowany

Montolivo odpychał ręką Mandzukicia w powietrznej walce o piłkę.

79' 1:1

Po strzeleniu bramki inicjatywę mają Chorwaci, którzy odważnie próbują atakować bramkę Włochów.

77' 1:1 Christian Maggio (Włochy) - spalony

Jeżeli już, to minimalny spalony Maggio.

76' 1:1 Mario Mandžukić (Chorwacja) - faulował :: Riccardo Montolivo (Włochy) - faulowany

Wślizg Mandzukica nieczysty, i mamy faul dla Włochów.

75' 1:1 Nikica Jelavić (Chorwacja) - spalony

Gramy dalej. Teraz długa piłka w stronę Jelavicia, ale ten na spalonym.

73' 1:1

A Chorwaccy kibice znów rzucili na boisko race. Nad stadionem w Poznaniu zrobiła nam się gęsta mgła.

72' 1:1 goal Mario Mandžukić (Chorwacja) - gol prawą nogą :: Ivan Strinić (Chorwacja) - asysta

GOOOOOOOOL!!! A jednak! Włosi popełniają błąd, a Mandzukić skrzętnie to wykorzystuje!! Dośrodkowanie z lewej strony boiska Strinicia, piłka niespodziewanie przechodzi przez Chielliniego i trafia pod nogi chorwackiego napastnika, który bez problemu pokonuje Buffona!

71' 1:0

Chorwaci w ataku, ale jak na razie niewiele z tego wychodzi. Włosi mądrze się bronią.

69' 1:0 substitutes Antonio Di Natale (Włochy) - wejście zawodnika :: Mario Balotelli (Włochy) - zejście zawodnika
69' 1:0 Ognjen Vukojević (Chorwacja) - faulował :: Andrea Pirlo (Włochy) - faulowany
68' 1:0 Ivan Strinić (Chorwacja) - faulował :: Christian Maggio (Włochy) - faulowany

Zażarta walka o piłkę, i Maggio faulowany przez Strinicia.

68' 1:0 substitutes Danijel Pranjić (Chorwacja) - wejście zawodnika :: Ivan Perišić (Chorwacja) - zejście zawodnika
67' 1:0 Riccardo Montolivo (Włochy) - faulował :: Darijo Srna (Chorwacja) - faulowany
66' 1:0 Luka Modrić (Chorwacja) - faulował

Modrić próbował opanować piłkę przed polem karnym, jednak znów przy przyjęciu pomagał sobie ręką.

64' 1:0

Włosi konstruowali akcję na własnej połowie, ale szybko stracili piłkę.

62' 1:0 substitutes Riccardo Montolivo (Włochy) - wejście zawodnika :: Thiago Motta (Włochy) - zejście zawodnika
62' 1:0 Luka Modrić (Chorwacja) - faulował

Modrić trafiony piłką w rękę.

61' 1:0 Mario Balotelli (Włochy) - strzał niecelny

Sporo miejsca miał Balotelli, ale w tej sytuacji przeniósł futbolówkę nad bramką.

59' 1:0 Darijo Srna (Chorwacja) - faulował :: Thiago Motta (Włochy) - faulowany

Modrić nabiegał na dośrodkowanie i dosyć ostro zaatakował Mottę.

58' 1:0 Vedran Ćorluka (Chorwacja) - faulował :: Antonio Cassano (Włochy) - faulowany

Corluka zahaczył Cassano na połowie Włochów.

57' 1:0 yellow Thiago Motta (Włochy) - żółta kartka

Ostro przepychali się piłkarze obu drużyn w polu karnym Włochów. Najbardziej aktywnym, zdaniem arbitra, był Thiago Motta.

56' 1:0 (Chorwacja) - rzut rożny

Strinić strzela w stronę bramki Włochów, ale szybko został zablokowany.

55' 1:0

Mamy przerwę w grze, bowiem chorwaccy kibice rzucili na murawę race.

54' 1:0 Christian Maggio (Włochy) - spalony

Pirlo górą podawał do Maggio, ale ten znalazł się na ofsajdzie.

53' 1:0 (Chorwacja) - rzut rożny

Szarża Jelavicia. Rzut rożny po tej akcji Chorwata.

51' 1:0 Emanuele Giaccherini (Włochy) - strzał niecelny

Wrzutka Pirlo, strzał Giaccheriniego niecelny. To nie mogło zagrozić bramce Pletikosy.

51' 1:0 (Włochy) - rzut rożny

Perisić przyjął strzał Bonucciego na siebie, wybijając piłkę poza boisko.

50' 1:0 Ognjen Vukojević (Chorwacja) - faulował :: Mario Balotelli (Włochy) - faulowany

Balotelli odpychany przez Vukojevicia.

49' 1:0 Luka Modrić (Chorwacja) - strzał niecelny

Znów Modrić, tym razem wbiega na środek boiska, oddaje strzał z 25. metra, który frunie nad poprzeczką bramki Włochów.

48' 1:0 Darijo Srna (Chorwacja) - faulował :: Emanuele Giaccherini (Włochy) - faulowany

Srna faulował pomocnika Włochów w narożniku boiska.

47' 1:0 Mario Balotelli (Włochy) - faulował :: Ivan Rakitić (Chorwacja) - faulowany
47' 1:0 Luka Modrić (Chorwacja) - strzał celny

W końcu Modrić miał szansę na gola, ale jego strzał po ziemi pewnie łapie Buffon.

46' 1:0 Emanuele Giaccherini (Włochy) - faulował :: Darijo Srna (Chorwacja) - faulowany

Uderzony Srna w starciu z Giaccherinim.

46' 1:0

Drugą połowę rozpoczęli piłkarze reprezentacji Chorwacji.

45+1' 1:0

Koniec pierwszej połowy. Włosi zasłużenie prowadzą 1:0 po pięknej bramce Andrei Pirlo z rzutu wolnego. Do Poznania powrócimy za kilkanaście minut.

45+1' 1:0 Mario Mandžukić (Chorwacja) - strzał celny

Kontratak Chorwatów, Mandzukić przedzierał się prawą stroną, oddał strzał w stronę bramki Włochów, ale na posterunku był Buffon.

45' 1:0

Jedna minuta doliczona przez Howarda Webba.

45' 1:0 Darijo Srna (Chorwacja) - faulował :: Mario Balotelli (Włochy) - faulowany

Srna nieprzepisowo powstrzymał Balotelliego przy linii bocznej boiska.

43' 1:0 Antonio Cassano (Włochy) - strzał niecelny

Bardzo groźni są Włosi w stałych fragmentach gry! Teraz Pirlo dośrodkowuje z rzutu rożnego na głowę Cassano. Piłka niewiele mija bramkę Chorwacji.

42' 1:0 (Włochy) - rzut rożny

Wrzutka Cassano zablokowana - korner.

41' 1:0

Andrea Pirlo - pierwszy strzelec bramki ze stałego fragmentu gry na UEFA Euro 2012.

40' 1:0 Ivan Rakitić (Chorwacja) - faulował :: Emanuele Giaccherini (Włochy) - faulowany
39' 1:0 goal Andrea Pirlo (Włochy) - gol z rzutu wolnego :: Mario Balotelli (Włochy) - asysta

GOOOOOOL!!! Do piłki podchodzi nie kto inny, jak Andrea Pirlo, i pięknym uderzeniem tuż przy lewym słupku, pokonuje Pletikosę! 1:0 prowadzą Włosi.

38' 0:0 Ivan Rakitić (Chorwacja) - faulował :: Mario Balotelli (Włochy) - faulowany

Balotelli nieprzepisowo zatrzymywany przez Rakiticia. Do bramki Chorwatów ok. 20. metrów, a więc będzie dobra okazja dla Włochów.

37' 0:0 Claudio Marchisio (Włochy) - strzał celny

... a w dobitce również górą okazał się chorwacki bramkarz!

Pletikosa w tej akcji wielkim bohaterem Chorwatów! Marchisio świetnie wymanewrował chorwacką obronę, strzelił prosto w Pletikosę...

36' 0:0 Leonardo Bonucci (Włochy) - faulował :: Mario Mandžukić (Chorwacja) - faulowany

Tym razem po drugim polem karnym kopnięty Mandzukić.

35' 0:0 Antonio Cassano (Włochy) - faulował :: Ognjen Vukojević (Chorwacja) - faulowany

Cassano lekko odpychał pomocnika reprezentacji Chorwacji.

34' 0:0 Mario Balotelli (Włochy) - strzał niecelny

Włosi znów przejęli inicjatywę. Teraz Balotelli strzelał z okolic 20. metra, ale na razie, na szczęście Chorwatów, te próby są niecelne.

33' 0:0 Antonio Cassano (Włochy) - strzał niecelny

Techniczne podanie do Cassano, który dobrze opanował piłkę, odwrócił się, ale uderzył niecelnie.

33' 0:0

Duże zamieszanie w polu karnym Chorwacji, Motta zdołał wystawić futbolówkę do Cassano, który w ostatniej chwili został zablokowany!

32' 0:0 Ivan Strinić (Chorwacja) - faulował :: Mario Balotelli (Włochy) - faulowany

Strinić ciałem zatrzymał Balotelliego.

31' 0:0

Kontra Chorwatów, Mandzukić podaje do partnerów, ale sytuację wyjaśnia Chiellini.

29' 0:0

Ależ pięknie przedryblował teraz Cassano! Włoski napastnik w fantastyczny sposób minął dwóch Chorwatów, ale do pełni szczęścia zabrakło dobrego odegrania.

28' 0:0 Mario Mandžukić (Chorwacja) - faulował :: Thiago Motta (Włochy) - faulowany
27' 0:0 Ivan Perišić (Chorwacja) - strzał celny

Ponownie kapitan Chorwatów, do piłki dochodzi Perisić, ale Buffon spokojnie broni ten strzał.

27' 0:0 (Chorwacja) - rzut rożny

... Srna trafia jednak w plecy Maggio i jest korner.

26' 0:0 Emanuele Giaccherini (Włochy) - faulował :: Darijo Srna (Chorwacja) - faulowany

Podobna sytuacja po drugiej stronie boiska. Będzie dobra okazja dla Chorwatów na dośrodkowanie...

25' 0:0 Mario Balotelli (Włochy) - faulował :: Ivan Strinić (Chorwacja) - faulowany

Balotelli odepchnął wychodzącego do górnej piłki Strinicia.

24' 0:0

Po serii faulów, teraz gra nieco się uspokoiła.

22' 0:0 Christian Maggio (Włochy) - faulował :: Ivan Perišić (Chorwacja) - faulowany
22' 0:0 Nikica Jelavić (Chorwacja) - faulował :: Daniele De Rossi (Włochy) - faulowany

Jelavić odpychał De Rossiego.

21' 0:0 Mario Mandžukić (Chorwacja) - faulował :: Andrea Pirlo (Włochy) - faulowany

Nieczysty wślizg Mandzukicia na Pirlo.

20' 0:0 Mario Balotelli (Włochy) - faulował :: Darijo Srna (Chorwacja) - faulowany

Faul przy linii bocznej boiska. A wcześniej dobre dośrodkowanie Srny nie zdołał skierować do bramki Jelavić. Rozkręca nam się to spotkanie.

19' 0:0 Nikica Jelavić (Chorwacja) - faulował

Arbiter uznał, że Jelavić symulował rzut karny.

18' 0:0 Thiago Motta (Włochy) - faulował

Zagranie ręką włoskiego pomocnika.

18' 0:0 (Włochy) - rzut rożny

Balotelli ambitnie walczy o futbolówkę. Opłaciło się, bowiem Włosi mają okazję z rzutu rożnego.

17' 0:0 Antonio Cassano (Włochy) - faulował :: Gordon Schildenfeld (Chorwacja) - faulowany

Faul Cassano w powietrznej walce o piłkę.

16' 0:0 Mario Balotelli (Włochy) - strzał celny

Cassano dojrzał na 17. metrze Balotelliego, ten strzelił w światło bramki, jednak prosto w golkipera Chorwatów.

14' 0:0

Dokładna piłka Pirlo do Balotelliego, który znowu źle odgrywa do partnerów i kończy akcję Włochów przed polem karnym.

12' 0:0 Nikica Jelavić (Chorwacja) - faulował :: Andrea Pirlo (Włochy) - faulowany

Jelavić sprowadził na ziemię doświadczonego pomocnika Squadra Azzurra.

11' 0:0 Claudio Marchisio (Włochy) - strzał niecelny

Najpierw zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału Balotelli, ale na szczęście Włochów futbolówka trafia jeszcze pod nogi Marchisio, którego mocny strzał minimalnie mija spojenie bramki Chorwatów.

10' 0:0

Perisic próbował urwać się lewym skrzydłem, ale znakomicie wyprzedził go Marchisio.

9' 0:0 Giorgio Chiellini (Włochy) - faulował :: Nikica Jelavić (Chorwacja) - faulowany

Faul taktyczny Chielliniego, który przytrzymywał Jelavicia. Pierwsze i ostatnie ostrzeżenie dla defensora Włochów.

7' 0:0 (Włochy) - rzut rożny

Perisic uprzedza Marchisio i mamy pierwszy rzut rożny.

6' 0:0

Długi wrzut piłki z autu przez Strinicia, Perisic przedłuża ją w stronę Jelavicia, który z kolei nieczysto w nią trafił.

4' 0:0 Mario Mandžukić (Chorwacja) - faulował :: Giorgio Chiellini (Włochy) - faulowany

Mandzukić delikatnie trącił nogę Chielliniego.

3' 0:0 Mario Balotelli (Włochy) - strzał niecelny

Giaccherini wrzucił piłkę w pole karne, gdzie dobrze zachował się Balotelli, który jednym zwodem wypracował sobie pozycję strzelecką. Futbolówka przeszła jednak obok słupka bramki strzeżonej przez Pletikosę.

2' 0:0

Na początek seria wrzutów z autu dla Chorwatów. Oba zespoły rozpoczęły spokojnie.

1' 0:0

Rozpoczęli piłkarze reprezentacji Włoch.

Jeszcze tylko przywitanie obu ekip, losowanie połów i rozpoczniemy bardzo ciekawy mecz Włochy - Chorwacja.

Czas na hymny narodowe - najpierw pieśń Chorwacji, a za chwilę Włoch.

Trójka sędziowska z Howardem Webbem na czele, wyprowadza oba zespoły na murawę Stadionu Miejskiego w Poznaniu.

Również drużyna Slavena Bilicia bez żadnych roszad w składzie, a więc m.in. z dwójką Mandžukić-Jelavić w ataku. To właśnie ci piłkarze mieli spory wkład w zwycięstwo z Irlandią.

Skład Włochów w porównaniu z meczem z Hiszpanią bez zmian. Na ławce spotkanie rozpocznie Antonio Di Natale, który jako jedyny pokonał Ikera Casillasa.

W rywalizacji tej grupy jak na razie pierwsze miejsce zajmują piłkarze reprezentacji Chorwacji, którzy po zwycięstwie z Iralndią 3:1 mają na swoim koncie trzy punkty. Na drugim miejscu plasują się Hiszpanie i Włosi z jednym "oczkiem", którzy zremisowali ze sobą 1:1.

Przed nami 2. kolejka zmagań w grupie C piłkarskich Mistrzostw Europy. Na początek zapraszamy na pojedynek Włochów z Chorwatami.